Firefox - dziwne zachowanie, mruganie, gnome 3

Co jakiś czas mruga sobie, jakby się odświeżał. Na filmach tez jakby coś z synchronizacją( thearing). Co ciekawe na sesji wayland wszystko jest OK. Tylko, że wayland to różnie bywa.
Mesa nowa, karta HD7850, sprzęt stary, ale daje radę:

Na KDE było to samo, dlatego chciałem spróbować gnoma.
Grzebanie w xorgu ne jest moją mocną stroną. Może wystarczy jakiś ■■■■■ół?(mała zmiana :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli problem tylko w firefoksie, to wejdź w jego ustawienia i spróbuj włączyć albo wyłączyć przyspieszenie sprzętowe. Może coś się gryzie z aktualnym sterownikiem graficznym.

To nie to, przetestowałem właśnie. Jest jakiś program, żeby sobie w mesie pogrzebać?

Nie ma co kruszyć kopii, przy mojej karcie jednak tylko winda daje mi wydajność.
Pierwszy raz z Amd na linuxie, nie wiedziałem, że aż tak źle.

No niestety wsparcie producenta dla tej karty zakończyło się 4 lata temu i od 2015 widzę że nie wydał żadnej poprawki. Próbowałeś jaka jest wydajność pod otwartym i zamkniętym sterownikiem?

1 polubienie

zamknięty nie działa.“twoja wersja systemu jest nie itd bla bla bla:”

1 polubienie
sudo dmesg | grep firmware 
sudo dmesg | grep fail

Odznacz zalecane ustawienia wydajności. U mnie na optiplexie 780 uspokoiło to firefoxa - też nie było tak, jak trzeba na filmach - pewnie zalecane ustawienia wydajności kłócą się z starszymi sterami. Ja to kombinowałem z instalowaniem sterowników od producenta podzespołów - znalazłem nowsze do grafiki niż dell i dopiero to wyłączenie zadziałało. Mam jeszcze na firefoxie comodo icedragon i było to samo.
Paskudna Mozilla :wink: albo dell dd…

“Pierwszy raz z Amd na linuxie, nie wiedziałem, że aż tak źle.”

Nie jest źle jak masz wspieraną kartę. A jak nie, no to cóż, sam widzisz efekt. AMD dopiero od kilku lat działa na Linuksie dobrze (a przynajmniej znośnie).