Firefox, dodatek z wtyczką aplikacji z Windowsa

Potrzebuję dodatku do Firefoksa.

Jeśli dobrze zrozumiałem chcesz aby wybranie programy otwierały się jako karty lub okna Firefoksa?

Na pewno nie ma takiego rozszerzenia.

Dobrze zrozumiałeś. W formie wtyczki nie da się? Z tego co wiem, wtyczki to właśnie natywna aplikacja otwarta w wyznaczonym polu na stronie internetowej.

 

Jeśli nie, to może na odwrót. Są osobne programy do otwierania okien różnych programów w kartach. QT tab czy jakoś tak i inne. Czy nie szlo by ich wykorzystać jakoś?

Też w to szczerze wątpię, ponieważ każdy program musiałby wspierać/być kompatybilny z takim uruchamianiem w kartach.

Jeśli coś korzysta z WinAPI to wykorzystuje domyślną ramkę, można by ją podmienić na taką z kartami i już by działało.

 

Albo prosto:

  1. Usunąć ramkę z okienka programu.
  2. Usunąć, dla porządku, ikonę aplikacji, chociaż to już nie jest konieczne.
  3. Dodać do karty Firefoksa, o specjalnym adresie, akcję podnoszenia okienka programu, wykorzystać podstawowe API Windowsa.
  4. Wiem, że z poziomu Firefoksa da się nawet sterować Foobarem, więc to byłby banał.
  5. Po podniesieniu okienka, dopasowało by się ono do pola strony. Firefox nie byłby przesuwany, więc to nie problem, że okienko byłoby tylko nad Firefoksem.

Proste, ale ktoś powie, jak się połączyć z API Windowsa z poziomu Firefoksa?