Firefox 9 - dziwna zmiana wielkośći interfejsu

Witam

Problem na pewno występuję od ostatniej wersji beta Firefoksa 9, był w wersji stabilnej i teraz w 9.0.1 jest to samo. Interfejs zmienia swoją wielkość. Jak uruchamiam przeglądarkę, przez chwile jest normalnej wielkości, po chwili guziki, pasek adresu, wyszukiwarka (ogólnie ta cała "sekcja) robią się wyraźnie większe. Co ciekawe, w jednym momencie mogę mieć różnej wielkości guziki na dwóch kartach. Jeżeli odpalam nową, pustą kartę, guziki są normalne, w karcie z otwartą stroną będą większe. Jeżeli wpiszę jakiś adres, w tej karcie z guzikami normalnej wielkości, na moich oczach się powiększają. Wszystko jest normalne tylko w nowej (pustej) karcie.

To jest po prostu niesamowite. Z góry dziękuję za pomoc, bo nie jestem w stanie używać innej przeglądarki, a to jest irytujące :lol:

Tutaj zrzuty, jakby ktoś nie zrozumiał powyższego bełkotu. W ramach tego samego okna przeglądarki guziki mają różne wielkości.

QMgVS.png

30ESq.png

Masz zaznaczone w opcji Dostosuj pasek narzędzi - okienko z poleceniem Używaj małych ikon?

Pomogło stworzenie nowego profilu i od zera zainstalowanie dodatków i konfiguracja przeglądarki. Ale tematu bym nie blokował/usuwał - może ktoś zna lepsze rozwiązanie problemu, bez tworzenia czystego profilu i będzie tak na przyszłość dla innych :slight_smile:

Szczęście, że konfiguracji Firefoksa pod siebie potrafię dokonać z zamkniętymi oczami w kilka minut, więc nie było to uciążliwe, ale dla kogoś kto ma kilkadziesiąt dodatków mogłoby być.

Nie miałem zaznaczonego, ale próbowałem tego (chciałem w jakiś sposób wpłynąć jakimś ustawieniem na wielkość guzików, aby się nie zmieniała). W tym przypadku to było bez znaczenia, skoro wszystko zmieniało wielkość w zależności od sytuacji :]

Dodane 25.12.2011 (N) 16:51

Znalazłem winnego!

Wszystko wyszło przy instalacji kolejnych dodatków. Winnym jest na 100% dodatek “Read It Later”. Zapewne przez to, że dodaje on kolejny guzik i ikonkę w samym pasku adresu odpowiedzialną za dodawanie strony “do przeczytania później” (to pewnie przyczyna, bo wcześniej próbowałem usnąć niestandardowe przyciski z tego paska, pozostawiając tylko to). Problem rozwiązany, może temat pomoże rozwiązać problem użytkownikom tego dodatku. Tzn. w sumie trzeba go wywalić :] Przynajmniej na jakiś czas.