Firefox i brak internetu

(Mati 798) #1

Mam dosyć dziwny problem z najnowszym Firefoxem i szukając na anglojęzycznych stronach nie doszukałem się rozwiązania, otóż:

podczas zwykłego surfowania po internecie, raz na jakiś czas, czyli czasami wcale, czasami raz, dwa razy w ciągniu dnia firefox nagle przestaje mieć dostęp do internetu. Żadna strona nie chcę się władować i jedyną pomocą jest... restart przeglądarki. Jakieś pomysły? Nie chciałbym na pewno usuwać profilu. Na 99,9% anti-wirus nie koliduje z firefoxem. Czy wtyczki ff mogą mieć taki wpływ? Próbowałem je wyłączać podczas tego incydentu i bezskutecznie.

(Homik1983) #2

Dzisiaj zauważyłem, że u mnie występuje dokładnie taka sama sytuacja. Świeży system, zainstalowany tydzień temu. W czasie gdy Firefox nie może połączyć się z Internetem inne przeglądarki i aplikacje połączenia nawiązują bez problemów. Usuwałem rozszerzenia, sprawdzałem na nowym profilu bez rozszerzeń i bez zmiany ustawień standardowych, tutaj też sytuacja występuje losowo.

(Mati 798) #3

Z ciekawości jaki masz system i antywirus?

(Homik1983) #4

Windows 7 Professional Service Pack 1 64-bit, aktualizowany na bieżąco. Antywirus Avira Free Antivirus 2015 15.0.12.408, do tego Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4674 (tylko firewall) i Firefox 40.0.2. Widzisz jakąś powtarzalność względem swojego środowiska systemowego?

(marson1) #5

ja mam tego FF i nie zaopserwowałem takiego problemu, spróbuj standartowo wyłączyć na chwilę AV i firewall, żeby ewentualnie wykluczyć te 2 czynniki, ewentualnie spróbuj w konfiguracji FF ustawić na sztywno Brak serwera proxy (Narzędzia>Opcje>Zaawansowane>zakładka Sieć i pezycisk Ustawienia Ustaw radiobutton przy Brak serwera proxy). Nie zaszkodzi też na sztywno podać jakieś sprawdzone DNSy np. google tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 w ustawieniach protokołu TCP/IP (IPV4) we właściwościach karty sieciowej. Sprawdź też czy w chwilach tych problemów z działaniem netu możesz dostać się na strony poprzez adres IP, np. na początek na IP swojego routera a później spróbuj na jakieś IP zewnętrzne np. 46.134.200.39 (google.pl). Oczywiście porada wyłącz AV i firewall jest tylko w celu sprawdzenia i na co dzień nie zalecam, żeby nie było. Poeksperymentuj też z ustawieniem MTU na routerze, u mnie jest 1492, spróbuj też może dla testu ustawić DMZ na IP  swojego komputera na routerze? Nie wiem, strzelam na ślepo.

(Mati 798) #6

Proxy wyłączone od dawna. Tylko tutaj winowajcą jest soft, gdyż dostęp to internetu jest. W tym samym czasie co Firefox zgłasza brak połączenia, odpalam IE i wszystko działa.

Pojawianie się tego problemu jest bardzo randomowe, więc ciężko jest znaleźć przyczynę, lub chociaż zebrać więcej informacji. Czasami przez cały tydzień a nawet tygodnie wszystko działa.

Jedynie system operacyjny się zgadza. A może jakieś rozszerzenie do ff? Tylko czy jest to możliwe, aby wtyczki miały możliwość zablokować dostęp do internetu…

xx

używasz coś z tego?

(Homik1983) #7

Problem występuje pomimo, iż w ustawieniach Firefoxa połączenie jest bez serwera proxy. U mnie problem pojawił się albo po instalacji systemu na nowo albo po aktualizacji Firefoxa 40 do wersji 40.0.2. Jak wspomniał mato24 w tym czasie IE, a u mnie także inne aplikacje - w tym przeglądarka Google Chrome - z Internetem łączą się bez przeszkód. Z rozszerzeń mam: uBlock Origin i FireGestures. Na poprzedniej instalacji systemu problemu nie było ale wtedy miałem zainstalowaną jedynie Javę 32-bitową, teraz mam obie 32-bit i 64-bit. Może tu jest problem. mato24 masz Javę tylko w wersji 32-bitowej czy także x64?

(Mati 798) #8

32 i 64. Jak Java może mieć taki wpływ na Firefoxa? :smiley:

Czasami wysypuje mi się jakiś .js na facebooku