Filtr RODO

Są ciasteczkowe filtry do Ublocka, to czy się już znajdą na natarczywe RODO?

Ciasteczkowy polski wchłania RODO, może oddzielą jak reguł będzie drugi tysiąc pięćset. To i tak nic jak międzynarodowe na same cookies mają 8 - 11 tysięcy.

LISTA ELEMENTY LINKI WYMAGANE ZGODNOŚĆ
Polskie Filtry Ciasteczkowe (Cookies) komunikaty dot. ciasteczek, rodo i polityki prywatności ** (Podgląd)

(Zgłoś)
EasyList

Polskie Filtry

Uzupełnienie uBO_AG
uBO

AG

ADB

ABP

NANO

** - Jeżeli korzystasz z Polskich Filtrów Elementów Irytujących, to nie dodawaj filtrów Ciasteczkowych. Ponieważ filtry Ciasteczkowe są już zawarte w filtrach Elementów Irytujących.

* - Listy uzupełniające są wymagane tylko w przypadku posiadania uBlocka Origin < 1.15.0 lub AdGuarda


Niestety przycisk subskrypcji nie działa na forum, więc wycinam z tabelki. Ograniczenia skryptu śledzącego / opcja otwierania w nowej karcie.

Opcjonalnie można go zasubskrybować z www.certyficate.it/adblock lub github.com/MajkiIT/polish-ads-filter jak go jeszcze nie masz.


Fanboye też postanowiły wycinać GDPR - https://github.com/ryanbr/fanboy-adblock/commit/6ad834af78117718aa0ef7d194f586f9407ecd52


I don’t care about cookies też widzę że wycina GDPR - 81 filtrów kompatybilnych z Adblock Plus na liście do blokerów reklam. A pewnie jest więcej nie nazwanych wprost.

GDPR - I don’t care about cookies.txt (2,8 KB)

2 polubienia

Dodam od siebie… Jeżeli używasz Filtr Elementów Irytujących, to nie używaj Cookies, bo są już tam zintegrowane. Uzupełnienie do filtrów elementów irytujących dodaje się, jak ma się ubo wersja poniżej 1.15.5 lub jego forki. Najnowszy nano nie potrzebuje ani cookies, ani uzupełniających filtry elementów irytujące - wystarczą same filtry elementów irytujących.

ubo wersja poniżej 1.15.5 lub jego forki

1.15.0 a nie 1.15.5 niby mała różnica ale jednak.

1 polubienie

Moja mała nieuwaga. Bądź razie jest ubo 1.16.8 już i nano bazujący na ubo 1.16.6 (u mnie na Edge) - nie wiem jak na chrome, bo mijam go szerokim łukiem (na Android też).