Firefox 3.6 instaluje sie w wersji angielskiej

Witam!Mimo,że instalator Firefoxa 3.6.10 jest w polskiej wersji(sprawdzone na innych kompach), na laptopie IMB Lenovo N200 TY2EUPB instaluje się w wersji angielskiej.Problem w tym,że nie mam dostępu fizycznego do tego laptopa i nie bardzo rozumiem gdzie przyczyna.Internet Explorer hula normalnie po polsku.Może mi ktoś zasugeruje rozwiązanie.System operacyjny polski Windows XP Prof zainstalowany w serwisie.I nie potrafię w tej chwili powiedzieć,czy dotyczy to tylko instalacji Firefoxa czy też i innych programów.Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Dodane 26.09.2010 (N) 23:19

tak to wygląda http://img543.imageshack.us/img543/6558/45921416.jpg

http://www.dobreprogramy.pl/Firefox,Pro … 13108.html A z tego linka ?

Wpisz about:config na pasku adresu, wyszukaj general.useragent.locale i sprawdź jaką ma ustawioną wartość (pl czy en-US?).

Na Twoim zrzucie ekranu widać że raczej będzie to en-US - spróbuj zmienić na pl.

Jeśli po restarcie (przeglądarki) przeglądarka się ‘nie uruchomi’, możesz przywrócić wspomnianą wartość w trybie awaryjnym (przeglądarki).

Poza tym, niemal zawsze same lokalizacje dostępne są też osobno:

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.10/win32/xpi/

Szczerze mówiąc to dosyć dziwne by wersja ‘zlokalizowana’ uruchamiała się z angielskojęzycznym interfejsem (bez instalacji dodatkowego pakietu językowego). Choć powinno być możliwe przełączenie na język ‘podstawowy’ (en-US) w ‘zlokalizowanej’ wersji przeglądarki, to nie udało mi się tego skutecznie zrobić.

BTW

Jeśli pobierałeś instalkę Firefoksa ze strony domowej, to czy miałeś ‘polskie’ IP (bo zdaje się że według tego dobierana jest wersja językowa instalki do pobrania)?

Wszystkie wersje ‘zlokalizowane’:

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html

lub

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.10/win32/

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.Przeglądarka została pobrana z adresu http://www.dobreprogramy.pl j.w. i na pewno jest wersją PL.

IP na pewno polskie sprawa dotyczy W-wy. Osoba u której występuje ten problem to starsza kobieta z bardzo miernym pojęciem o zaawansowanej obsłudze,więc zaglądanie do tzw.“wnętrza” systemu,odpada.Ja natomiast jestem w odległości ok 500 km,pozostaje tylko pomoc wirtualna.

Odnoszę wrażenie,że jest coś nie tak z systemem postawionym na tym laptopie,bo wciąż występują problemu z instalacją bądź obsługa programów.Albo osoba obsługująca wykonuje zbyt wiele czynności o których nie ma pojęcia.Skoro nie ma prostego rozwiązania pozostaje dla tego problemu pozostaje wizyta u fachowca.Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Placio74 , Osobiście instalowałem (i ściągałem przez angielskie IP) na w sumie 3 komputerach Firefoksa na trzech różnych systemach, w tym Win 7 w wersji angielskiej i za każdym razem zainstalował się w wersji polskiej, aktualizacje też instalują się po polsku, czyli nie do końca jest tak jak piszesz.

dziadek Jur , Na przyszłość zainstaluj u niej i u siebie np. TeamViewer, ja w ten sposób spod Łodzi nadzoruję 3 komputery w okolicach Londynu :wink:

Cedar,chyba Twoja propozycja to jest właściwe rozwiązanie.Tylko czy obca osoba zgodzi się na współpracę za pomocą Team Viewera?Ale to już osobny problem-pozdrawiam i dzięki za współracę.

Ta osoba widzi na swoim ekranie co robisz w jej komputerze i może w każdej chwili przerwać, no ale jest wymagane choć trochę zaufania.

Do tego nie wpuści Cię na Swój komputer aż nie poda Ci kodu, który jest za każdym razem inny (co prawda można skonfigurować tak aby wpuszczało bez tej każdorazowej weryfikacji ale i tak widzi Twoje poczynania)

Dzięki cedar!!Super sprawa ten teamviewer,właśnie testuję na zaufanych komputerach.Myślę,że wszystko będzie OK.Zamykam temat

Dlatego pisałem “zdaje się”… :wink:

Po dokładniejszym sprawdzeniu, na mozilla.com info o systemie i języku pobierane jest z user agenta przeglądarki - oczywiście miałem na myśli tylko to jaki link jest generowany na stronie głównej.