?...Firefox 1.0.1

Mam drobny i dziwny problem z przeglądarką Firefox. A więc tak. Łączę się z Internetem, otwieram Firefoxa i wszystko jest ok, ale gdy w tym czasie (jak jestem w Internecie) chcę otworzyć stronę inetrnetową (otwieranie poprzez kliknięcie myszką) zapisaną na dysku wyskakuje informacja, że “Odnalezienie pliku .html było niemożliwe. Sprawdź ścieżkę i sprobój ponownie”. Wciskam OK i otwiera się tylko pusta strona. Żeby otworzyć stronę zapisaną na dysku muszę otworzyć ją przez menu Firefoxa: Plik -> Otwórz Plik. Zauważyłem, że problem ten pojawia się TYLKO wtedy, gdy folder, w którym zapisana jest strona na dysku posiada w swojej nazwie polskie czcionki! !!

generalnie w nazwach folderów czy plików nie powinno się używać polskich znaków - ponieważ pojawiają się takie błędy, nie tylko w przegladarkach :), często też w ten sposób, można “skaszanić” nagrywaną płytę itp. :slight_smile:

ewentualnie popatrz w FF jaką masz domyślnie ustawiona strone kodową - powinna być “Central Europe ISO…”

W Operze i IE wszystko działało bez problemu, nawet jak nazwy folderów miały polskie czcionki. Zmieniłem w Firefox stronę kodową na Środkowoeuropejski ISO i nic to nie dało :confused:

W Firefoxie wyskakuje mi też nieraz dziwny komunikat podczas otwierania stron:

“Przekroczono limit czasu podczas próby połączenia z (nazwa strony)”

Co on oznacza? Czasami po ponownym wpisaniu adresu strona się otwiera normalnie a czasem nie.