Fioletowe paski na ekranie laptopa

Witam, od kilku dni zauważyłem na ekranie laptopa HP OMEN pojawiające się fioletowe poziome paski, znikają one po kliku sekundach, ale zostaje wtedy jedna kreska pod paskiem zadań, uśpienie i uruchomienie laptopa usuwa tą kreskę,. Nie widać tych pasków i kreski na screnach zrobionych podczas pojawiania się tych problemów. Zauważyłem też że paski pojawiały się tylko podczas korzystania z przeglądarki chrome, w grach, w Wordzie i innych programach problemu nie było. Zaktualizowałem sterowniki karty graficznej ale to nic nie dało. Czy ktoś wie co to może być?

Link do zdjęcia na którym widać biały pasek

Sprawdź czy są w biosie ewentualnie odpal jakiegoś Linuksa Live.
Jeżeli tam nie widać problemów szukaj przyczyny w sterownikach.

Matryca lub kondensator.

Wspólnym mianownikiem aplikacji, które wymieniłeś jest akceleracja sprzętowa.
Sprawdź w trybie awaryjnym Windowsa, czy też te paski się pojawiają.
To mi powie, czy dobrym tropem idę z wnioskami. :slight_smile:

Dopiero teraz zauważyłem że źle napisałem to zdanie określające gdzie występuje problem. Te fioletowe paski występują tylko i wyłącznie podczas korzystania z chroma, natomiast biała kreska jak już się pojawi to jest widoczna w każdej aplikacji. I też muszę dodać że problem pojawia się jak na razie rzadko (dzisiaj po około 5-6h pracy na lapku pojawiły się paski) i też nie mogę sobie pozwolić na to aby czekać w biosie albo w trybie awaryjnym cały dzień na te paski :wink: A i też zauważyłem że pojawiają się najczęściej zazwyczaj przy zmianie kart na strony z ciemnym motywem.

Mam dwuletniego Acera nitro 5 i dokładnie ten sam problem. Restart pomaga, ale jest to trochę uciążliwe. Zauważyłem, że jakoś częściej pojawia się ten problem, gdy odłącze laptopa od ładowarki. Nie mam pojęcia z czego może to wynikać.

Witam, zwracam się ponownie o pomoc, ponieważ niedługo po założeniu przeze mnie tego tematu paski same zniknęły na 3 miesiące lecz aktualnie zaczęły znów się pojawiać. Tym razem do problemu dołączyły również minimalne przycięcia obrazu podczas oglądania filmów na YouTube i Netflixe na Chromie. Odpaliłem identyczny filmik na Edge i tam problem nie wystąpił. Wydaje mi się również że powrót głównego problemu nastąpił po ostatniej aktualizacji Windowsa.