FineReader 7 -Jezyk rosyjski

witam

mam problem tego typu po przeskanowaniu ksiazki

i rozpoznaniu ja w FineReader 7 w jezyku rosyjskim niemoge tego nigdzie przeniesc po przeniesieniu do worda wyskakuja jakies kwadraciki niewiem co jest jezyk FineReaderze ma ustawiony jako rosyski

To nie w OCRze musisz cokolwiek zmieniać tylko w edytorze tekstu. Musisz skopiować tekst do schowka, następnie wkleić do worda i cały go zaznaczyć i zmienić czcionkę na cyrylicę (jeżeli jej nie ma potzreba ją doinstalować (te kwadraty to dowód braku odpowiedniego dla języka kroju czcionki.

nie mm czcionki cyrylica ale mysle ze to nie jest to bo jak wklejam np text z rosyjskiej strony to wszystko jest w porzadku co swiadczylo by ze czcionka jest ok

ps.

skad wziasc to cyrylice

Cyrylicę masz w znakach specjalnych.

W Word’zie w menu Wstaw-symbole i tam możesz wybrać cyrilicę.

Nie robiłem w FineReader’ze dokumentów w j. rosyjskim więc nie mogę się wypowiedzieć ale wkleiłem przed chwilą tekst rosyjski do worda i mam wszystko OK, żadnych krzaczków czy kwadracików, może w takim razie skopiuj tekst z dokumentu w FineReader i wklej go do Word’a.

Pozdrawiam :okulary:

jesli sie wkleja jezyk rosyjski z jakiejs stronki albo cos w tym rodzaju to jest wszystko w porzadku schody zaczynaja sie jesli chce to zrobic z finereader wwtedy nie daje rady niewiem oco mu chodzi

Post 2

niemam wogole w wordzie cyrylicy skad ja mozna sciagnac


Update

Pocja :arrow: Zmień :smiley:

Golden Finger

Poszukaj w Sieci choć może być trudno.

Jak znajdę u siebie w zbiorach to podeślę. Miałem gdzieś Time New Roman i Arial “radzieckie” :twisted: czcionki.

W znakach specjalnych masz cyrylicę, jak pisałem w poprzednim poście, chyba że nie masz zainstalowanej Tablicy znaków, którą możesz dodać przez Dodaj składniki windows

Pozdrawiam :okulary:

mam cyrylice w tych znakach ale niestety niemoge zamienic juz istniejacego tekstu :frowning:

jak mi ktos pomoze to wysle mu fajny translator rosyjski 200MB

Proszę o pilny kontakt na kilwap5@tlen.pl