Filtr anizotropowy. jak go wyłączyć?

na jednym z komputerów mam kartę grafiki Intel 82845G (zintegrowaną). no i mam problem bo filtr anizotropowy strasznie zwalnia działanie gier w Direct3D, w OpenGL bez problemu mogę wyłączyć ten filtr, ponieważ jest taka opcja we właściwościach systemowych sterownika, ale jak ustawić, aby ten filtr domyślnie był wyłączony w grach D3D!? nie mam pojęcia, sprawdzałem nawet na forum Intela dotyczącym tej karty, także w sekcji FAQ i nic nie moge tam znaleźć. pomoże ktoś?

dodam też, że nie w każdej grze da się wyłączyć ten filtr za pomocą opcji graficznych w danej grze. :slight_smile:

W sterowniku karty powinna być opcja tego filtru i dajesz ptaszka,że ma być pod kontrolą danej aplikacji lub,że ma być w ogóle wyłączony.

no ale właśnie NIE ma dla Direct 3D jest tylko dla OpenGL! np. w kartach nVidii opcje takie są dla obydwu trybów a tam tylko dla GL. :?

sterowniki mam najnowsze jakie są

Spróbuj ściągnąć najnowsze sterowniki z tej stronki:kliknij tutaj

Nie miałem nigdy grafiki na płycie więc zastanawiam się także nad tym czy jakieś opcje nie są w biosie?

w biosie nie ma nic na temat karty, można ją co najwyżej wyłączyć, a co do sterowników mam te same co z linka, mówiłem, że mam najnowsze przecież :-), a w opcjach karty nie ma nic.

Na rynku tak naprawdę liczą się tylko GeForce i Radeony,ale reszta to… masz właśnie przykład.Kulawe sterowniki lub nieczytelne daje Intel do swoich a jakość to trzeba już samemu ocenić.

Może wyjaśnijmy sobie jedną kwestię.Zintegrowane karty grafiki są protezą prawdziwej karty grafiki.Z tego co w necie przeczytałem,tego typu hybrydy są stosowane do komputerów biurowych a nie do grania.

A przeglądałeś "Informacje o produkcie"w linkach z tej strony

kerimus: ja dobrze wiem o tym, że ta karta nie jest jakaś git wypasiona, ponieważ sam taką wybrałem - dla ojca, który z grami nie ma nic wspólnego, a tak w ogóle tylko i wyłącznie pracuje na tym kompie, zależało mi żeby karta była tania i przy okazji płyta główna dobra, no i jest, przy czym karta wcale nie jest taka zła (np. ma 64 MB pamięci), a chce wyłączyć dany filtr, ponieważ czasem coś tak sobie zmieniam u niego bez powodu, dla jaj :wink:, ostatnio właśnie zainstalowałem mu parę gier D3D i parę GL, i właśnie mam problem z wydajnością w D3D i z tego co widzę anizotropia jest tam zastosowana, owszem wygląda to ładniej ale MULI przez to :-x

asterisk: tego akurat nie czytałem, ale nie bardzo wiem co tam jest na temat anizotropii? albo ślepy jestem już :slight_smile: