Filmy z pendrive nie są czytane na TV

Z każdym pendrive mam ten sam problem. Na początku TV odczytuje wszystko co na nim jest, a po jakimś czasie te same pendrive już w TV nie są czytane i chodzi tylko o filmy, bo muzykę, zdjęcia TV odczytuje, ale filmów nie. Czytałem na innych forach, że trzeba formatować w FAT32, nie pomogło. Jednemu pomogło jakieś low formatowanie. Ściągnąłem do tego celu  HDD-Low-Level-Format-Tool, sformatowałem nim pendrive i nie pomogło. Nie sądzę by to była wina TV, bo są pendrive’y które to TV czyta, ale i te po jakimś czasie pewnie przestaną być czytane tak jak było w przypadku pozostałych. Co poradzicie?

Czy opiesujesz sytuację, kiedy:

  • początkowo TV widzi wszystkie filmy, ale po chwili lista się zawęża, 

  • oglądasz dany film z pendrive, ale nie możesz go po jakimś czasie odpalić ponownie

 

W pierwszym przypadku to prawdopodobnie kwestia zakodowania filmu i nic nie poradzisz, chyba że możesz zaktualizować firmawe TV tak aby obsługiwał więcej kodeków, w drugim brzmiałoby jak sprawa dla serwisu.

 

(edit: literówki)

Przerób na MP4. Zdaje się, że takie czyta nawet tani dekoder DVBT.

Mam pendrive A i pendrive B. Pendrive A po podłączeniu do TV pokazuje filmy jakie na nim są nagrane. Usuwam film z pendrive, nagrywam nowy, działa dalej, usuwam, nagrywam inny, działa dalej, ale przychodzi w końcu moment w którym usuwam film z pendrive, zastępuję go jakimkolwiek nowym filmem i żadnego filmu TV już nie odczytuje, w ogóle nie jest pokazana żadna lista z filmami, nie wykrywa, żeby jakikolwiek film na tym pendrive był. Nie chodzi o konkretny film, tylko o jakikolwiek film. Ale kiedy te same filmy, których TV z pendrive A nie odczytuje, kiedy je wrzucę na pendrive B to wtedy TV z tego pendrive B owe filmy już odczytuje. Nie muszę zmieniać formatu filmu, wystarczy, że zmienię pendrive. Ale po jakimś czasie również z tego pendrive B TV przestaje odczytywać filmy i muszę wziąć pendrive C. Nie widzi mi sie kupowanie ciągle nowych pendrivewów, które są dobre, w komputerze działają, tylko na tv przestają w jakiś sposób działać.

Wooow, grubo… jeżeli łatwo da się to zasymulować, to ja bym robił zadymę u producenta TV, bo winy kompa tu nie widać.

Myślałem raczej o winie pendrive’ów, bo te filmy na nowych pendrive’ach jednak działają, no przynajmniej przez jakiś czas, może jest jakiś inny sposób na ich formatowanie. O właśnie ważna rzecz mi sie przypomniała, chyba ważna, nie wiem jak to sie stało, ale matka mówi, że czasem te pendrive, który w TV nie działały zaczynają na jakiś czas działać. No chyba, że masz na myśli, że to telewizor je psuje w jakiś sposób, o ile to możliwe :confused:

Jeżeli dopiero co “zepsuty” pendrive wsadzisz do PC i zadziała, to wina TV wydaje się oczywista.

 

Może TV próbuje w jakiś sposób “zapamiętać” co jest na pamięciach (choć wydaje się to głupim pomysłem), chociaż dlaczego miałby to robić to już temat na bezowocną dyskusję przy nadmiarze wolnego czasu i trunków

ja mam tak że inne filmy się wyświetlają a inne nie w czym problem nwm. bo na komp. jest normalnie