Firefox 27,0 nie przywraca zamkniętej karty

Od kilku dni, bodajże po aktualizacji, ff nie przywraca mi zamkniętych kart.

Dotychczas używałem skrótu Ctrl+F12, który przestał działać.

Sprawdzałem również skrót Ctrl+Shift+T i również nie działa.

Klikam na otwartej karcie i wybieram Przywróć zamkniętą kartę i też nic.

 

Co ciekawe, historia zapisuje się dobrze, a po wejściu w Historia - Ostatnio zamknięte karty, wszystkie karty widać i po kliknięciu w jakąś normalnie się ona otwiera.

Mało tego, gdzieś wyczytałem, że trzeba w about zmienić ustawienie i okazuje się, że już mam wpisane dobrze, zaś liczbę zamkniętych kart którą ff ma pamiętać mam ustawioną na 50.

 

Nie przypominam sobie bym w ostatnim czasie zmieniał jakiekolwiek ustawienia. Na w/w ustawieniach działam od ładnych paru lat i zawsze było ok.

 

Proszę o pomoc bo bardzo często korzystam z przywracania zamkniętej karty. Na tyle często, iż nawet w myszce mam jeden z przycisków właśnie skonfigurowany na przywracanie.

Od kilku dni natomiast, mówiąc kolokwialnie, trafia mne szlak.

 

Ten parametr browser.sessionstore.max_tabs_undo masz ustawiony?

A w trybie z wyłączonymi dodatkami też przywracanie kart nie działa?

Dobrze jest czasem zaglądnąć na forum Firefoxa. Jeśli chodzi o powrot do ostatnio zamkniętych kart, to zmiana w about:config rozwiązuje problem:

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=45846#p222885

Autorowi postu nie chodziło o przywrócenie ostatniej sesji, ale o brak możliwości powrotu do zamkniętej karty, za pomocą skrótu. Normalne przywracanie zamkniętej karty działa u niego, więc przyczyną nie są złe ustawienia w about:config.

 

Jeżeli chodzi o rozwiązanie tego problemu to jest on spowodowany dodatkiem TabMixPlus, zaktualizuj go do wersji 0.4.1.3 i wszystko wróci do normy bez grzebania w about:config

 

moze trza sie przesiasc na dobrze dzialajaca wersje 30a1, tez mialem 27-ke i 28 i w sumie wogole nie dzialaly, same błędy ciągle coś było nie tak, ale odkąd używam wspomnianej na początku wersji wszystko gra i mam święty spokój, po prostu niormalnie używam internetu bez zawracania głowy jakimiś problemami.

Czasem jedno ciasteczko robi bug i bo jest głupie, a ccleaner nie umie wszystkich ciastek Firefoxowi skasować. Żeby w FF wyczyścić ciastka, trzeba wejść w narzędzia, opcje, prywatność i wyświetl ciasteczka. Daje się na usuń wszystkie ciasteczka. Wtedy, to skopane ciasteczko da się usunąć, a - że nie pisze, które to, trzeba wszystkie… Potem pologować się.

 

@efen - A tak, na marginesie - jak działa Ci internet explorer, jak wersja? Aktualizowany? Czasem błędy występują, gdy wspólne biblioteki dll fiksują w systemie. Zdarza się, żeby naprawić Firefoxa, trzeba naprawić internet explorer w systemie.

To, że niektóre wersje aplikacji omijają błędy systemowe, to wcale nie znaczy, że trzeba “dla świętego spokoju” je pomijać. Kumulacja błędów systemowych, to krótki kaszel, długi ból.