Filmy z YouTube na stronie

Witam, chciałbym załozyć własną stronę z filmikami z youtube.

Chodzi mi o coś takiego jak http://helpbay.org czyli dodawanie filmów,oglądanie i komentarze.

Wiem że istnieje coś takiego jak: “Youtube Gallery” tylko nie wiem z kąd to pobrać i jak zainstalować.

Możesz oprzeć to na jakimś istniejącym kodzie np. do aktualności+komentarzy (nie wiem jakim, możesz sam napisać), tyle że w treść wstawiasz kod filmu wygenerowany z Youtube - i finito.

Najprostszym sposobem na początek, jest jakiś prosty CMS, jeden film = jedna strona plus opcja komentarzy do artykułów i gotowe.

Już tak robiłem:D na Joomli, no ale to trochę dużo czasu zajmuje.

A jest jakiś dodatek aktualności (news) na Joomli? Na nim lepiej będzie to wyglądać, chyba o takie coś ci chodzi. Jak umiesz pisać w ASP albo PHP to zacznij dłubać, napisz swoja galerię dla YT.

A że pracy trochę jest to pewnie wada CMSa, żeby coś przerobić/zoptymalizować idealnie pod to co chcemy trzeba trochę posiedzieć.

Zobacz u mnie ja tak robię, mam po prostu jeden artykuł jako wzór, robię kopiuj, zmieniam tylko filmik, tytuł i gotowe - czasowo naprawdę nie jest to dużo, ale częste dodawanie filmów w tym przypadku równa się automatycznie dodawaniu nowych stron, a google premiuje częste uaktualnianie stron.

Nie wiem jak jest w innych CMS, ale w Joomli jest kilka dodatków umożliwiających wyświetlanie filmów, spora część jest jednak płatna, a te darmowe po prostu mi się nie podobały.

Ostatnia opcja to utworzenie playerów w Youtubie - możesz stworzyć własny player wyświetlający określone przez Ciebie filmy, ale wtedy nie można komentować poszczególnych filmów.