Firefox 78 i 79 - zbyt mało propozycji w pasku adresów

W wersji Firefoxa 77 można było przy pomocy about:config browser.urlbar.maxRichResults ustawić sobie dowolną liczbę ulubionych stron, na które najczęściej się wchodziło. Jednocześnie, żeby nie zaśmiecać paska w opcjach Firefoxa należało “odptaszkować” Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików oraz Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy. Od wersji 78 na pasku adresów wyświetla się jedynie 8 adresów i to w dodatku niechcianych, jak Olx, Allegro, Wikipedia itd. W dodatku nie można ich usunąć za pomocą Shift+Delete. Zmiana liczby adresów przy pomocy about:config browser.urlbar.maxRichResults nie działa!!! Jak ustawić sobie na pasku adresów 20 najczęściej odwiedzanych stron?

Powinno być tutaj:
https://support.mozilla.org/pl/products/firefox?as=u&utm_source=inproduct

Nie ma. Musiałbym włączyć historię przeszukiwania, ale wtedy mam na pasku adresu istny galimatias, np. 50 adresów z Facebooka, na które ostatnio wchodziłem. Chcę w opcjach Firefoxa wyłączyć “Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików” oraz “Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy”. Wówczas na pasku adresów wyświetlają się mi wyłącznie “czyste” strony, jak www.gazeta.pl i nic poza tym (żadne odnośniki do artykułów, które na tej stronie przeglądałem).

Tylko taki widok i nic więcej. Z tym, że dłuższy - nie z 8 adresami, ale np. 20. W nowej wersji Firefoxa about:config browser.urlbar.maxRichResults nie działa!!!

Wątpię, że da się tak przeprogramować by ci ukryło artykuły. Dziwne, że 77 ci nie proponowała :rofl:.

Zawsze można zrobić kopię profilu i wrzucić go w Firefox 78 ESR na około 8-12 miesięcy:

https://download.mozilla.org/?product=firefox-esr-latest-ssl&os=win64&lang=pl

Więcej czasu na znalezienie porządnego rozwiązania problemu i mniej nerwów od “brzydkiego widzimisię” programistów. Jak tam wpis na liczbę wierszy działał lepiej niż w 79.

Spis 20 ulubionych chyba trzeba by zrobić z pomocą plików user.js https://github.com/Aris-t2/CustomJSforFx#script-collections - pewnie łatwiej trzymać to w zakładkach i może dodatkowo zgrupowane w folder.


szerokość pola podczas pisania bliska 97% szerokości okna w userChrome.css:

about:config > toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets > true

http://mozillapl.org/wiki/Zastosowanie_userChrome.css_i_userContent.css

i coś takiego:

#urlbar[breakout][breakout-extend] {
    left: -130px !important;
    width: calc(98vw + 2 * 5px + 2 * 2px) !important;
}

Wpis left z -130px musisz sobie poprawić jak z lewej masz inne przyciski niż: wstecz | naprzód | odśwież/zatrzymaj | domek (albo gęstość upakowania zwartą / dotykową).

Po bokach będzie z 5-10 pikseli marginesu, wtedy musisz poprawić sobie już ręcznie przesunięcie w lewo i szerokość na może równe 100vw.


Jakby ktoś chciał przenieść przy pisaniu pasek adresu na pole dla stron:

#urlbar[breakout][breakout-extend] {
    position: fixed !important;
    left: 5px !important;
    top: 120px !important;
    width: calc(98vw + 2 * 5px + 2 * 2px) !important;
}

pozycjonowanie “fixed” może być problematyczne jak ktoś ma aktywny “pasek menu”, “zakładki” lub zakładki w wielu wierszach, “pasek tytułu” (pasek nazwy programu).

Dodatkowo pomijając, że miejsce oryginalnie robi się puste jakby było tam z 10 swobodnych spacji.

Wersja 77 proponowała. Tyle, że najpierw stawiało się “ptaszka” przy opcjach “Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików” oraz “Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy”, a następnie wyszukiwało adresy i stronki w Google. Na pasku adresów wyświetlały się oprócz ulubionych adresów również podpowiedzi. Była tego cała masa. Jednak potem należało ponownie “odptaszkować” “Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików” oraz “Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy”, powycinać klawiszami Shift+Delete wszelkie bezużyteczne podpowiedzi z Google, tak by pozostało 20-30 adresów najczęściej odwiedzanych stron. Od wersji 78 nie jest już to możliwe, a ustawienia przy pomocy about:config browser.urlbar.maxRichResults nie działają. W ten sposób można było sobie ustawić pasek adresów z 20-30 ulubionych stron www. Chciałem zachować wersję 77, jednak od niedawna pojawiły się problemy z logowaniem do bankowości. Chcąc nie chcąc musiałem zaktualizować, ale pojawił się problem z opisywanym paskiem adresów. Mam swoje strony, gdzie wchodzę codziennie i nie było problemu z zapamiętywaniem adresów, bo wszystkie wyświetlały się na pasku adresu. Teraz musiałem je spisać na kartkę i każdorazowo wpisywać do paska adresu, a to trochę męczące i robota żmudna.

