Firefox 89.0.2 64bit i problem ze sterownikiem karty graficznej

Ostatnio zauważyłem, że podczas przeglądania firefoxa pojawiały się takie jakby zacięcia jak w filmach si-fi typu glich po długości.

Nie wyglądało to na artefakty ale puściłem test pod obciążeniem i nic się nie działo. Problem pojawił się sporadycznie ale za każdym razem przy korzystaniu z przeglądarki przy praktycznym zerowym obciążeniu.

Dzisiaj pojawił się komunikat, zrobił się znowu ten pasek i pojawił się komunikat, że sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność. Też zauważyłem, że czasem mi miga te 3 ikonki zminimalizuj, do okna i zamknij.

Najbardziej prawdopodobne jest, że zwalili coś z ostatnią aktualizacją dla FF.

Problem z tym, że dla karty i systemu Windows 8.1 mam najnowsze sterowniki, ale sterowniki dla windows 8.1 są ostantnie z 2017 roku Crimson ReLive Edition gdzie windows 7 i 10 dostały aktualizacje w 2021 do Adrenalin 21.5.1 :confused:

Czy ktoś wie czy da się zainstalować i oszukać system dla podniesienia do adrenalin 21.5.1 lub ma inny pomysł?

Pozostaje update do Windowsa 10…
Win 8.1 jest już niewspierany.

1 polubienie

Coś ewidentnie popsuli w Firefoksie 89. U mnie dzieje się to samo, a mam Win 10 i najnowsze sterowniki AMD, bodaj 21.6.2

Dziś miałem to, co opisujesz. Po restarcie komputera póki co problem nie powrócił, ale nieprzerwanie mam jeszcze coś innego, bardziej uciążliwego: mianowicie w filmach na YT, po losowym czasie odtwarzania, wskakuje chwilowe buforowanie, po czym… w filmie nie ma dźwięku. Pomaga dopiero restart przeglądarki i tak w kółko. Czasem nie występuje to przez kilka godzin, czasem powtarza się kilka razy na minutę. Nie pomaga czyszczenie cache’u ani wyłączanie akceleracji sprzętowej

Wczoraj wjechała aktualizacja do FF 90 i niestety bez zmian

U mnie rzadziej na szczęście i też nie miałem problemu z brakiem dźwięku.
Dobrze, że to nie tylko u mnie, a z drugiej strony lipa, że wydanie 90 nic nie poprawia :confused:
Mi pomaga trochę reset komputera i też na razie problem występował jak przeglądarka była na całe okno

No tak, od zawsze się na radkach, zwłaszcza starszych kaszani wspomaganie w FF.
Zresztą na niektórych nowych też. Po prostu wyłącz, lub zmień rodzaj akceleracji w ustawieniach FF i będzie ok. Czasami pomaga instalacja starego DX9.

Jest już wydanie 90, opuściło etap RC bez zmian w kodzie (sha256 dla udowodnienia można porównać).

Za miesiąc będzie 91 ESR z około rocznymi łatkami bezpieczeństwa.

Co do wsparcia 8.1 to dostaje krytyczne łatki i raczej zostaje sprawdzić czy ruszy pod koniec roku 11.

Póki co przerzucam się na FF Developer Edition 91.0b2 bo przy normalnym wyrzucił mi nawet blue screena " Thread stuck in device driver". Zobaczymy czy coś pomoże

Póki co działa bez zarzutu, więc wychodzi, że problem zostanie naprawiony w wersji 91 (bo wersje developer oraz beta wyprzedzają o 1 wersje w przód). Jeszcze po testuje i zamknę temat jak nie będzie problemów.

Masz uprawnienia moda?

ZVSi może w każdej chwili ci zrobić bump tematu 11 stycznia 2022 i zamknie się dopiero w lipcu 2022.

U mnie też były ostatnie z 2016 roku. Na tym WU się kończy. Snappy portable znalazł sterownik z 8. 6. 2020 roku do grafiki. Do internetu z 2021 roku. Podpisane, a jakże przez microsoft.

