Firefox-automatyczne przejście po kliknięciu w hiperłącze

Witam,

W Firefoxie jest tak, że po kliknięciu w hiperłącze przenosi nas automatycznie do nowo otwartej strony. Czy można to zmienić aby po kliknięciu w hiperłącze strona otwierała się oczywiście w nowej karcie, ale abym nie został przenoszony do tej nowo otwierającej się a pozostał na tej stronie pierwotnej ?

Albo inaczej, czy jest możliwe, żeby przypisać danej karcie skrót klawiszowy, np. otwieram kilkanaście kart z jednej głównej, przypisuje jej skrót klawiszowy i po jego wciśnięciu przenosi mnie do tej właśnie karty, da rady tak ?

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie czyli otwieranie linku w nowej zakładce lecz bez przechodzenia na nią ja robię to w ten sposób:

trzeba najechać na interesujący nas link i nacisnąć kółko w myszce (jeśli masz trzeci przycisk myszki pod kółkiem) i gotowe.

A jeśli chodzi o poruszanie się między kartami nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przy otwartym Firefoxie spróbuj połączenie klawiszy CTRL+TAB (przełączanie się między kartami) lub CTRL+numer_karty np. CTRL+4 (przełączy się od razu na kartę która jest 4 licząc od lewej.

Świetnie, dziękuję Ci bardzo za pomoc :). Powiedz mi jeszcze czy jest możliwość ustawienia automatycznego potwierdzenia o opuszczeniu strony bez potwierdzenia tego ?

dla przykładu:

niektóre strony wymagają potwierdzenia jeżeli chcemy je zamknąć, no i ja właśnie chciał bym, ażeby to było automatycznie potwierdzane bez mojej ingerencji, żeby ten komunika “prośba o potwierdzenie opuszczenia strony” nie wyskakiwał bo to psuje mi pewne zamiary. Istnieje taka możliwość ?

PS. Niestety nie mam trzeciego przycisku, mogę go jakoś przypisać ?

Co do trzeciego przycisku myszki, nie jest to przycisk widoczny, po prostu wciśnij kółko myszki w dół ten przycisk jest ukryty wewnątrz myszki pod kółkiem.

A co do “automatycznego potwierdzania” ja osobiście nigdy tego nie potrzebowałem ale musisz sam poszukać w necie.

Niestety nie znalazłem odpowiedzi. Jedynym problemem teraz jest to potwierdzanie opuszczenia strony, może ktoś wie ?