Final Fantasy VIII PC Steam - na kontrolerze nie można ustawić drążka jako sterowania

witam pykam sobie w finala VIII na pc używając kontrolera speedlink XEOX i mam problem, mianowicie nie mogę ustawić drążka jako sterowanie i muszę używać d-pada, lecz d-pad jest w troche lipnym miejscu, łącząc przełącznikiem d-pad z analogiem da radę grać na drążku tylko jest on 8-kierunkowy jak d-pad i gra się okropnie, i tu rodzi się pytanie czy da radę jakoś ustawić by można było grać jak na PSX z dualshockiem? w sensie poruszanie się analogiem w 360(stopni) a nie w 8 kierunkach? pozdrawiam

 

Gościu… ta gra powstała, gdy kontroler do PC był rzadkością i - o ile się nie mylę - nie było analogów do PC. A ty się zapytujesz czy “coś da się zrobić”. SE jedynie dodał chmurkę i wrzucił na Steama. Bolączki z padami (nawet tymi od MS) i rozdzielczością pozostały. 

no niby tak ale mogi zaimplementować sterowanie z PSX przecież pady i tak się pojawiły :D, ale akurat gra sama w sobie działa świetnie po paru modach podkręcających grafikę i dźwięk bo midi to totalna lipa chyba, że masz karte dźwiękową z obsługującą soundfronty, tylko te stercowanie czasami mnie dobija w wąskich uliczkach musze machać na lewo i prawo