Firefox blokuje dostęp do forum

Kiedy można spodziewać się rozwiązania problemu?

Chrome też zgłasza problemy z bezpieczeństwem strony, ale póki co nie blokuje strony.

U mnie działa. Możliwe, że dodatki robią robotę i blokują jakiś syf po stronie serwerów DP.

Za to @anon741072 też marudził.

Mam to samo. FF na PC i Androida :unamused:

Mnie nie było tydzień w wrześniu, ale dopiero po dwóch miałem wózek i dostęp do komputera ok 19 września.
Włączyłem FF i właśnie przywitało mnie takowe coś. Były ustawienia zaawansowane, dodanie do wyjątków i heca skończyła się na tym.
Ani palemoona, ani basilisk 55 nightly - nie mieli atrakcji.

Zauważyłem, że w nowych firefoxach znikła opcja blokowanie usług ostępu i Jeszcze w zabezpieczenia nawłaziły cuda.

To forum się nie zmieniło, tylko będzie firefox z piekła rodem. Mam też moda iceveasel na firefoxie 81.0 - To samo, tak samo, a discourt, to ten tego bug. Sam bug. Wykop pójdzie, każde ścierwo. Ech!

Też miałem ten błąd, ale i sam ustąpił. Poza tym dotyczył tylko forum DP.

Ja mam firefoxa i nie miałem takiego błędu :thinking:

[edit]
Firefox 81.0 (64bit) pod windows 8.1

Dziwne, że zgłoszenie się zapisało a niby komunikaty od 17:19 pewnie do teraz na maszynach zgłaszającego.

Dodatków praktycznie brak. Inne przeglądarki tez krzyczą.

Może starsza wersja, na wersji 68 na Slackware, z którego piszę można dodać do wyjatków. Na Gentoo na wersji 80 już nie ma takiej możliwości.

Generalnie FF czepia się, że nie można zweryfikować root CA.

FF wersja 81 pod W10 i nie mam problemów z wejściem na forum. Edge to samo. Innych przeglądarek na kompie nie mam zainstalowanych więc nie mogę sprawdzić.

Używam sporadycznie Firefoxa, ale takich problemów jeszcze nie miałem. Na Operze śmiga.

Może to ten słynny CA root, co niedawno wygasł (a może nawet 2 wygasły).

Na Windowsie jest jeszcze gorzej :smile:

FF czepia się tylko forum. Portal działa, ten sam cert - wildcard. Root CA ważny do 2031.

Chyba admini już poprawili cert, bo przynajmniej z poziomu portalu można wejść na forum.

Wygląda na, to że zaczęło działać.

EDIT

Było grzebane na web serwerze. Po wejściu na portal musiałem zaakceptować RODO. Po zaakceptowaniu forum zaczyna działać.

A bo ja wiem? To jakaś para noja.
Wiemy, że obowiązuje TLS 1.2.
TLS 2.3 był, ale nie szkodził. Przyszłościowy…

security.tls.version.max 3 i śmiga. A jak jest liczba 4 - od kilku wersji firefoxa wprowadzona do restrykcji, to już nic nie jest normalne. A jak to niby Nasi mieliby naprawić właściwość strony?

Siedzieli pod wychodkiem, klapali dętkę młotkiem

HSTS działa inaczej. Dostajesz z web servera nagłówek, że połączenie musi być szyfrowane za pomocą LTS. Jeśli wejdziesz bez https, web server automatycznie przekierowuje http na https i wysyła informację, że tylko takie połączenie można nawiązać z serwerem. To ma na celu zabezpieczenie przed MITM, np. w otwartych sieciach WiFi. To tak w skrócie.

Jeśli coś nie bangla, to znaczy, że coś jest nie tak po stronie serwera - wymusza połączenie szyfrowane LTS, ale nie wysyła nagłówka albo jest jakiś inny powód - może zawieszone sesje. Coś musiało się zadziać po stronie web serwera, gdyż na portalu ponownie musiałem zaakceptować informację o RODO. Dopóki nie zaakceptowałem, wciąż był ten sam błąd, po akceptacji działa. Czyściłem ciasteczka, to nic nie dało. Tylko akceptacja RODO pozwala wejść na forum. Możliwe, że wyczyszczono cache web serwera. Tu musiałby wypowiedzieć się admin.

Musiałem tak zrobić zarówno na 2 laptopach i Androidzie. Na obu laptopach ten sam system - Gentoo i FF w tej samej wersji. Różne sieci - WiFi i LTE.

Firefox ma na true domyślnie mieszaną treść a forum takowe jest:
security.mixed_content.block_active_content
Mam do pobierania i paru przydatnych spraw przeglądarkę Mypal i nawet dałem mu szyfrowanie oportunistyczne, a forum lata wte wewte.


Trochę przesadziłem, ale właśnie na takim szyfrowaniu, elementy forum śmigają!Fotki178
A firefox 81 jest dd (dotyczy nasze forum),Fotki177

Mypal jest na firefoxie, a firefox an muchomorach…

Chodziło mi o dodatki zainstalowane po stronie mojej przeglądarki :wink:

1 polubienie

Zdalne czcionki wcięło, przyciski też tak albo jak.


A jak wracam do palemoona łupanego, to wsio cacy. Info o stronie TLS 1.2 i w płucach gra!

Wszysciuciuciuteńko jest.
Gdy wchodzę w nowe firefoxy - info o stronie TLS 1.3 i nic nie ma, czyli totalna breja.

Ctrl + F5?