Firefox 86: okno drukowania

Która opcja odpowiada za wyłączenie wewnętrznego mechanizmu drukowania Firefoksa, bo nie mogę znaleźć, a powoduje u mnie problemy.
Kliknięcie “drukuj za pomocą okna systemowego” nie rozwiązuje problemu, bo sterownik drukarki i tak wyrzuca
PID 7735 (/usr/lib/cups/filter/brother_lpdwrapper_MFCL2740DW) stopped with status 255 (Unknown error 155)

Inne programy nie robia takich cyrków.

Nowy mechanizm niby dezaktywuje klucz:

print.tab_modal.enabled = false

Jak masz siły to przeklej bug na bugzillę, może wyłączą eksperyment dla GNU/Linux lub zrobią więcej testów niż na Windows/macOS.

https://bugzilla.mozilla.org/home - niby lepiej zacząć od próby znalezienia podobnego by ktoś nie męczył się z oznaczeniem z 10 raz jako znany problem i czekającym już na naprawę w Firefox 87 (choćby zmiana domyślnych wartości wpisów dla GNU/Linux).

1lajk

Ta opcja blokuje tylko wyskakiwanie okna niestety :confused:

ps.
Nie chce mi się debugować tego problemu. Miałem nadzieję na przywrócenie starego sposobu drukowania. Wymyślają koło na nowo nie wiadomo po co! :confused:

A to nie nachalność w Discourse z generowaniem podstrony “/print”:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/firefox-86-okno-drukowania/644944/print

?

1lajk

Nie pokazuje Ci się zakładka drukowanie w FF?

ja kiedyś cups wyłączyłem w usługach i zapomniałem i gimnastykowałem się pół dnia.

Racja. Wyłączyłem jeszcze jakąś bliźniaczą opcję i nowe okno drukowania nie wyskakuje, ale problem pozostaje. Muszę zapisywać wydruk do pdf i drukować z zewnętrznej aplikacji, żeby nie było błędów.

Spróbuj może bety Firefox 87? Niby są też już przygotowane dwa wydania, kandydujące na stabilny Firefox 87 (jedynie zastanawiam się czy będzie RC3 lub RC4 skoro premiera ma być nie dzisiaj a za tydzień):

https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/candidates/87.0-candidates/ (zalecam backup profilu lub start bety z parametrem -P by mniej napsociła)

Niby można też sprawdzać wydania nocne czy bug znika/wraca.

Nie zaszkodzi też sprawdzić czy czysty profil z about:profile pozwala odtwarzać bug? Wtedy może diff pliku pref.js coś wyjaśni… (może włączył się jakiś “studies”* lub eksperyment), pod warunkiem że beta ruszy z czystym profilem a nie zablokuje ci używanie 87 (pomoże np. firefox -P --allow-downgrade).


Jak to nie pomoże to bug może się w Firefox ciągnąć kilka wersji a ja nie ogarnę raczej już czy to jest naprawialne w about:config.


* - jak ten z “inne zakładki” już w Firefox 84.0.1 gdy od 85 można było go elegiacko wyłączyć z paska zakładek