Firefox 3x i brak możliwości wyszukiwania


(CyberScorp) #1

Witam, 

Mam na jednym kompie czytnik linii papilarnych, który współpracuje z wtyczką simpleass. Niestety jest ona nie obsługiwana w najnowszej wersji FF, więc byłem zmuszony przywrócić kompa do stanu z przed aktualizacji FF. 

Po tym fakcie jednak FF zaczął świrować. Nie działa mi boczny panel wyszukiwania (ten koło paska adresu), nie można zmienić wyszukiwarki ani wejść w ustawieniach do zakładki "Wyszukiwanie". Brak jest możliwości wyszukiwania w pasku adresu. Adresy stron muszę wpisywać kompletne, bo inaczej nie znajdzie mi odpowiedniej strony. Np jak wpiszę słowo "onet", czy "google" dostanę informację, że takiej strony nie ma. 

Ewentualnie jak znacie jakiś sposób na zmuszenie FF do instalacji wtyczki i jej działania, której nie ma w ich oficjalnej bazie. 

Będę wdzięczny za każdą sugestię, bo już mi brakuje pomysłów jak zmusić starego FF do odpowiedniego działania, a nowego do zaakceptowania starych wtyczek. 


(Bogdan_G) #2

Jak chcesz, żeby Firefox nie sprawdzał kompatybilności dodatków w konkretnych wersjach, to ustawisz w rozszerzeniu configuration mania http://prntscr.com/8wm2bc

Ustawisz jeszcze, żeby nie sprawdzał zabezpieczeń i na używanie niewbudowanych certyfikatów. Znajdziesz w rozszerzeniu dużo ustawień.

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/configuration-mania-4420/