Firefox ciągle otwiera ostatnio przeglądane karty

Cześć, temat wałkowany od lat. Spędziłem cały weekend na wertowaniu “rozwiązań”.

O co chodzi? Gdy uruchamiam Firefoxa (wersja 56.0.1, nie używam żadnych wtyczek) to pojawia się ostatnio otwarta karta, (pomimo właściwego ustawienia w Opcjach na stronę startową www.google.pl) lub ostatnio przeglądane karty ! Dokładnie TAK - przeglądałem 5 stron i zamykam FF (ponieważ nie zmieniałem tego ustawienia w Opcjach to wyskakuje komunikat ostrzegający o zamykaniu wielu kart) to przy odpaleniu przeglądarki pakuje mi się od nowa 5 ostatnio przeglądanych kart.

“Dobre rady” na forum Mozilli można potłuc o kant stołu: zarówno w opcjach jak i w ustawieniach w about:config mam Google jako stronę początkową.

Jeśli “ta wersja FF tak ma” to trudno - nadal będę korzystał z FF bo lepiej od Chroma renderuje czcionki (widać dopiero przy powiększeniu rzędu 800%, a w praktyce przy normalnej czcionce Arial 12 tekst na FF jest po prostu wyraźniejszy) - ale mam pytanie: czy ktoś z Was ma podobny problem i czy udało mu się znaleźć jakieś dobre rozwiązanie?

W FF wersja 55 tego problemu nie miałem, ale nie chcę kombinować i wracać do poprzednich wersji, tym bardziej, że lubię nowinki w przeglądarkach.

A przełączyłeś odpowiednią opcję wcześniej? Sam kiedyś tego nie zauważyłem. Stronę startową zawsze można wybrać, ale jest ona pomijana przy nieodpowiednim wyborze.

1 polubienie

Poradzili ci tam (mozilla.org polskie Centrum Mozilli) zresetować profil?

Albo świeży przetestować:

Jak wtedy dalej błąd, to znaczy że siedzi gdzieś głęboko i chyba jak nie znasz specjalisty (co może kojarzyć co rozwala działanie przeglądarki po starcie) to zostawała by deinstalacja i porządnie sprzątnięcie po Mozilli Firefox na dysku i w rejestrze Windows.

1 polubienie

Dzięki, właśnie sprawdziłem na wszelki wypadek. Wszystko jest ustawione zgodnie z moimi zamierzeniami. Niestety problem cały czas występuje.

Masz może ostrzeżenie o zamknięciu wielu kart i Firefox się poprawnie zamyka? Być może zachodzi jakiś błąd zamknięcia i po prostu odtwarza sesje.

Można by wybierać opcje “zamykaj karty po prawej” z pierwszej karty i zobaczyć czy ją też samą przywróci.

WIELKIE dzięki. Właśnie zresetowałem profil i przy pierwszym odpaleniu FF problem nie wystąpił. Poobserwuję zachowanie przeglądarki przez kilka dni i na pewno dam znać jak poszło. W każdym razie raz jeszcze dziękuję za info.

2 polubienia

Najpierw poobserwuję zachowanie (póki co dzięki Twojej sugestii wszystko chodzi OK), a gdyby znowu problem się pojawił to sprawdzę Twoją nową poradę.
Raz jeszcze BARDZO dziękuję.