Firefox a awaria systemu

Witam i mam pytanie.

Otóż jak wiemy od ostatniej akualizacji firefoxa występują różne lagi i problemy. Mnie spotkał jeden błąd, wyrzuciło mnie z FF, potem mnie zwiesiło, znowu wyrzuciło.

Na końcu zwiesiło jeszcze raz, tym razem musiałem zresetować kompa i tutaj zaczęły się poważne problemy. Komp się nie chce włączyć, jedyne co robi to dziwnie cicho zgrzyta w środku, zatrzymuje się w pracy na windowsowskim okienku “witamy”, czy też na ładowaniu systemu. Tryb awaryjny też nie działa, w lewym górnym rogu miga myślnik, jak zawsze… ale się nie może wymigać i wreszcie załadować. Mam na kompie ważne pliki i nie chciał bym ich stracić, jest jakaś solucja? Dodam że posiadam system operacyjny XP Home Edition, jak najbardziej legalny…

Proszę o jakieś rady i pomoc ;]

Pozdrawiam.

To może świadczyć o problemach z twardym dyskiem zwiastującym jego awarię jeżeli już nie nastąpiła.

Właśnie próbuję instalować system na innej partycji w celu szybkiego wypalenia ważnych plików i takie czynności jak format czy już prawie kompletna instalacja działają. A czy 3 lata to dla twardziela dużo?

Trzy lata nie jest aż tak dużo jak na twardy dysk. U mnie w poprzednim komputerze dysk miał 6 lat jak i zresztą cały komputer i wysiadkę zrobiła płyta główna a dysk był jeszcze sprawny. Ale nie jest to regułą. Jeżeli udało ci się postawić system na drugiej partycji to proponuję sprawdzenie dysku programem HDD Tune, lub innym programem sprawdzającym parametry twardego dysku.

Niestety system nie zainstalował się. Co mogę zrobić aby odzyskać dane? Proszę o pomoc…