Firefox 4 - Duże zużycie procesora

(Spawn) #1

Witam

Odkąd zainstalowałem firefoxa 4, to podczas oglądania filmów na youtube lub innych serwisach tego typu, zużycie procesora nie spada poniżej 80%. Cały czas jest tak 90-99%. Nawet teraz jak pisze tego posta, to zużycie skacze tak od 50 do 70%. Co jest nie tak? Na starszych wersjach wszystko było ok. Dla próby utworzyłem czyste konto, bez żadnych dodatków i sytuacja wygląda podobnie.

Mam windowsa xp z sp3.

(Longhorn2009) #2

Dokładnie, u mnie sytuacja ta sama. Już sie zaczynam zastanawiać nad zmianą tego Liska 4.

(Pablo79) #3

No ja u siebie podczas testowania najnowszego Fx 4.0 zaobserwowałem podobny problem, nawet niekiedy na tym vortalu dobreprogramy.pl - obserwowałem żużycie CPU sięgające od 30-40%, więc jak na razie korzystam z IE9, tu jak na razie takowych problemów nie ma. Trzeba poczekać ewentualnie na wersję 4.0.1, może wtedy coś ulegnie poprawie. Mam wrażenie, że mimo wydania aż 12 bet , Mozilla, nieuporała się do końca z wyciekami pamięci, oraz ogólną optymalizacją programu, pod względem zużycia zasobów programowych.

Z racji że posiadasz Windows XP , to IE9 odpada, ale jeżeli ów problem który opisujesz jest aż tak uciążliwy, to może zastanów się na razie nad zmianą przeglądarki na np. Chrome, Opera, Safari, w ostateczności na IE8.

(Spawn) #4

Podejrzewam, ze wina leży po stronie Adobe flash playera. No ale jak już pisałem, na niższych wersjach nie miałem tego problemu. Jeżeli nie znajdę rozwiązania na ten problem, to wrócę na niższa wersje ff. np 3.6.15.

(A3nboy) #5

Może w Menadżerze urządzeń spróbuj prawym na proces > ustaw priorytet > i powoli obniżaj do poniżej normalnego i niskiego to spowolni przeglądarke ale zmniejszy zużycie procesora :smiley:

(Masaj) #6

viewtopic.php?f=2&t=440561