Firefox & babe.the-killer.bz

cześć,

zainstalowałem Kasp. AH (wcześniej miałem ZA free), no i widzę trochę więcej co, jak i z kim się łączy podczas korzystania z sieci;

zauważyłem mianowicie, że od razu po nawiązaniu połączenia, w oknie aktywnych aplikacji sieciwoych, “pod” firefox’em jest połączenie czegoś takiego jak ‘babe.the-killer.bz’ z samym sobą;

wygląda to tak:

babe.the-killer.bz:1031->babe.the-killer.bz:1030, albo

babe.the-killer.bz:1609->babe.the-killer.bz:1608,

gdzie ww. numery portów odpowiadają portom TCP, z których korzysta w danej sesji firefox;

zachowuję umiarkowany spokój, przede wszystkim dlatego, że:

  • w zasadzie na ‘guglach’ negatywnego info nt. tego całego ‘babe…’ nie znalazłem (w ogóle nie wiele jest na ten temat) +

  • wygląda to na ‘cuś’ przyporządkowanego do firefox’a; w przypadku korzystania z IE tego nie ma;

no ale jak człek nie wie co to jest i w jakim celu uruchamia się to ‘cudo’, to niepokój pozostaje; dlatego chcę się upewnić, że to nie jest nic groźnego;

będę Wam wdzięczny za odzew.

X-ray

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 16:56

mały ‘update’: na c/windows mam plik ‘hosts’ (stworzony najprawdopodobniej przez spybot s&d); otóż ten adres ‘babe.the-killer.bz’ jest na 1szym miejscu…

niemniej zastanawia mnie, że w przypadku IE nie ma takiego połączenia; ponadto zauważyłem, że po rozłączeniu tego połączenia ‘babe…’ zużycie procesora dla firefoxa skacze do 99%.

pzdr

X-ray

Złączono Posta : 02.05.2006 (Wto) 16:57

mały ‘update’: na c/windows mam plik ‘hosts’ (stworzony najprawdopodobniej przez spybot s&d); otóż ten adres ‘babe.the-killer.bz’ jest na 1szym miejscu…

niemniej zastanawia mnie, że w przypadku IE nie ma takiego połączenia; ponadto zauważyłem, że po rozłączeniu tego połączenia ‘babe…’ zużycie procesora dla firefoxa skacze do 99%.

pzdr

X-ray

… tak, że podobne połączenie mogę sobie zaobserwować w firewallu w kontekście jakiegoś elementu javy zaszytego w jednym z podkatalogów instalacyjnych mojej HP-drukarki. Może to i jest ‘hijacker’ ale przypuszczam że w tych okolicznościach da się go tolerować :slight_smile: Przy czym nie sadzę że stanie sie coś strasznego gdy się zablokuje to połączenie :wink:

Aha - nie używam Firefoxa, więc raczej nie jest to kwestia akurat TEGO kontekstu.