Czy ktoś potrafi doradzić, jak zrobić taki pasek adresów? Jednak nie na 8 adresów stron, lecz 20 do 30 w nowej wersji Firefoxa. Do wersji 77 włącznie było to możliwe. I dlaczego about:config browser.urlbar.maxRichResults nie działa od wersji 78? To znaczy można sobie wpisywać dowolną liczbę, lecz na pasku adresów zawsze będzie widać maksymalnie 8. Do starszej wersji nie mogę wrócić ze względu na brak możliwości zalogowania się np. do bankowości elektronicznej.

TAK WYGLĄDAŁ MÓJ PASEK ADRESÓW. Zanim jeszcze Firefox zaktualizował swoją wersję do 78, a obecnie do 79, czyli zepsuł to, na co tyle lat pracował. Chciałbym do niego wrócić.

Na tyle ile ustaliłem to przytaczany wpis “browser.urlbar.maxRichResults” nie ma prawa działać, on nakłada limit na propozycje po wprowadzeniu jakiegoś rozpoznawanego znaku.

Może trzeba przejrzeć anglo-, niemiecko- i rosyjskojęzyczne (niby używasz Yandexa) tematy czy ktoś wymyślił jakiś mały plik .user.js, który będzie dynamiczne dopisywał brakujące 12 popularnych stron.

Ja na razie nic ciekawego w about:config nie znalazłem czemu jest 8 zamiast około 20. Z wyszukiwaniem to też różnie mam.

Do wersji Firefox 67 wpis “browser.urlbar.maxRichResults” służył właśnie do wpisywania liczby wyświetlanych adresów. Domyślne ustawiony był na 12 wyświetleń adresów. Można jednak było zwiększyć tę liczbę. Nie wiem, dlaczego teraz ignoruje wpisywane wartości. Może to coś Tobie podpowie. Nie jestem osobą biegłą w obsłudze komputera. https://www.wykop.pl/wpis/49859219/wiecie-moze-jak-zrobic-by-pasek-adresu-caly-czas-b/
Tak było poprzednio:
https://ironymusic.com/pl/firefox/2362-change-the-number-of-results-in-the-firefox-location-bar.html

Problem udało się rozwiązać poprzez przeszukiwanie zagranicznych forów.:hugs::hugs::hugs: Bardzo wiele osób denerwują zmiany wprowadzone przez Mozillę w Firefoxie od wersji 78. Po otwarciu Firefoxa należy długim klawiszem spacji najechać na pasek adresów, który musi być całkowicie pusty. Wówczas wyświetli się nam długa lista ostatnio odwiedzanych stron. Natomiast w moim przypadku rozwinie się cała lista adresów, które wpisałem i zatwierdziłem klawiszem Enter. Przedtem należy “zaptaszkować” w opcjach Firefoxa - Prywatność i Bezpieczeństwo - Historia - Będzie Używał Ustawień Użytkownika pola “Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików” oraz “Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy”. W przeglądarkę wpisujemy sobie ulubione i najczęściej odwiedzane strony. Pozostanie trochę śmieci po wyszukiwaniu, ale kasujemy je klawiszami Shift+Delete. Następnie w opcjach Firefoxa - Prywatność i Bezpieczeństwo - Historia - Będzie Używał Ustawień Użytkownika trzeba “odptaszkować” pola “Zachowywanie historii przeglądania i pobierania plików” oraz “Zachowywanie historii pola wyszukiwania i formularzy” i cieszymy się swoją listą ulubionych i najczęściej odwiedzanych stron. WAŻNE! :exclamation::exclamation::exclamation: Pasek adresów musi być pusty, żeby wyświetliła się cała lista, a nie tylko 8 zakodowanych przez Mozillę stron.

Myślę, że nic z tym nie zrobisz i pozostaje przejść na zakładki, co ja akurat lubię i synchronizuję z kontem Firefoksa

Ależ właśnie zrobiłem!!! Problem rozwiązany po przeszukaniu zagranicznych forów. Opisuję wyżej rozwiązanie. Zakładek nie lubię i nie stosuję. Wolę rozwijaną listę adresów. Ważne, żeby pasek adresów był całkowicie pusty, a następnie wystarczy kliknąć na klawisz długiej spacji. Rozwinie się cała lista adresów i stron. Problem wydawał się nie do rozwiązania. Mozilla nie podpowiada, co zrobić. Forumowicze z innych krajów sami znaleźli w zasadzie banalne rozwiązanie.

Firefox w najnowszej mobilnej wersji nawet ma zablokowane about:config… idą w złą stronę.

Fakt, że idą w złą stronę. Jednak na pececie możesz wejść w ustawienia about:config bez problemu. Jeszcze…