Firefox i chrome - problem z uruchomieniem i stronami

To mój pierwszy post :wink: na forum więc jednocześnie chciałem się przywitać… Tym samym dodam, że użyłem szukarki forumowej, z marnym skutkiem (chyba, że zrobiłem to nie umiejętnie).

Ale przejdźmy do problemu…

Przez kilka lat używałem firefoxa, aktualizując do nowych wersji w momencie gdy aplikacja się tego domagała. Od dłuższego czasu przeglądarka uruchamiała się z opóźnieniem, tj po kliknięciu w ikonę i “uruchomieniu” aplikacji, mimo tego, że pojawiała się w procesach, program startował po ok 5min. Nie jestem w stanie tego zrozumieć…

Dalej… wielce chwalona przeglądarka Google Chrome skusiła mnie wnykami w testach ahy i ohy… Rzeczywiście program jest fajny, szybko ładuje strony, fajne pluginy ALE … nie ładuje strony skrzynki pocztowej - o zgrozo - gmail, co jeszcze bardziej mnie dziwi, a poczta to nieodzowne narzędzie mojej pracy… Na FF gmail działa.

Komputer może nie jest pierwszej młodości, ale core duo 1.86 Ghz i 2gb ramu… miejsca na dysku też jest, że powinien swobodnie oddychać… Przeleciałem sprzęt “odkurzaczem” , jakimiś innymi programami do “czyszczenia” kompa i nic. Nie rozumiem… Dlaczego w jednym programie jedna strona się ładuje a w drugim nie, i dlaczego FF uruchamia się z takim opóźnieniem?

no wg mnie jakaś ( wróżę z fusów ) java w tle itp. oprogramownie nie potrzebnie “bruździ” system…

dawaj skany z programów

tutaj instrukcja jakaś pierwsza lepsza

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338

z OTL mam dać otl.txt czy extras.txt?

oba