Firefox i brak internetu

Mam dosyć dziwny problem z najnowszym Firefoxem i szukając na anglojęzycznych stronach nie doszukałem się rozwiązania, otóż:

podczas zwykłego surfowania po internecie, raz na jakiś czas, czyli czasami wcale, czasami raz, dwa razy w ciągniu dnia firefox nagle przestaje mieć dostęp do internetu. Żadna strona nie chcę się władować i jedyną pomocą jest… restart przeglądarki. Jakieś pomysły? Nie chciałbym na pewno usuwać profilu. Na 99,9% anti-wirus nie koliduje z firefoxem. Czy wtyczki ff mogą mieć taki wpływ? Próbowałem je wyłączać podczas tego incydentu i bezskutecznie.

Dzisiaj zauważyłem, że u mnie występuje dokładnie taka sama sytuacja. Świeży system, zainstalowany tydzień temu. W czasie gdy Firefox nie może połączyć się z Internetem inne przeglądarki i aplikacje połączenia nawiązują bez problemów. Usuwałem rozszerzenia, sprawdzałem na nowym profilu bez rozszerzeń i bez zmiany ustawień standardowych, tutaj też sytuacja występuje losowo.

 

Z ciekawości jaki masz system i antywirus?

Windows 7 Professional Service Pack 1 64-bit, aktualizowany na bieżąco. Antywirus Avira Free Antivirus 2015 15.0.12.408, do tego Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4674 (tylko firewall) i Firefox 40.0.2. Widzisz jakąś powtarzalność względem swojego środowiska systemowego?

ja mam tego FF i nie zaopserwowałem takiego problemu, spróbuj standartowo wyłączyć na chwilę AV i firewall, żeby ewentualnie wykluczyć te 2 czynniki, ewentualnie spróbuj w konfiguracji FF ustawić na sztywno Brak serwera proxy (Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>zakładka Sieć i pezycisk Ustawienia Ustaw radiobutton przy Brak serwera proxy). Nie zaszkodzi też na sztywno podać jakieś sprawdzone DNSy np. google tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 w ustawieniach protokołu TCP/IP (IPV4) we właściwościach karty sieciowej. Sprawdź też czy w chwilach tych problemów z działaniem netu możesz dostać się na strony poprzez adres IP, np. na początek na IP swojego routera a później spróbuj na jakieś IP zewnętrzne np. 46.134.200.39 (google.pl). Oczywiście porada wyłącz AV i firewall jest tylko w celu sprawdzenia i na co dzień nie zalecam, żeby nie było. Poeksperymentuj też z ustawieniem MTU na routerze, u mnie jest 1492, spróbuj też może dla testu ustawić DMZ na IP  swojego komputera na routerze? Nie wiem, strzelam na ślepo.

Proxy wyłączone od dawna. Tylko tutaj winowajcą jest soft, gdyż dostęp to internetu jest. W tym samym czasie co Firefox zgłasza brak połączenia, odpalam IE i wszystko działa.

Pojawianie się tego problemu jest bardzo randomowe, więc ciężko jest znaleźć przyczynę, lub chociaż zebrać więcej informacji. Czasami przez cały tydzień a nawet tygodnie wszystko działa.

 

 

Jedynie system operacyjny się zgadza. A może jakieś rozszerzenie do ff? Tylko czy jest to możliwe, aby wtyczki miały możliwość zablokować dostęp do internetu…

xx

używasz coś z tego?

Problem występuje pomimo, iż w ustawieniach Firefoxa połączenie jest bez serwera proxy. U mnie problem pojawił się albo po instalacji systemu na nowo albo po aktualizacji Firefoxa 40 do wersji 40.0.2. Jak wspomniał mato24 w tym czasie IE, a u mnie także inne aplikacje - w tym przeglądarka Google Chrome - z Internetem łączą się bez przeszkód. Z rozszerzeń mam: uBlock Origin i FireGestures. Na poprzedniej instalacji systemu problemu nie było ale wtedy miałem zainstalowaną jedynie Javę 32-bitową, teraz mam obie 32-bit i 64-bit. Może tu jest problem. mato24 masz Javę tylko w wersji 32-bitowej czy także x64?

32 i 64. Jak Java może mieć taki wpływ na Firefoxa? :smiley:

Czasami wysypuje mi się jakiś .js na facebooku