FineReader 7 -Jezyk rosyjski

(Mens) #1

witam

mam problem tego typu po przeskanowaniu ksiazki

i rozpoznaniu ja w FineReader 7 w jezyku rosyjskim niemoge tego nigdzie przeniesc po przeniesieniu do worda wyskakuja jakies kwadraciki niewiem co jest jezyk FineReaderze ma ustawiony jako rosyski

(fiesta) #2

To nie w OCRze musisz cokolwiek zmieniać tylko w edytorze tekstu. Musisz skopiować tekst do schowka, następnie wkleić do worda i cały go zaznaczyć i zmienić czcionkę na cyrylicę (jeżeli jej nie ma potzreba ją doinstalować (te kwadraty to dowód braku odpowiedniego dla języka kroju czcionki.

(Mens) #3

nie mm czcionki cyrylica ale mysle ze to nie jest to bo jak wklejam np text z rosyjskiej strony to wszystko jest w porzadku co swiadczylo by ze czcionka jest ok

ps.

skad wziasc to cyrylice

(Golden Finger) #4

Cyrylicę masz w znakach specjalnych.

W Word'zie w menu Wstaw-symbole i tam możesz wybrać cyrilicę.

Nie robiłem w FineReader'ze dokumentów w j. rosyjskim więc nie mogę się wypowiedzieć ale wkleiłem przed chwilą tekst rosyjski do worda i mam wszystko OK, żadnych krzaczków czy kwadracików, może w takim razie skopiuj tekst z dokumentu w FineReader i wklej go do Word'a.

Pozdrawiam :okulary:

(Mens) #5

jesli sie wkleja jezyk rosyjski z jakiejs stronki albo cos w tym rodzaju to jest wszystko w porzadku schody zaczynaja sie jesli chce to zrobic z finereader wwtedy nie daje rady niewiem oco mu chodzi

Post 2

niemam wogole w wordzie cyrylicy skad ja mozna sciagnac

Update

Pocja :arrow: Zmień :smiley:

Golden Finger

(Golden Finger) #6

Poszukaj w Sieci choć może być trudno.

Jak znajdę u siebie w zbiorach to podeślę. Miałem gdzieś Time New Roman i Arial "radzieckie" :twisted: czcionki.

W znakach specjalnych masz cyrylicę, jak pisałem w poprzednim poście, chyba że nie masz zainstalowanej Tablicy znaków, którą możesz dodać przez Dodaj składniki windows

Pozdrawiam :okulary:

(Mens) #7

mam cyrylice w tych znakach ale niestety niemoge zamienic juz istniejacego tekstu :frowning:

(Mens) #8

jak mi ktos pomoze to wysle mu fajny translator rosyjski 200MB

(Kilwap5) #9

Proszę o pilny kontakt na kilwap5@tlen.pl