Firefox blokuje dostęp do forum

Firefox 75 (polisa) - wszyściutko jet na forum.
Obawiam się, że Nasi przegrają z Mozillą, a Kristov będzie płakał roflmao
Trzeba nowy kurs na discours!

Mnie tam z Firefox 81 Font Awesome (wersja SVG) dla przycisków się ładuje.

Częściej widzę problem z ładowaniem zdalnej czcionki “Roboto”.

A ja wziąłem FF 75 i było cacy do chwili dodania uBO, - zaktualizowałem filtry i upa na forum. Raymond Hill robi bugi z forum

Wyłącz zasubskrybowane/domyślne filtry.

Jak się naprawi to błąd pewnie robi twórca jakiś filtrów a nie bug ogólny w dodatku np. jakiś skrypt pisany za szybko, pod presją społeczności w uBlock-Issues.

Myślałem, że będę się trzymał uBO. Jednak wyrzuciłem i mam forum cacy na FF 81.0. Jest co innego:

To jest kradziony kod AdGuard z pomocą inżynierii wstecznej/odwrotnej. Dodatek nie ma obecnie publicznie dostępnego kodu poza tym uzyskanym z rozpakowania crx/xpi. Pewnie przed crap dodatkami ukryli.

Niby pod względem wieku, to podkradli starą wersję v2.1.5.

Coś jest na rzeczy ale nie wiem co. Co prawda ja tego błędu nie doświadczyłem na Firefoxie, ale próbując się połączyć przez R za pomocą pakietu rvest nie mogę się przyłączyć do forum, ale strona główna za to działa.

To co mi w logach wyskakuje:

Błąd w poleceniu ‘open.connection(x, “rb”)’:
schannel: next InitializeSecurityContext failed: SEC_E_ILLEGAL_MESSAGE (0x80090326) - This error usually occurs when a fatal SSL/TLS alert is received (e.g. handshake failed). More detail may be available in the Windows System event log.

Schannel
event id 36888
Wygenerowano alert krytyczny, który został wysłany do zdalnego punktu końcowego. W efekcie połączenie może zostać zakończone. Kod błędu krytycznego zdefiniowany przez protokół TLS to 45. Kod stanu błędu SChannel w systemie Windows to 552.
AlertDesc 45
ErrorState 552

Prawda główna objawiona: nie używa się mozilli

Mozilla już nie jest rozwijana :slight_smile:

1 polubienie

Korporacja / Fundacja może nie jak niby zwolniła 250 osób głównie od luk bezpieczeństwa.

Miałem na myśli przeglądarkę Mozilla.

Gdy coś nie jest rozwijane, to nie ma nowych wersji. A są pilnowane terminy i dają się przeglądarki używać. Więc Firefox jest rozwijany.
Mozilla OS zdechło jak i marketplace. Mozilla, to firma. Releases to firefox.
Firefox może być ciężki, lekki, a jest ustawialny.
Gdy ublock origin robił bugi na forum, to był cyrk - na wszystkich przeglądarkach na firefoxie, od palemoona do nightly.
Ktoś tu wspomniał o nierozwijanym (phoenixie) mozilli? Od 3003 roku była już mozilla firefox.
W sumie, nie piszemy o wielorybach chromowatych.

Oj Bogdanie kochany, nie zrozumiałeś żartu :slight_smile:

Zanim powstał Firefox, była Mozilla Browser. Potem była Mozilla Browser i Firefox. Mozillę ubili, został Firefox :wink:

Niby było tylko m/b (mozilla/browser) jako nazwa kodowa, czyli np. Spartan przerobiony na Edge.

Erenet napisał “Prawda główna objawiona: nie używa się mozilli” - Sens zdania mnie trochę przerósł, bo ja mam w głębokim niepoważaniu chrome z balastem pluginów i kontroli użytkownika, a updatery gorsze od wirusów.
Prawda gówna obalona!!!
U mnie appupdate won, telemetria won, nawet systemowe usługi telemetryczne w zaplanowanych zadaniach won. Żadna opera, chrome i inne kulawe.
Żeby nie mody lisa, byłoby smutno dzisiaj.
Fotki192

Dziadek miał spadek z debiana :wink:

Iceweasel pod Windowsem czy Debianem? Widzę, że ktoś to przeportował na Windowsa :slight_smile:

Na Windows 7, on ma motyw klasyczny stylizowany na Windows 95-98.

https://sourceforge.net/projects/libportable/files/Iceweasel/Stable/81.x/

Jak już, to ang wersja stąd na windowsa https://sourceforge.net/projects/libportable/
32 bit u x64 do wyboru, a język polski w opcjach.

Iceweasel – odpowiednik przeglądarki Mozilla Firefox w dystrybucji Linuksa Debian. Powodem jego powstania był konflikt pomiędzy społecznością Debiana a Fundacją Mozilla.

Domyślam się, że to W7 z moją ulubioną “skórką”. Jednak KDE też ma taką :slight_smile:

Konflikt, jeśli dobrze pamiętam, dotyczył poprawek, które zaproponowali developerzy Debiana, a Mozilla nie chciała ich przyjąć. Wtedy postanowili wydać je w swojej dystrybucji, ale z racji tego, że Firefox jest nazwą zastrzeżoną i znakiem towarowym, zmuszeni byli zmienić nazwę. Wybrali Iceweasel i Icedove, aby pośmiać się trochę z Mozilli :slight_smile:

Mam currport i sprawdzałem - czy coś idzie w stron chinoli, ale nic. Do tego appdata i local appdata są w folderze profilu, więc można sobie zabierać zalogowaną wszędzie przeglądarkę na na dobre pendrive. Szybciej z tymi samymi dodatkami otwiera się, niż najnowszy firefox. Mozilla jako folder włazi w zaplanowane zadania i pełno jej w logach windowsa - na bieżąco śledzony i kontrolowany. Wybór miałem oczywisty, bo przeglądarka portable i faktyczna stable, szybka. Tylko podziękować.
DP nie ma tego w bazie programów. Oni nie maja nawet firefoxów portable. Mają “newsy”, których 100 można mieścić w jednym temacie - dwuzdaniowe ciekawostki. Byłoby bez psiapszenia, bez śmiecenia, a tak każda plotka musi być ubrana w spodnie z wyciętym tyłkiem, żeby pluć chociażby…

1 polubienie