Firefox i dane

Mam taki problem, że czasami po restacie albo usuwa się historia odwiedzanych ostatnio stron, albo znikają zakładki…

Jak mozna temu zapobiec - bo jest to dośc nie wygodne.

Zainstaluj wtyczke:

http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba … ark_backup

opis dla 1.5

narzędzia=>opcje=>prywatność=>ustawienia=>sprawdź tutaj ustawienia czy przypadkiem nie są pozaznaczane czyszczenie danych po zamknięciu firefoxa

A jakieś inne sposoby. Bo też może dodam, że wrzócam backup z profilu z Firefoxa - z programu MozBackup. I czy po zamknięciu czy po wylogowoaniu i otwarciu znika ta stara historia jest tylko ostatni dzień.

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa konta\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\

tam jest plik z twoimi linkami Bookmarks.html i (Bookmarks.bak (kopia))

zmień z .bak na html.

najlepiej zawsze gdzieś skopiwać plik, w celu utraty.

Jeżli niewidzisz Katalogu Dane aplikacji to w exploator windows, narzędzia, obcje folderów, widok,naciśnij na pokazuj ukryte pliki i foldery i zastosuj.

Jeszcze dobry serwis do gromadzenia linków —> myboo.pl :smiley:

Zakładki już nie padają, ale teraz pada po wyłączeniu jak pisałem - Historia, czy spotkał sie ktoś z tym …

Może by spróbować utworzyć nowy profil w firefoxie, a może odinstalowanie firefoxa i ponowny install. Może by pomogło. Wcześniej zrób kopie firefoxa.

U mnie również pojawiało sie padane danych z ff.

Przyczyna było za duzo wtyczke, z których musiałem zrezygnować.

Przed re-instalacja polecam utworzenie nowego profilu:

Start-Uruchom- wpisz : firefox.exe -profilemanager

I tworzysz nowy profil, odznaczasz aby nie pytał przy starcie ff.

Przy uruchomieniu wybierasz nowy profil, i przetestuj go jezeli wszytsko bedzie dobrze to zostan na nim i zainstaluj tylko niezbędne wtyczki.(oraz tą która podałem)