Filtr do uBlock Origin - obejście blokady na Wirtualnej Polsce

https://polishannoyancefilters.netlify.com/otherfiltersforadblockers/
Tu masz wszystko i wybierasz co ciebie interesuje.

A i daj link do problematycznego artykułu z tym antiadblockiem, jak możesz.

OK dzięki.
Na każdym artykule na Wirtualnej oprócz tytułowej strony wywala ten komunikat.

Cały czas wywala?

Gdzie nie wejdę to jest tak jak u kolegi, który napisał ten temat.

Zrób test. Włącz wszystkie filtry wbudowane i dodaj dodatkowe, jakie ja ma na zrzucie ze strony co ci podałem, z tym że nie zaznaczaj, że ma ignorować filtry kosmetyczne. I napisz czy ci pomogło.

Dodałem i nadal wywala.
Dobra daję sobie spokój, bo na Wirtualną i tak wchodzę sporadycznie.

888

2 polubienia

Nie wiem czym to jest spowodowane. Może masz ochronę prywatności za mocno włączoną lub zawsze włączoną. Dodatkowo może być to spowodowane, że nie używasz samego ublock origin, tylko może dodatkowe rozszerzenia.
Daję ci backup moich ustawień. Zaimportuj i sprawdź. Może ci pomogą.
my-ublock-backup_2019-09-09_12.21.25.txt (4,8 KB)

W uBO się nie da z nimi dłużej niż 1 dniowym filtrem lub przywróceniem z 50% ukrytych reklam.


Chyba że komuś wystarcza maskowanie jako mobilny chrome / Firefox - większy ruch z PC lub zbyt zmulony pop-up na smartfony.

@anon25492837 - nie działa; dalej wyświetla komunikat z prośbą o wyłączenie blokera reklam.

To nie mam pojęcia, gdyż u mnie na chrome-Edge Stable na PC i Firefox Android wszystko chodzi.

A czy ktoś testował moje ustawienia ublock, co umieściłem backup? Może ustawienia prywatności w przeglądarce wam blokują cały czas i to powoduje antiadblocki?

Bez zbędnego kombinowania rozwiązania są dwa:

  1. Tryb poprawy czytelności (F9), który wycina wszystko oprócz artykułu.
  2. Zablokowanie zagnieżdżonych skryptów JavaScript na stronie (można zrobić za pomocą uBlocka).
1 polubienie

Dzięki @VPN
Faktycznie zaznaczenie blokowania JavaScriptów (jedno kliknięcie w menu UBO) i można przeglądać spokojnie artykuł.

Albo maskowanie się jako smartfon na PC.

Niby tylko odtwarzacz wtedy raz na jakiś czas ma blokadę “kod np. 15”, bo niby zablokowane “sdkloader/ima3.js” od Google i niestety nawet nie powiodła się opcja oczyszczania skryptu z ładowania reklam.

U mnie też są blokady

Każdy kto nie używa Adguard ma blokady, chcecie reklam i zniknięcia pop-upa to chyba najdłużej podziała:

abczdrowie.pl,allani.pl,autokrata.pl,autokult.pl,biztok.pl,dobreprogramy.pl,dzieci.pl,easygo.pl,echirurgia.pl,fotoblogia.pl,gadzetomania.pl,hotmoney.pl,interaktywnie.com,inwestycje.pl,jejswiat.pl,kafeteria.pl,kafeteria.tv,kantory.pl,kazimierzdolny.pl,komediowo.pl,komorkomania.pl,mazury.com,mojeauto.pl,mojeosiedle.pl,money.pl,nasygnale.pl,niewiarygodne.pl,nocowanie.pl,o2.pl,odkrywcy.pl,open.fm,parenting.pl,pudelek.pl,pudelek.tv,pytamy.pl,sfora.pl,snobka.pl,tlen.pl,totalmoney.pl,wakacje.pl,wawalove.pl,wp.pl,~www.wp.pl,wp.tv#@#+js(set-constant.js, Object.prototype.bodies, true)
wp.pl,~www.wp.pl#@#+js(abort-on-property-read.js, WP.inline)

Jak nie działa zapis ~www.wp.pl to go sobie wywalcie, najwyżej reklamy wyciekną i na głównej w większej ilości. Niby uBO nie obsługuje go i tak przy dopuszczeniu (wyłączaniu filtru).


Tyle że nie ma prostej solucji jak wyciek reklam ponownie zablokować na dłużej.

Na Firefox Android też to działa?

Wersja mobilna raczej dalej nie ma komunikatu pop-up jak nie wymuszasz trybu komputerowego.

Raczej też powinno wywalić w trybie udawania komputera pop-up.

Na razie to nie ma po prostu innych wabików, kiedyś był jakiś na EasyList i jakieś pliki Google ale po 3 dniach je WP wycofało i zostaje wyłączyć skrypty z okolic 2017 autorstwa AdamWr/uAssets i ten z 2019 też autorstwa AdamWr i z pomocą “gwarser” uproszony do set-constant.

No to nieźle.