Coś popsuli. Na Linuxie też mi wczoraj 2 razy klęknął. I tylko X

A bo teraz w firefoxach jest zarządzanie CMS gfx.color_management.mode 2
To do oznaczonej grafiki.
Powinno być - gfx.color_management.mode 1 - to dla renderowanej grafiki.

Wiele jest ustawień z piekła rodem, czyli experiment, czy proton, czy telemetry. Celowo tak, żeby psuć nerwy?

Tutaj pobierałem sterowniki bezpośrednio od producenta więc raczej nie ma zbytnio szans. Ja mam R9 270x. W teorii jeżeli są sterowniki do windows 7 i windowsa 10 to i powinny być do 8.1 ale producentowi się nie chciało :confused: Zwłaszcza, że windows 7 nie powinien się różnić od 8.1

Tutaj znalazłem jakiś sposób obejścia używając sterowników z windowsa 7 64 bit ale zaczęło działać, wiec póki co zostawiłem to w spokoju

Mi aktualnie po przejściu na następną wersję FF nie występują problemy. Czyli dla developer edition

W obu wersjach FF DE oraz FF mam tą samą wartość
gfx.color_management.mode=2

Odhaczam, że rozwiązane. Jednak to była kwestia czasu. FF DE też ma problem
Spróbuje teraz z gfx.color_management.mode 1

Wejdź w ustawienia, odznacz wydajność, odznacz Korzystaj ze sprzętowego przyspieszania, jeśli jest dostępne, Ustaw 1 procesor treści.
W FF i FF DE.

1 polubienie

Samo ustawienie procesora treści na 1 nie zadziałało, teraz testuje to co napisałeś powyżej

Wejdź w pomoc, w więcej informacji do rozwiązywania problemów i podaj ostatnie zgłoszenie awarii. Wystarczy link do strony awarii.
Snap373

18-01-2020. Nie będzie tam tego bo to nie powoduje awarii aplikacji tylko komunikacji ze sterownikiem karty graficznej

Sterownik ekranu odzyskał sprawność - twierdzisz, że podczas używania FF i twierdzisz. że nie ma raportu? Jakim cudem?
W systemie jest eventlog. Ja bym z podglądu zdarzeń wydrapał, co mi robi errory z sterownikiem ekranu! Jest malutki program myeventviewer ze spolszczeniem. Przewijać, zaznaczać czerwone errory i… dowiedzieć się dużo o systemie.

Wszystkie visuale zainstalowane? To też sterowniki dźwięku i obrazu.
Visual C++ 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, (2015-2019) wszystkie 32 bit i x64.

W FF raportu nie mam

Z visual c++ mam 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015-2019
Tak są dźwięku i obrazu. Problemu wcześniej nie było a komputer już trochę chodzi

W eventlogu odnośnie Firefoxa mam następujące

Mam wywalenie firefoxa 2 razy jako identyfikator 1002

Program firefox.exe w wersji 89.0.2.7843 przestał współpracować z systemem Windows i został zamknięty. Aby sprawdzić, czy jest dostępnych więcej informacji na temat tego problemu, sprawdź historię problemu w aplecie Centrum akcji w Panelu sterowania.
Identyfikator procesu: 704
Godzina rozpoczęcia: 01d76935ab9b69da
Godzina zakończenia: 4294967295
Ścieżka aplikacji: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
Identyfikator raportu: c6916b44-df6d-11eb-8488-74d4358a9baa
Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:
Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Ale to nic ciekawego. Możliwe, że nawet nie z tym związane. Tutaj problem objawia się takim zacięciem ekranu jakby, a nie wyłączeniem aplikacji. Dwa razy jak wspomniałem skutek był, że komputer wyłączyło i wywaliło do blue screena.

W systemowych mam oczywiście ostrzeżenia dla

Sterownik ekranu amdkmdap przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

oraz jeden Błąd 7023

Usługa Mozilla Maintenance Service zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:
Niepoprawna funkcja.

Jak przejże co było w tych blue-screenach mam dwa razy
caused by driver dxgkrnl.sys oraz mam też zaznaczony na czerwono atikmdag.sys