Filtry do sieci bezprzewodowej

WITAM,

mam “mały” problem . Otóż:

w domu chcę zrobić sieć bezprzewodową, kupiłam router, ustawiłam go , zrobiłam siec bezprzewodową. Na jednym z laptopów sieć nie jest wykrywana:( nie wiem jaki może być problem??? kiedyś brat jak wynajmował mieszkanie i tam miał też sieć wifi chyba miał założone jakieś filtry.

Teraz ten konkretny laptop nie wykrywa żadnej sieci bezprzewodowej;/!

Jak można rozwiązać ten problem???

Z góry dzięki:) :smiley:

j_na ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeśli sama osobiście konfigurowałaś router i nie włączałaś żadnych dodatkowych zabezpieczeń, to wątpię aby router był zabezpieczony i sieć powinna być dostępna. Sprawdź czy punkt dostępu (sieć bezprzewodowa) jest w ogóle włączony, szukaj opcji Wireless lub radio on/off lub enable/disable, ewentualnie czy zaznaczona jest opcja enable lub on.

Jeśli sieć nie jest wykrywana tylko na jednym komputerze, to sprawdź czy zainstalowane są sterowniki oraz czy karta sieciowa jest sprzętowo włączona. W laptopach kartę włącza/wyłącza się specjalnym przyciskiem lub kombinacją klawiszy ustaloną przez producenta laptopa.

Jak możesz to zrób jeszcze zrzuty ekranu przeglądarki z panelu routera i zobaczymy co tam nakombinowałaś i zrobi się korektę ustawień. Zrzuty możesz wrzucić do galerii forum, tutaj gallery/album.php?album_id=20

Pozdrawiam!

internet na tym kompie działał do momemtu kiedy brat zabrał kompa do innego mieszkania i tam korzystał z innej sieci wifi

Może ustawienia sieci w laptopie pozmieniał. Sieć w twoim domu jest ogólnie widoczna czy jej nazwa jest ukryta? Co z tymi zrzutami ekranu? Sprawdzałaś czy karta jest włączona? Świeci się jakaś dioda od karty na obudowie laptopa?

Pozdrawiam!

inne kompy widzą sieć, wszystko jest włączone, wszystko się świeci:)

w tym właśnie rzecz że w tamtym mieszkaniu lokator mu “coś” pozmieniał w ustawieniach kompa dlatego teraz nie działa;/ jesli chodzi o router to wszystko jest ustawione dobrze.

Inne kompy czy telefony widzą siec , tylko ten jeden komp nie. Coś jest pozmieniane w ustawieniach;/

Ale pomimo tego komputer powinien wykrywać sieć, proponuję sprawdzić czy sterownik jest zainstalowany w menedżerze urządzeń.

Pozdrawiam!

a gdzie znajde ten manager ? mam viste;/

Dodane 12.11.2010 (Pt) 19:43

sieć widzi ale nie łaczy;/

No to zmienia w takim razie postać rzeczy. Czy sieć została w jakiś sposób zabezpieczona? Chodzi głównie o szyfrowanie sieci. W jakim standardzie działa sieć bezprzewodowa? Standard IEEE 802.11 a, b, g czy może n? Jak już się dowiesz tego wszystkiego, to sprawdź, np. w instrukcji obsługi laptopa, jakie stanadardy sieci i szyfrowania wspiera karta sieciowa/sterownik do karty sieciowej.

Piszę z pamięci. Klikasz prawym myszy na ikonkę Komputer>Właściwości>Manedżer urządzeń.

Pozdrawiam!