Firefox 57 - 2 kliknięcia do menu podręcznego

Cześć,
Zaktualizowałem Firefoxa do wersji 57.

No i mam problem - wcześniej menu podręczne myszy wywoływałem jednym kliknięciem PPM a teraz muszą to być dwa kliknięcia i jest to dla mnie mega nieergonomiczne.

Czy ktoś wie jak skonfigurować FF aby przywrócić ustawienie jak we wcześniejszej jego wersji?

Zacznij od sprawdzenia:

  1. czy jest taki sam problem na świeżym profilu Firefox (nie Windows/Linux/macOS),

  2. potem w trybie awaryjnym Firefox (nie Windows/Linux/macOS),

  3. na koniec jakby w obu działało to odśwież uszkodzony profil Firefox (nie Windows/Linux/macOS)

Instrukcje jak to zrobić:


Jedne co przy odświeżaniu stracisz to dodatki, ale one nie powinny psuć raczej klikania prawym przyciskiem myszy, więc jakby jednak jakiś dodatek psuł to poczytaj czy w recenzjach nie zgłaszał ktoś tego lub na stronie twórcy dodatku.


Jakby wciąż nie działało to bym pobrał pełny instalator Firefox:

Dzięki za odpowiedź.
Okazało się, że jednoklik wyłączał dodatek pt. “Gesty myszy” - jego odinstalowanie załatwiło sprawę.

Niestety nie oznacza to końca moich problemów z tym FF 57.
Dotychczas korzystałeem ze znakomitego dodatku do gestów myszy pt. “FireGestures”, który niestety już nie działa pod wersją 57 FF.
Po nieudanym epizodzie z dodatkiem “Gesty myszy” zainstalowałem “Foxy Gestures” ale znów jest problem - wykonanie gestu myszą (z wciśniętym PPM) zawsze wywoływane jest niepotrzebne w tym przypadku menu podręczne czyli znów muszę drugi raz kliknąć obok aby zamknąć to menu.

Wspomniany “FireGestures” nie powodował takich komplikacji.
Co radzicie?
Może znacie jakieś dodatek podobny do “FireGestures”?

Chyba by trzeba było poćwiczyć te gesty, mnie raz na 5 coś takiego się dzieje. Poza tym dość kiepsko wykrywa.

Po części u mnie może to występować przez zużytą tanią myszkę.


Można też sprawdzić czy programista wie o tym bugu i czy jakoś wie jak go załatać:


Z innych sprawdź ten: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/gesturefy/

Niestety też ma dość długą listę błędów w podobnej ilości: