Firefox 1.5 vs. 2.0 - Co lepsze?

Witam. Chciałbym się zapytać, która z Mozilli firefox’ów będzie najlepszym wyjściem? 3-jka odpada bo to dla mnie wielki kombajn, który obciąża taki sprzęt:

C2D @ 1.89GHz

1GB DDR2 Ram

BFG GeForce 7900 GS 256/256 PCI-e

Chciałbym zostać przy Mozilli, bo to moim zdaniem jedna z najlepszych przeglądarek, lecz na wersji trzeciej się bardzo zawiodłem przez jej “mulastość”. :? Chciałbym się dowiedzieć czym różni się wersja 2.x od 1.5? Tak dla zwykłego, szarego użytkownika, ale również od strony bezpieczeństwa. Moje wymogi: zakładki, wyszukiwanie tekstu na stronie, karty no i szybkość otwierania samego programu i stron… Hmm chyba tyle. No i oczywiście Adblock Plus. :twisted: Opera jakoś mi nie przypadła do gustu. :?

(Tak w razie “wu”: Internet od UPC 15 Megabitów tylko na mój komputer :wink: )

:o

Brak mi słów… Przecież to 3-jka jest najbardziej zoptymalizowana i ciągnie najmniej ramów z tych 3 wersji! No na pewno mniej niż 2, ale jak z 1 to nie mam zielonego pojęcia, nigdy jej nie używałem… A tak po za tym, sprzęt masz o niebo lepszy ode mnie i strasznie narzekasz, a u mnie wszystko śmiga elegancko… Nie wiem o co ci w tym momencie chodzi…

Ani to ani to. Wszystkie wersje są syfiaste, dziurawe i zasobożerne. Starsze są tak ubogie, że nie posiadają blokady popupów i przeglądania w kartach. Proponuję przetestować Operę. Do Opery trzeba się przyzwyczaić.

Dodane 19.05.2009 (Wt) 20:17

A i nie porównywać Firefoxa do Opery, bo to tak jak porównywć Mercedesa do Poloneza. Goły Firefox na starcie ciągnie ze sprzętu a Opera odpala się szybko i w moim przypadku zajmuje ~20MB a Firefox ~45MB

Haa! Nie zawsze szybkość idzie z bezpieczeństwem w parze… Firefox zawsze był najlepszy i będzie, nie od tego pisze się że ponad 70% ludzi używa Firefox’a, a tylko niecałe 5% Opery, o ile nie mniej… george32801 - jeżeli to wszystko tam rozumiesz to dla ciebie najlepszy jest Exploler 6, albo nawet 5. Bo 7 i 8 będzie zbyt “mulasty” ze względu na to że jest bardziej bezpieczny niż 5 i 6 . Tyle mam do powiedzenie, normalnie śmiech na sali…

Jesteś kiepsko poinformowany co do bezpieczeństwa poszczególnych przeglądarek. Piszesz to na podstawie swoich fanatycznych wywodów czy z praktyki? Weźmy np menadzery haseł. Ten z Opery jest najbezpieczniejszy. Liczba dziur mówi sama za siebie. Poza tym wejdz na stronę ze szkodnikiem. Zauważ przez którą przejdzie. Co do popularności… Wszystko dzięki reklamie, bo przecież Firefox to nie takie straszne cudo. A wiadomo, że i odsetek ludzi mądrych na świecie jest mały :stuck_out_tongue:

a twój pakiet biurowy o pewnie notatnik. bo na twoim kompie to ms office albo open office to napewno ine pójdzie :stuck_out_tongue: nie ma takiej opcji :stuck_out_tongue: instaluj operę bo jest bardzo dobra. jak nie to firefoxa ale najnowszego albo IE ale też najnowszego

Hmm może to się wydawać faktycznie śmieszne, ale po miesiącu używania FF 3/3.5 się robi naprawdę “mulasty”. Aby się włączył czeekam i czeeekam, i się doczekać nie mogę. System czyściutki, bo potrafię o to dbać :twisted: . Nawet świeżo po formacie po miesiącu/dwóch zaczyna zwalniać. Nie wiem czemu. To jest dla mnie irytujące. :? Co do opery - używałem i chwaliłem. Ale przyzwyczajenie do FF robi swoje. :wink: Coś mi w tym najnowszym FF nie pasuje… :? W tej chwili mam FF 3.5b4 z adblockiem i download StatusBar’em i jedną otworzoną kartą. Użycie ramu: ~145 388 K (samego firefox.exe). #-o Bardzo podobnie rzecz się ma z wersją 3.0.

Edit:------

A co do komentarzy typu “brak mi słów”, “śmiech na sali” itp. to za nie bardzo dziękuje :? … Chyba na tyle głupi nie jestem, by prosić o pomoc/pytać się o poradę dla zabawy czy nie wiem co tam jeszcze. :x

Mam po prostu problem z FF z serii 3.x i tyle. Nawet świeżo po formatowaniu gdy minie jakiś czas przeglądarka tak się zachowuje, a nie inaczej. Nawet jak np. chcę rozwinąć listę przeglądanych stron to się na parę sekund nieraz cały FF wiesza i pisze (brak odpowiedzi).

To naprawdę nieprawdopodobne! Wrzuć loga z programu HiJack This. Mam nadzieję, że korzystasz z CCleaner’a

Ja uważam, że Opera jest dobrą przeglądarką (do której trzeba się tylko przyzwyczaić - ja nie umiem :lol: ).

Obecnie używam Firefoxa 3.0.10. i jestem zadowolony. Na laptopie z 512 MB ramu, kartą graficzną Tridenta i niewiadomego pochodzenia procesora, Firefox uruchamia się 5 sekund, a strony ok. 10-15 i jest OK :slight_smile:

Daj logi.

Najnowszy wynik przeglądarek (w proc.):

Int Exp. - 40 %

Firefox - 49 %

Opera - 8 %

Google Chrome - 1,7 %

Safari - 0,9 %

Inne - 0,4 %

:wink:

Na tym sprzęcie Firefox 3 nie ma prawa ci zamulać.

Z niższymi wersjami będzie jeszcze gorzej bo Firefox jest takim charakterystycznym programem, że im nowsza wersja, tym mniej obciąża system.

Jeśli chcesz coś lżejszego - Opera.

Firefox 3 a jak szukasz lekkiej przeglądarki, to Google Chrome.

Ze względu na merytoryczny poziom dyskusji, temat zostaje przesunięty do luźniejszego działu.