FireFox 2.0.0.11 i zapisywanie plikow


(MaveRick_) #1

Witam. Gdy smigalem po necie i zgrywalem pliki nagle FireFox przestal podczas pracy zapisywac pliki na hdka.

Po wybraniu pliku do zapisu ze strony FireFox prawidlowo wskazuje miejsce docelowe na hd i po kliknieciu zamyka okno i plik nie zostaje zapisany. Nie wyskakuje menager pobierania plikow. Gdy uruchomie jego recznie okno jest puste. Pliku na hdku nie ma.

W ustawieniach podalem jako miejsce do zapisu D:. W oknie menagera pobierania plikow na dole nie ma pokazanej sciezki zapisu (pusty przycisk). Jak klikam na niego nie wyskakuje zadne okno.

Probowalem pogrzebac w ustawieniach ale to nic nie daje. Odinstalowalem FireFoxa, usunalem katalog z pozostalosciami.

Zainstalowalem od nowa. Ustawienia i zakladni zostaly tak jak przed odinstalowaniem. Problem tez pozostal.

Co z tym zrobic ? Czy da sie to jakos naprawic ? Mial ktos juz taki problem ? Jak odinstalowac kompletnie FireFoxa tak zeby zainstalowal sie bez moich ustawien i zakladek?


(Pawel Pieczyrak) #2

Odinstaluj przeglądarkę, ściągnij i zainstaluj program CCleaner i nim przeczyść twardziela i rejestr. Uruchom ponownie komputer i zainstaluj przeglądarkę.


(tores1977) #3

Triniti888 , Zapomniałeś o katalogu c:\ Documents and Settings\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Dane aplikacji\Mozilla

folder NAZWA UŻYTKOWNIKA ma atrybut ukryty


(MaveRick_) #4

Zadzialalo, ale... troche inaczej. Odinstalowalem FF. Cainstalowalem CCleaner i w nim zaznaczylem w Programy/Mozilla wszystkie zakladki. Po ponownym zainstalowaniu FF wszystkie ustawienia i zakladki byly jak przed odinstalowaniem. Teraz jest juz wszytsko ok. Problem znikna. Dziekuje Trinity888 i pozdrawiam oraz dobrego nowego roku 2008.


(VPN) #5

A wystarczyło usunąć plik downloads.rdf z katalogu profilu...

W tym pliku jest przechowywana historia pobieranych plików. Gdy ktoś nie ma ustawionego czyszczenia tejże historii przy zamykaniu Firefoksa lub nie ma w ogóle wyłączonego zapamiętywania pobieranych plików, czasem przy zawieszeniu przeglądarki, resecie lub braku zasilania dochodzi do błędu w tym pliku. Inną możliwością jest jego przepełnienie. Wtedy pojawiają się różne dziwne rzeczy związane z Menedżerem pobierania.

Aby uniknąć tego problemu w przyszłości wystarczy częściej czyścić historię pobieranych plików lub najlepiej wyłączyć zapisywanie tej historii.