Finalna wersja windows 8 enterprise za darmo. Kilka pytań

Czy wersje windows 8 RTM enterprise 64 bit lub 32 bit dla deweloperów , mogę używać na osobistym komputerze przez 90 dni a potem zrobić format dysku i zainstalować ponownie na 90 dni ?

Czy spolszczenie do tej wersji windowsa 8 narusza warunki umowy ?

Czy można testować w nieskończoność tego triala czy po 90 dniach zonk i należy kupić windowsa 8 w sklepie ?

Powiem ci tak - co byś nie robił to będzie tak samo jak z WIN7 - za jakiś czas MS wprowadzi ograniczenie dla wersji trial i będzie wyskakiwało okienko mówiące że “za 30 dni system straci sprawność działania” czy coś w tym stylu. Po 30 dniach komputer zacznie się resetować co godzinę, a po kolejnym tygodniu jak się włączy to się zaraz wyłączy to poinformowaniu cię że czas Trialu dobiegł końca (jakoś tak to było przy premierze Win7). Więc teoretycznie do tego czasu możesz testować, formatować itd, a po tym terminie i tak nic nie zrobisz (chociaż nie wiem jak to wygląda w ujęciu licencji). Co do spolszczenia - jeżeli pobierzesz je ze strony MSa to nie ma żadnego problemu - do Win7 Ultimate i Enterprise można było pobierać legalnie paczki językowe.

zgodnie z licencją możesz zapewne tylko raz przetestować ale nie znaczy to, że się nie da testować więcej niż raz- starczy mieć kilka kont liveID (czy jak oni tam to nazywają) i wygenerować sobie klucz potrzebny do aktywacji - lub, jeśli nośnik ma zintegrowany klucz, musisz co te 90 dni pobierać nowy ISO i instalować system od nowa.

Tak, czy tak, co te 90 dni musisz robić reinstall systemu bo nie da się zmienić klucza trial na ponowny trial :slight_smile:

Spolszczenie- jak pobierzesz ze stron MS/ aplikacji Windows update to jest legalne

Po 90 dniach instalujesz system z nowym kluczem :slight_smile:

Windows 8 w wersji trial nie ma potrzeby na nowo ściągać i wypalać oraz tworzyć milion kont na liveID. Jeden raz wypalona płytka starcza na nieskończoną ilość instalacji jedyne ograniczenie to własnie trial czyli 90 dni pełnej wersji systemu , to że ta wersja jest głównie dla developerów oraz tak jak pisał Pharun microsoft zawsze może wydać aktualizacje która z 90 dni zrobi 30 dni. Miałem wybór ubuntu na którym sobie za dużo nie pogram , stary windows xp (oryginalny) oraz ósemka na 90 dni no i padło na ósemkę. Chyba logiczna kalkulacja ?

Może to i logiczna kalkulacja ale przeinstalowywanie systemu co 90 dni logiczne raczej już nie jest.

Ale dla niektórych najważniejsze jest że będą mieli system za darmo.

Mnie tylko ciekawi ten zapis:

źródło:

http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcen … 54510.aspx

Pozdrawiam

Przeinstalowanie co 90 dni ma sens bo mniej więcej po tych 90 dniach system jest tak zaśmiecony , wolny i podefragmentowany że nawet ccleaner nie pomoże.

Faktycznie wizja darmowego systemu jest przerażająca a piracenie go to pikuś i inna bajka. Idę zebrać moje kokosy z super konta w banku.

Pewnie oznacza to że 15 kwietnia ograniczą trial o miesiąc lub dwa. Zresztą będzie już wtedy pewnie dostępna beta windows 9

nie żartuj… zależy jakim kto jest userem ale jeśli wiemy co robimy (czytaj nie instalujemy wszystkich nowości by zobaczyć co oferują a tylko to co potrzebujemy), Windows vista/7 potrafi spokojnie rok i dłużej bez formatu/ grzebania wytrzymać. Ja format 7 robiłem po roku od instalacji i to tylko dlatego, że przywrócenie systemu po wgraniu sp1 spowodowało, że przy starcie dostawałem komunikat o błędzie w plikach ale system działał…

August to sierpień :smiley:

August czy April , 4 miesiące w tą czy w tamtą “big deal” “who cares” :wink: