Filtr na spam w Thunderbird Poczta o2

Hej,

Korzystam z Thunderbirda i mam pocztę na o2. Ogólnie by było fajnie gdyby nie ten masakryczny spam z o2… Jak zablokować wysyłanie reklam do mnie? Wiem, że zgadzałem się na ich regulamin ale reklamy bardzo zapychają mi skrzynkę… wciągu dnia przychodzą 3 maila więc łatwo sobie podliczyć ile przychodzi wciągu miesiąca… I ile potrzeba czasu aby wszystko po usuwać…

Nie musisz ręcznie usuwać. Thunderbird jest tak dobry, że zrobi to za Ciebie. Zaznacz opcję: Pozostaw kopię wiadomości na serwerze; Dopóki wiadomość nie zostanie usunięta; Ustaw w Thunderbirdzie, żeby spam przenosił od razu do kosza. Oznacz wiadomość jako spam, której nie chcesz, a Thunderbird zapamięta i sam kolejne będzie rozpoznawał. Przy takich ustawieniach będziesz tylko te informacje, które Cię interesują w odebranych Thunderbirda jak i na serwerze. Poza tym przeglądaj opcje w Thunderbirdzie i tam jest dużo możliwości, które pozwolą ustawić Thunderbirda według własnych potrzeb.

Ja tam wolę zostawiać wszystko na serwerze i nie kasuję stamtąd niczego. Dlatego ustawiłem sobie filtr (w moim przypadku na interii): Narzędzia - Filtrowanie wiadomości, a tam: Nadawca - Zawiera - Interia.pl - przenieś do folderu niechciane - oznacz jako przeczytane. Z tego co pamiętam to w o2 jest trochę trudniej, bo oni kombinują z nadawcami maili i to nie jest zawsze o2.pl, ale możesz popróbować różne filtry, albo kilka, żeby się uzupełniały.

Ej, ale jak to ustawić… za dużo opcji jest w programie i trudno się połapać… Fajnie jak by spam trafił po prostu do foldery na spam aby było można sobie przejrzeć te śmieci… może coś ciekawego się nim znajdzie.