Firefox 3.0, konfiguracja historii odwiedzonych stron

Witajcie. Pobrałem sobie dziś nową wersję liska, zainstalowałem na

miejsce poprzedniej wersji (2.0.0.14). Wszystko ładnie, pięknie poza

jedną póki co rzeczą - historia przeglądanych stron. W wersji 2 po wejściu

na jakąś stronkę pojawiała się ona na szczycie listy i tkwiła tam. Po usunięciu

cache listy nie było. Natomiast w wersji 3, miejsce to nie przypomina historii.

Są tam stronki, które kiedyś odwiedziłem, albo mam w zakładkach. Co gorsza,

po wyczyszczeniu cache, one wciąż tam siedzą i nie chcą zniknąć. Co zrobić

aby ten problem rozwiązać? Chciałbym aby wyglądało to tak jak w wersji 2.

To jest jedno z tych ulepszeń Firefox’a 3 ;]

Z tymi zakładkami się zgodzę, to jest jedno z tych ulepszeń Firefox’a 3 ;]

Ale z tym odwiedzaniem pierwsze słyszę, jak czyścisz historię? “Narzędzia” -> “Wyczyść prywatne dane…”

Bo jeżeli przez CCleaner’a albo jakiś inny program to możliwe, że nie wyczyści Ci historii, bo FF 3 to stosunkowo nowy program i nie do końca jest zintegrowany z innymi.

Cache czyszczę poprzez samego Fxa. Drażni mnie to innowacyjne

rozwiązanie. Wolę zwykłą historię, taką jak w drugiej wersji

liska. :stuck_out_tongue:

CCleaner w wersji 2.0.8 czyści na pewno! sprawdzałem

Również sprawdziłem - czyści.

Dodatkowo temat : viewtopic.php?t=250925

Nie jestem pewny bo już odinstalowałem FF3 ale spróbuj tak:

Narzędzia | Opcje | Prywatność | Ustawienia i zaznacz w kwadraciku coś z off line już nie pamiętam dokładnie co tam pisało bo mam spowrotem FF2 i naciśnij wyczyść teraz, można zaznaczyć że przy każdym wyłączeniu FF czyśći wszystko z netu.

* Jeżeli Ci chodzi o historię wpisaną w pasku adresu to są to linki z zakładek dobra rzecz bo jeśli masz tysiące linków w zakładkach a nie wiesz gdzie link może być a wiesz nazwę wpiszesz 3, 4 litery początkowe np: wyni to Ci wyświetli link z zakładek w pasku adresu np: " Wyni ki wyszukiwania w Centrum pobierania Microsoft Windows XP" pierwsze litery początkowe pokażą Ci na pasku wszystkie linki wpisane tymi literami wyni ki lotto, wyni ki Euro 2008, wyni ki statystyk programów AV itd.

A wpisane strony internetowe w pasku adresu zawsze można usunąć lub automatycznie są kasowane po zaznaczeniu zawsze czyść prywatne dane przy zamykaniu programu Firefox. lub programem CCleaner (czyszczenie systemu i pozostałości po necie), link do programu tutaj.

oldbar 1.2

A da się zrobić tak, żeby w historii wyszukiwania, nie widniały

te linki (zakładki), tylko aby wyglądało to tak jak w Firefoksie 2,

czyli po prostu była tam lista odwiedzonych stron?

Klik

@Barnaba, po użyciu addona oldBar, pasek z takiego nieco bardziej rozlazłego zmienił się na taki odrobinkę bardziej

minimalistyczny, a dzięki poradzie, którą znalazłem w podanym przez ciebie temacie, zredukowałem tylko ilość wyświetlanych stron. Cóż, chyba będę musiał przyzwyczaić się do tego “usprawnienia” w nowej wersji liska, ale pomimo to, dzięki za zainteresowanie się tematem. :wink:

Chyba najlepszym, jak na razie, rozwiązaniem jest Old Location Bar.

Instalując to rozszerzenie, trzeba wpierw odinstalować OldBar.