Firefox 2.0

Przepraszam, ale mam zapytanko: Gdzie jest ten Firefox 2.0 który miał niby już wyjść?

Co to w ogóle za akcja na vortalu, z tym newsem, że finalna wersja jest już do pobrania, a na oficjalnej stronce liska ani widu ani słychu?

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1875&t=17

Powiem szczerze…albo nic nie powiem…

Witam , co to znaczy niby , czytałeś na niby ? Ja mam wersję 2.0 od wczoraj i to z tej stronki

Ja czekam na oficjalną wersję. :slight_smile:

Ja też, tym bardziej, że zapewne jeszcze większość rozszerzeń jest z 2 niekompatybilna… :wink:

RC to wersje praktycznie finalne, więc czekanie to zwykła strata czasu.

zwłaszcza, że Fx się sam aktualizuje.

N/C według mnie to plotka z tą finalną wersją!

Zainstalowałem tą testową wersję, ale powiem tylko tyle, że oprócz pogorszenia całego layout’u nic innego nie widzę…

To jest FINALNA wersja :!:

Finalna wersja, która nawet nie jest dostępna na oficjalnej stronie projektu Firefox…

No to jak to w koncu jest bo na oficjalnej stronie nadal jest wersja 1.5.0.7

Wojtano…Firefox to nie opera, to nie ma byc bezuzyteczny i chaotyczny fajerwerk, tylko przegladarka, ktorą mozesz sobie konfigurowac sam.

A mi sie podoba nowy layout, bardzo sie ciesze z tej przegladarki, niedlugo opera bedzie miala spyware (niby zabezpieczenie przed phishingiem, ale wszystkie strony jakie obejrzymy beda sobie ogladac tez panowie z opera software a moze ktos jeszcze… :))

No ale dosc tego flame :mrgreen: Musialem…bo juz nie moge sluchac tego durnego gadania jaka to FF jest skromna, jak ktos nie rozumie jak powinna wygladac przegladarka to ma problem i niech siedzi sobie na ie lub operze.

chodziło mi ogólnie o wersję RC, jakiegokolwiek programu…

standardowy styl to kwestia gustu. mi się dużo bardziej podoba od poprzedniego i o ile dotychczas zmieniałem na inny, to w wersji 2.0 pozostanę przy standardowym. dla mnie jest śliczny.

podaj choć jedną rzecz która w Operze jest bezużyteczna.

jak wolisz Fx’a, nie mając w życiu Opery (dłużej niż chwilę), to jej chociaż nie krytykuj, bo to świadczy tylko o Tobie.

szkoda, że sam nie rozumiesz, że ludzie mają różne wymagania.

i nie porównuj Opery do IE, bo porównanie to jest co najwyżej śmieszne, prymitywne i bezpodstawne.

ja osobiście używam równocześnie Opery i Fx’a 2.0 i mi z tym dobrze.

przynajmniej mam podejście obiektywne do sprawy i odróżniam wypowiedzi krzykaczy od innych.

… ja powiem jedno że bawiłem się w operze przez 2 tygodnie… no ale nie ma jak stary, poczciwy lisek :slight_smile: w końcu to on mnie wychował :lol: ale serio, opera troche się różni od Firefoxa, nie chodzi o funkcjonalność, czy wygląd, ale sposoób przeglądanie… według mnie troche denerwujący, ale do opery nic nie mam, no ale każdy ma to co chce :slight_smile: a poza tym to co ta nieoficjalna wersja jakaś gorsza jest… ?? Właśnie z niej pisze, i jak instalowałem nie pisało nigdzie RC3 :slight_smile:

o to właśnie mi chodzi, że przeglądarka to kwestia gustu.

wolisz Fx’a? okej. tylko z tego powodu nie rób nagonki na Operę, jak to niektórzy robią, używając bezpodstawnych argumentów.

a, że gusta się zmieniają to dobrze wiem.

używałem Firefoxa od wersji 0.9 do 1.0.7 - czyli dosyć długi okres.

później Opera stała się darmowa, więc od wersji 8.5 używałem właśnie jej. wydanie Opery 9.0 tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że zostanę przy niej.

teraz? Firefox 2.0 od wersji RC1 oczarował mnie po prostu.

jest ładny i szybki, tak samo jak Opera. na dzień dzisiejszy używam obu przeglądarek i mi z tym dobrze, jak wspomniałem, przynajmniej jestem dzięki temu obiektywny!

Ale na http://www.firefox.pl nic nie ma.

W FireFoxie 1.5.0.7 => Pomoc => Sprawdź dostępność aktualizacji

też nic nie ma…

Na http://www.mozilla.com , też nic nie ma o firefoxie 2.0 wiec chyba jeszcze nie wyszedł… :stuck_out_tongue:

Z FF dopiero można zrobić “bezużyteczny, chaotyczny fajerwerk”.

Przykładem są coniektóre skiny, które do niczego nie pasują.

A Opery nie możesz sobie skonfigurować sam ?

a do Opery to niby wszytskie pasują jak ulał ? :stuck_out_tongue:

nie tak jak liska. :stuck_out_tongue:

Ale wydaje mi się że nie jest to jednak dyskusja na temat … :x

Nie jest to dyskusja na temat, ale jednak…

Każdy ma swoje poglądy nt. przeglądarek oraz innego oprogramowania.

Nie należy się kłucić co jest lepsze, a co jest gorsze.

Myślę, że tym można zakończyć offtopic.

nie znoszę siania flame czy FUD-a (a zwlaszcza w tym durnym konfikcie przegladarek), ale muszę odpowiedziec na twojego posta freedom, poniewaz troche przesadzasz. Mialem operę przez ostatnie 3 tygodnie. To ze mi sie nie podobały te przywracane sesje, niektóre opcje - np. zeby ustawic sobie usuwanie cookies, historii, hasel itp po zamykaniu przegladarki musialem spedzic nad tym ladnych kilkanascie minut, w ff wystarczy 1 klikniecie, i kilka innych świecidełek - mozna jeszcze nazwac kwestią gustu… Natomiast kontrowersujne plany opera software, co do wprowadzenia mechanizmu antyphishingowego (o czym byla mowa na vortalu), który bedzie dzialał troche “dziwnie” a raczej podejrzanie, to juz nie jest kwestia gustu i dlatego opery na tą chwilę nie mogę zaakceptowac.

No ale powrócmy do tematu…

Od wersji RC3 nie różni się niczym (chyba, że są to jakieś łatki :P). W każdym razie teraz wszystko się otwiera w jednym oknie (w kartach), a nie jak to miało miejsce w 1.5.0.7 - 10 okien i w każdej po 2 karty :stuck_out_tongue: Nowy skin jest o niebo lepszy od poprzedniego. A co do Opery… Używając jej mam wrażenie jakby to był taki “muł” tak mozolnie sie to wszystko wczytuje, od niechcenia, dlatego wole FF, bo jest 10x szybszy ;]