Firefox - a gdzie są pozostałe przeglądarki?

Witam!

Przeglądając wortal natknąłem się na kolejny news o Firefoxie - wyszła kolejna wersja. Trochę mnie to zabolało, ponieważ na wortalu pisze się o każdym nowym bulidzie Firefoxa. O Google Chrome i IE też się często wspomina.

Skoro pisze się o każdym nowym bulidzie Firefoxa, to dlaczego nie wspomina sie o nowych betach Opery? Jest przecież lepsza od Firefoxa (acid3 w operze jest 100/100, w firefoxie nie uzyskałem takiego wyniku - ten sam PC, ten sam software, ten sam system :slight_smile: ). Fakt, nie ma wtyczek do Opery, ale większość rzeczy potrzebnych do normalnego korzystania jest w niej zawarte. Wiem, że opera jest mniej popularną przeglądarką ale czy to powód, aby o niej zapominać?

Pozdrawiam!

W związku z powyższym domagam się aby vortal pisał o każdej nowej wersji SeaMonkey. Wiem, że nie jest to popularna przeglądarka, ale to nie powód, aby o niej zapominać.

O operze też piszą na vortalu Poszukaj zgadzam się że info o operze pojawia się rzadko ale piszą.

Dla mnie opera jest gorsza od liska po prostu bardziej mi on pasuje a co do artykułów na vortalu piszą o wszystkim czasami trzeba tylko tego poszukać.

Jedyny mankament vortalu to żadko pojawiające się prezentacje ale to inna historia

http://dobreprogramy.pl/index.php

Tu masz wszystko o operze

Chyba się nie zrozumieliśmy - nie chodzi o zwiększenie informacji o nowych wersjach, tylko o zmiejszenie tych, o Firefoxie a zwiększenie o innych przeglądarkach.

Dlaczego? Dlaczego teraz o Operze się pisze tak mało?

Każdemu pasuje co innego. Vortal powinno się dostosować do wszystkich użytkowników - i tych z Firefoxem, i tych z Operą jak i tych z SeaMonkeyem (itp, żeby nie było że zapomiałem o IE, Safari itp).

Racja, prezentacje są tworzone zdecydowanie za rzadko :wink:

A pomyśl, dlaczego o Linuksie pisze się nieco rzadziej niż o produktach Microsoftu. Prawdopodobnie dlatego, że jest mniej popularny.

Z drugiej strony zauważyłem, że ostatnio ukazuje się więcej newsów o Google Chrome niż o Operze.

Firefox to najpopularniejsza przeglądarka (sam z niej w tej chwili piszę). Nie oznacza to oczywiście, że jest najlepsza. Były okresy, kiedy Firefox mi nie odpowiadał (głównie ze względu na wydajność). Z każdą wersją jest jednak z tym coraz lepiej. A interface Opery niezbyt mi pasuje.

A może redakcja napisałaby artykuł, w którym zostałyby porównane najpopularniejsze przeglądarki? Taki pomysł był już przy premierze IE 7 i Firefoksa bodajże 2. Nie doczekał się on jednak jak dotąd realizacji.

Czy w takim razie po ukazaniu się nowego nightly komunikatora Miranda dp też mają pisać newsa? Przecież idąc tym śladem dp powinny dostosować się zarówno do użytkowników Gadu-Gadu, jak i Tlena, AQQ, Mirandy, wszelkiego rodzaju klientów Jabbera, czy też np. nadal nieukończonego Whatevera (zwanego też WTW2).