Firefox - autouzupełnianie

mam pytanie :slight_smile:

czy istnieje jakiś program vel metoda na usunięcie niechcianych wpisów z autouzupełniania w firefoxie ?

O ile się nie mylę, możesz to ustawić w opcjach Mozilli. :stuck_out_tongue:

mi nie chodzi o całkowite wyłączenie autouzupełniania tylko o usunięciu błędnych wpisów tzn jeśli sie pomyliłem przy wpisywaniu np loginu do poczty to potem przy wpisywaniu pierwszych liter loginu pojawia sie dobry login i ten zły :wink: niewiem jak jaśniej napisać :stuck_out_tongue:

Mhm teraz rozumiem.:slight_smile: Myślałem, że wszystko chcesz usuwać np. po zamknięciu FF, a jak te błędne to niestety nie wiem, bo tego nie używam.:slight_smile:

Wystarczy podświetlić niechciany wpis (najechać na niego kursorem) i kliknąć “Delete”. Już nie będzie się pokazywał.

Wielkie dzięki :slight_smile:

A jak to w ogóle włączyć? Pytam, bo kiedyś miałem tak, że jak rozpoczynałem wpisywać login, powiedzmy wpisałem pierwszą literę, to już pojawiał się cały, nie musiałem pisać. Teraz za każdym razem muszę wpisywać cały login. Czytałem gdzieś o takiej opcji: Narzędzia—>Prywatność—>i zaznaczyć pamiętaj dane w formularzach… Z tym, że ja mam tą opcje zaznaczoną, a autozuzupełnianie nadal nie działa. Czy za to jest odpowiedzialna jakaś inna opcja?

PrzemczaN , w tym samym miejscu musisz mieć włączoną opcję akceptacji ciasteczek i odznaczoną opcję czyszczenia danych prywatnych. Dodatkowo w zakładce bezpieczeństwo, zaznacz Pamiętaj hasła do witryn.

Dokładnie tak mam wszystko pozaznaczane i tą jedną opcję odznaczoną. Mimo to dalej nie mam tego autouzupełniania.

P.S. Mam jedynie tak, że jak uruchamiam przeglądarkę, wchodzę na pocztę, czy jakieś forum to muszę wpisać całą nazwę użytkownika. Jak powiedzmy przeglądnę pocztę i się wyloguje, to później (o ile nie zamknę wcześniej przeglądarki) mam podpowiedź co do swojego nicka. Ale wystarczy, że przeglądarkę wcześniej zamknę i już jest po staremu. Podobnie jest w pasku wyszukiwarki google. Dawniej jak coś tam wpisałem, to później jak zaczynałem pisać to samo to wyświetlała mi się podpowiedź, a teraz mam tylko te podpowiedzi, które są zakodowane standardowo. To co ja wpiszę nie jest zapamiętane.

Nikt już nie ma żadnych pomysłów?

panel sterowania >> opcje internetowe >> zawartość

7512a1b85a79e805m.jpg

:slight_smile:

Leon$: Zrobiłem tak jak na tym screenie. Faktycznie brakowało mi zaznaczonej jednej opcji. Ale problem znikł tylko połowicznie, czyli autouzupełnianie działa tylko w przeglądarce IE, której nie używam, a w Mozilli i Operze dalej nie działa :frowning:

przychodzi mi na myśl że masz ustawione w opcjach

FF >> narzędzia >> opcje >> prywatność

adca18688ed91e7cm.jpg

nigdzie nie napisałeś jakiej przeglądarki używasz

:slight_smile:

Leon$: w ogóle nie mam zaznaczonej opcji zawsze czyść dane prywatne przy zamykaniu programu Firefox. Kolega cosik_ktosik pisał wyżej żeby to odznaczyć i miałem to cały czas odznaczone.

A co do przeglądarki to temat wątku jest Firefox - autouzupełnianie, więc wydawało mi się oczywiste, że chodzi mi o tą przeglądarkę. Jeżeli wyraziłem się nieprecyzyjnie to sorry, używam Firefoxa, czasami Opery.

FF >> w pasku adresu wpisz about:config

sprawdź czy wartości

ustawione są na true

:slight_smile:

browser.urlbar.autoFill jest na false

browser.urlbar.autocomplete.enabled - czegoś takiego nie mogę znaleźć, widzę że to idzie alfabetycznie więc nie pominąłem na pewno.

PPM na wpis >> zmień

potem reset przeglądarki

:slight_smile:

Po kliknięciu prawym nie było opcji zmień, kliknąłem dwukrotnie lewym i wpis zmienił się na true, jednak autouzupełnianiania dalej nie mam :frowning: