Firefox Aurora, niepotrzebne komunikaty o potwierdzeniu blokowania wtyczki

Mam zaznaczoną opcję “Pytaj o aktywację”, przy wtyczce Flash, w Firefoksie Aurora 28.

Pierwsze co sprawdź, to rozszerzenie Click to Play per-element, przywracające pierwotne działanie CtP, które zostało jako pierwsze przedstawione w Fx (koniecznie w wersji rozwojowej/developerskiej, 0.0.4b18… oficjalna/stabilna nie działa poprawnie nawet z finalną Fx 26). Po instalacji, przejdź do about:config, odnajdź extensions.uaSad@ClickToPlayPerElement.hidePluginNotifications i przełącz na true.

 

Jeśli to nic nie da (lub nie chcesz instalować kolejnego dodatku), możesz poprzez css zablokować wyświetlanie tego komunikatu poniższym:

notification[value="plugin-hidden"] {display: none !important;}

Mam to rozszerzenie, chociaż rzeczywiście, wlałbym, żeby nie było potrzebne(kiedyś nie było).

Wydaje mi się, że stabijna wersja działa dobrze. Dzwine.

 

Akurat zrobiłem dość rozbudowany syl dla interfaceu Firefoksa, więc najwygodniej będzie mi wykorzystać ten styl.

Właściwie to mogłem wpaść na pomysł ukrycia tego elementu. :slight_smile:

 

Czasami zapominam się i sam siebie nabieram, że interface przeglądarki to jest coś niedostępnego. :slight_smile:

Tak jest w innych przeglądarkach, jednak nie w Firefoksie.

U mnie akurat ten dodatek, po aktualizacji do 26-tki, “przestał” działać jak należy, tzn. zaczęło pokazywać monit, a przy jego zatwierdzeniu wyskakiwał dodatkowo dymek spod ikony w pasku adresu i ogółem coś nie prądziło (nie było tego per-element, brak grafiki do aktywacji wtyczki/treści itp.) :wink:

Pierwsze co chciałem zrobić, to wyłączenie funkcji CtP i usunięcie rozszerzenia, następnie odnalazłem inny dodatek tylko do ukrywania monitu (zirytowało mnie, że teraz miałbym to tałatajstwo nie tylko przy blokadzie wyskakujących okien), z tym że nie instalowałem, a pogrzebałem w jego kodzie, by sprawdzić co konkretnie robi (stąd kod css się wziął). A ostatnią rzeczą był “przebłysk inteligencji” by zerknąć na stronie rozszerzenia CtP per-element i sprawdzić wersję dev… działa dobrze, z tym że, z tego co widziałem, jest nie dokończona (wygląda jakby autor chciał dopisać do tego dodatku gui z opcjami, a i co najmniej jedna rzecz/element nie jest “skonfigurowany” prawidłowo, trzeba dopisać do skryptu stylowanie koloru treści przy kliknięciu, domyślnie ma czerwony kolor) :wink: