Filtr do zdjecia na wzór perforacji stali

Hey,
Moze bedze w stanie mi ktoś pomóc. Ptrzebuje filtr bądź po prostu przerobić zdjęcie aby wyglądało jak perforowana stal. Najlepiej z możliwością doboru wielkości „oczek”…wiecie może jak to zrobić? Coś podobnego na załączonym pliku

Nie wiem, czy chodzi Ci o coś takiego, ale daję przykłady w webowym programie „PhotoMosh”

przykładowe zdjęcie


zrobione w tym programie - filtr „HalfTone”:

filtr „DotMatrix”:

1 polubienie

adamserce, dzięki wielkie za podpowiedz, niestety to nie jest to. Chodzi mi o to aby „dziurki” przedstawiały, bądź zarysowały postać ( nie cienie). Będę szukać dalej​:wink::+1:t3:

Może się mylę, ale to mi wygląda na efekt, który wymaga pracy grafika.

Jednym filtrem tego nie zrobisz. W pierwszym kroku musisz zachować te fragmenty zdjęcia które uznasz za stosowne (to możesz uzyskać przez konwersję do B&W a potem maksymalne podbicie kontrastu. Inwersja kolorów może być konieczna.
W drugim kroku to samo zdjęcie traktujesz choćby filtrem typu DotMatrix. Potem nakładasz jedno zdjęcie na drugie tak żeby pozostały tylko „kropki” wewnątrz pożądanego kształtu.

1 polubienie

Demo PS albo Afinity. Wczytujemy obraz który ma być mapą perforacji. Wybieramy zakres koloru do zaznaczenia i wycinamy, powstaje szablon z wyciętymi miejscami. Wczytujemy potrzebne zdjęcie i nakładamy na nie tak spreparowaną warstwę, gotowe.

Chyba to samo da się zrobić na dowolnym programie z warstwami.

Zamiast tych kwiatków można wstawić dowolny szablon o dowolnych parametrach, barwie itp. Można go zrobić ze zdjęcia. Ja skorzystałem ze zdjęcia tła i jakiejś wycinanki z internetu. Pod Affinity jakieś 2 minuty. Wczytujesz czarno białe zdjęcie, menu select, wybierasz sample colour, zaznaczasz kolor który ma być wycięty i apply, w menu edit cut i mamy wycięte. W menu select inwert pixel selection i mamy zaznaczone to co zostało. menu edit copy. Teraz menu file, open i wybieramy zdjęcie, menu edit paste i mamy wklejone. Po lewej wybieramy strzałkę i sobie ustawiamy wielkość i pozycję.

Najlepiej jak wielkość szablonu i zdjęcia będzie zbliżona.

2 polubienia

Nie wiem czy darmowymi programami to zrobi. /demo/
Pipeta i wybór /zakres/ koloru/ maska
Każdy ma swoje patenty
Da się w gimpie, ale to nie jest na ten portal. Chyba, że kumaty i nie trzeba tłumaczyć filozofii działania programu.
Pokaż oryginał zdjęcia, bo jak nakładane to prosto.
https://www.gimpuj.info/index.php/topic,54017.0.html
I po tym tutorialu wklejasz sobie na siatkę to co potrzebujesz.
Albo potrzebujesz grafika :slight_smile:

Można to zrobić w photoshopie, ilustratorze, corelu, affinity photo, designer, gimpie a nawet paintcie (ale potem nie będziesz mógł zmieniać wymiarów :slight_smile: )

Ogólnie masz 3 warstwy
-Zdjęcie
-Siatka
-Kształt na siatce

Jeżeli siatka jest wektorem wielkość oczek regulujesz szerokością krawędzie, tudzież po prostu filtrem typu obrys

1 polubienie

poka, poka

Proszę bardzo :slight_smile:

1 polubienie

Pięknie. widzę ,że masz tak jak ja. spędzę pół godziny nad czymś, żeby coś udowodnić, że się da.
Tego nie wiedziałem. windowsa używam tylko do corela, ale rzeczywiście paint ewoluował.
Inna sprawa już cienie ,kąty, ostrości, oświetlenie no i chciał siatkę blaszaną :slight_smile:
Ale super.
Łyżka dziegciu . Pierwsze zdjęcie a efekt Twój końcowy.
Da się w paincie puścić światło? . Widziałem pAINT 3d MAM W SYSTEMIE, jeszcze nie dłubałem

1 polubienie

Generalnie da się nawet na pxlr.com. Najbardziej pracochłonne jest przygotowanie szablonu, jeśli nie posiadamy gotowego, reszta to kilka kliknięć. Można zrobić na setki sposobów w całym mnóstwie programów. CS3 można pobrać demo na miesiąc za friko, Affinity też ma demo.

Da się bez problemu i w Gimpie. Użyłem Affinity bo mam na kompostowniku pod ręką. Jak bym pisał z pieca to bym zrobił na PS.

1 polubienie

Na pewno coś z tych podpowiedzi pokleje😉
Dzieki wielkie​:+1:t3::muscle:t3:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.