FireFall - nowe MMO

Firefall to sieciowa strzelanina wzbogacona elementami MMO. Za produkcję gry odpowiada Red 5 Studios, czyli firma założona przez byłych pracowników Blizzarda, takich jak Mark Kern (szef zespołu, który stworzył World of Warcraft) oraz William Petras (dyrektor artystyczny WoW). Co więcej, głównym projektantem Firefall jest Scott Youngblood, który pełnił tę samą funkcję przy dwóch pierwszych częściach cyklu Tribes.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, którego historia naznaczona jest niekończącymi się konfliktami pomiędzy żądnymi władzy frakcjami. Większości waśni kres położyło dopiero przybycie rasy bezwzględnych obcych znanych jako Melding. Od kompletnej zagłady uratowało ludzi odkrycie technologii generującej niemożliwe do spenetrowania przez kosmitów pole energetyczne. Niestety, zasięg urządzeń tego typu jest niewielki, co zmusiło ludzkość do życia w małych grupach ulokowanych na niewielkich obszarach. Potężnie uzbrojeni żołnierze regularnie opuszczają te bezpieczne schronienia, by szukać nowych terenów, surowców i technologii. Co gorsza, na ich życie dybią nie tylko obcy, ale również członkowie wrogiej frakcji zwani Wybranymi (Chosen).

Akcję możemy obserwować zarówno z oczu naszego bohatera, jak i z kamery umieszczonej za jego plecami. Całość rozgrywki spięta jest klamrami sieciowej kampanii osadzonej w dużym, otwartym świecie. Naraz w bitwach może brać udział kilkaset osób, a wraz z postępami w grze rozwijają się charakterystyki każdej z postaci oraz możliwości wykorzystywanego przez nią sprzętu. Autorzy zadbali również o obecność wielu różnorodnych klas bohaterów oraz trybów zabawy. Dostępne są zarówno rozgrywki kooperacyjne przeciwko komputerowi, jak i potyczki z żywymi przeciwnikami.

Firefall korzysta z nowoczesnego silnika graficznego Offset i oferuje wizualną mieszankę futurystycznych projektów lokacji z kreskówkowym stylem postaci. Tytuł opiera się na darmowym modelu rozgrywki z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Tryb gry: massive online multiplayer Tryb multiplayer: Internet

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

info z strony:http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=15616

Firefall to darmowa, sieciowa strzelanina wzbogacona elementami MMO.

Już niedługo w grze zostanie zniesione NDA oraz Gracze Bety będą mogli grać 24/7

http://www.youtube.c…d&v=x23fkDB9rW8

Gameplay

Oraz na Oficjalnym Polskim Forum można wygrać dostęp do bety !

Oficjalna strona gry:

http://www.firefallthegame.com

Polskie forum fanowskie:

http://firefall.pl

Man, źle skopiowałeś link do Gameplay’a …