Firefox 3.0.3 nie przewija płynnie stron


(Robi557) #1

Witam, mam taki problem, że na niedawno zakupionym HP 6735s i zainstalowanym WinXP SP3 strony takie jak np. joemonter czy inne na których jest więcej grafiki (czy raczej skryptów - nie jestem pewien) nie chcą przewijać się płynnie. IE czy też Opera jeszcze jakoś sobie radzą, chodź opera gorzej od przeglądarki Microsoftu ale lepiej od liska. Domyślam się, że to może być kwestia sterowników karty lecz instalowałem już jedne ze strony HP drugie ze strony ATI i nic to nie dawało. Zresztą oto log z programu do badania sterowników: http://driveragent.com/driveragent_resu ... hprf6fdnc2 Gdy włączę płynne przewijanie stron jest jeszcze gorzej. Ma ktoś jakiś pomysł, bo już 2 dni z tym walczę z marnym skutkiem. Reinstalacja systemu także nic nie wniosła do tematu. Podobnie Microsoft Office Picture Manager ma problem z wyświetlaniem zdjęć, bo ładuje je dość wolno od góry, a przecież powinny wyświetlać się od razu.

Tak wiem że to problem dla wróżki ale może jednak ktoś coś uradzi :frowning:


(Joni987) #2

Zwykle tak się dzieje przy braku zainstalowanych sterowników do grafy, ale skoro tak daleko to drążyłeś to przychodzi mi do głowy tylko tyle że albo grafa jest uszkodzona (w co wątpię - bo to jakieś bardzo nietypowe uszkodzenie) albo o ile to możliwe przy tylu próbach złe stery wgrywałeś. Napisz jaką masz grafę, oraz zobacz w menadżerze urządzeń czy przy żadnym ze sprzętów nie ma znaku zapytania oraz czy system nie monituje o zainstalowanie jakiś sterowników. Grałeś w jakieś gry? Chodzą normalnie?


(Seba86mu) #3

Po zainstalowaniu systemu zainstalowałeś sterowniki do podzespołów ? (szczególnie do chipsetu płyty głównej i karty graficznej)


(Robi557) #4

Załóżmy na chwilę że nie zainstalowałem sterowników do płyty głównej i chipsetu. Skąd mam je pobrać bo z lapem nie dostałem żadnych płyt ze sterami. Oto link do strony HP, podajcie jak coś konkretne linki. Moja karta to Radeon HD 3200. http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=1093


(Seba86mu) #5

robik557 , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informację z pozycji:

-> Mikroukład płyty głównej


(Robi557) #6

Witam, cenna uwaga jednak jak widać mam typ chipsetu

Mikroukład płyty głównej AMD M780, AMD K11,

to gdy wchodzę na odsyłacz z programu do sterowników to wysyła mnie na te stronę http://www.amd.com/us-en/Processors/Tec ... 36,00.html gdzie są jakieś stare sterowniki a w wyszukiwarkach też za wiele nie mogę znaleźć.

Oto screen z programu:

sterownikxr7.jpg


(Robi557) #7

Rozwiązałem problem: trzeba całkowicie wyłączyć przyśpieszenie sprzętowe sprzętu graficznego. Nie wiem jak to wpłynie na gry ale na zacinanie stron działa znakomicie. I ogólnie wszystko szybciej chodzi.