Fioletowy obraz - problem z monitorem

Zacznę od poczatku: Jak wrócilem ze szkoły, to sobie grałem w Gothic’a 3 może z 1godzinę i testowałem jak mi gra będzie chodzić na różnych rozdzielczościach. Po tej godzinie wyłaczyłem komputer. Komputer miałem podkręcony tak:

Procek na 2360MHz

Karta z 580/700MHz na 637/735MHz

I po paru minutach go właczyłem, a podczas włanczania zmieniłem wszystkie ustawienia na default, bo chciałem sprawdzić jakie temperatury bedzie miał procek. Zapisałem, restartuje kompa a tu patrzę obraz jest skurucony i strasznie wyblakły taki fioletowy. Rozszerzylem obraz ale koloru nie da się zmienić. Daje screena, jeśli coś w ogóle na nim zobaczycie, bo ja wszystko mam wyblakłe i w fiolecie:

d8138db8425b8233m.jpg

Mój monitor to Samsung SynicMaster 752DFX, dodam, że jakieś 3 lata temu miałem podobną sytuację z tym monitorem i oddałem go na gwarancję.

Hey !!

Niestety, uszkodzeń monitora nigdy nie będzie widać na screenie :wink:

Z obrazka widać tyle, że z kartą graficzną raczej wszystko w porządku.

Spróbuj poruszać kablem sygnałowym i zobacz, czy coś się dzieje, ale przypuszczam, że lepiej będzie zanieść monitor do serwisu.

Byłem u kumpla i to samo, nawet jak nie podłaczyliśmy monitora do komputera, tylko zasilanie to obraz zalatywał fioletem. ■■■■■■■, ile taka naprawa może kosztować? Będzie się opłacało? Jesli nie to jaki kupić tani monitor 17’’ do grania? LG?

Zależy co padło.

Jak odkręcisz tylną ściane obudowy odnajdź dwa pokrętła. Nie wiem któym dokłądnie, ale jedno z nich jesli przekręcisz dobrze, to obraz powinien wrócić do łądu (przynajmniej na moim starym… (deawoo?) tak było).

Samsung SyncMaster

Co to to nie, drugi raz tego g***a nie kupię. Zaraz rozkręce tego gnoja, albo zrzuce z balkonu :-x

Hmm, ja mam SyncMaster 793DF i od czasu do czasu z prawej strony wjeżdżały mi takie pomarańczowe paski, na początku tego nie było, bo wgrałem stery, które dostałem z monitorem. Poźniej po formacie zapomniałem o nich i zaczęło się tak dziać, poszukałem w pudełku z monitora tych sterowników zainstalowałem i wszystko gra. Możesz spróbować jeśli masz taką płytę do tego monitora :wink:

Ja z niego korzystam i nie narzekam. (odpukać) żadnych problemów.

Ja mam 753DFX i żadnych pasków nie mam :wink: