Firefox i częsty "brak odpowiedzi"

Witam,

używam Firefoxa 4b10 na Windows 7 x64 Pro.

Gdy przy ładowaniu strony chcę kliknąć np. na już widoczny link, przeglądarka na dosłownie milisekundy nie odpowiada (widać to po pasku adresu), a wizualnie wygląda to jak mignięcie. Dzieje się tak kilka razy gdy kilka razy klikam na link.

Mam kilka rozszerzeń, wszelkie niepotrzebne pluginy wyłączone.

Problem ten miałem już wcześniej, lecz sam z siebie ustąpił. Wczoraj wykonywałem jednak reinstall no i niestety powrócił.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej nie pomaga.

Wyłączenie wszystkich dodatków i wtyczek nie pomaga.

Przywrócenie ustawień domyślnych nie pomaga.

W trybie awaryjnym problem również występuje.

Po utworzeniu nowego profilu problem nadal istnieje.

Przeglądarkę przeinstalowywałem kilka razy, bez rezultatów.

Komputer jest czysty od malware.

Zaktualizowanie wszystkich sterowników i oprogramowania nie daje rezultatu.

Sprawdziłem i problem występuje u mnie również na wersji stabilnej, tzn. najnowszej dostępnej FF 3.6

Poza tym w innych przeglądarkach zjawisko to nie występuje w ogóle.

Tak więc, przeglądarka jako przeglądarka działa poprawnie, lecz występują w niej “freezy” gdy użytkownik podejmuje jakieś akcje w trakcie ładowania witryny na chociażby jednej karcie.

Czy jest na to jakaś rada? Muszę przyznać, że niesamowicie to irytujące objawy.

Aha, zauważyłem jeszcze jedno - mam to na HP ProBook 6540b z Core i5 430M, 6GB RAM oraz ATI HD4450.

Na drugim laptopie, HP Pavilion dv5-1210ew z T4200, 3 GB RAM i GF9200 nie ma żadnego problemu .

Uruchom program na nowym, czystym profilu beż żadnych dodatków i sprawdź jak się będzie zachowywał.

Aby założyć nowy profil:

Menu START - Uruchom i wpisz firefox -p

Gdy będzie wszystko OK, to na normalnym profilu wyłącz wszystkie dodatki a następnie załączaj je po jednym i sprawdzaj zachowanie programu.

Próbowałem z nowego profilu zarówno na FF4 b10 jak i stabilnej, bez rezultatu.

Używane wtyczki nie są jakieś nieznane:

  • LastPass

  • Xmark

  • Firebug

  • Adblock

  • Webmail Manager

  • FlagFox