Firefox i hasła

Witam.
Używam Firefoxa i mam sporo zapamiętanych loginów i haseł do odwiedzanych stron. W nowszych wersjach przeglądarki są one widoczne w “Dane logowania i hasła”. Czy jest możliwość zapisania tych danych w jakimś pliku tekstowym (txt lub pdf), aby zachować je na czarną godzinę (bez używania programów czy stron do przechowywania haseł)?

Pewnie, nikt nie zabrania. Możesz nawet zrobić PrtScr i zapisać jako obraz.

Z pomocą JavaScript możesz wyeksportować jako listę:

Kopiując pliki z profilu lub programem firmy nirsoft / bitwarden:

https://www.nirsoft.net/utils/passwordfox.html

https://github.com/kspearrin/ff-password-exporter - też fajny od współtwórcy bitwarden.

Hej,

A nie lepiej uruchomić synchronizację i wrzucić dane na chmurę. Jak padnie, to po zalogowaniu FF ściągnie z chmury wszystkie dane - w tym zapamiętane loginy i hasła. A jak nie, to po prostu back-up ustawień przeglądarki.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A nie lepiej skopiować z folderu profilu firefoxa key3.db, key4.db i logins.json? Dać gdzieś do folderu na zapas?
W nowym firefoxie po zainstalowaniu usuwa się key4.db i wkleja te trzy pliki. Jak się zrobi jeszcze eksport zakładek do pliku i też da do zachowania - to wtedy jest wypas. Dodatki można od nowa dodać i ustawić lisa według siebie.
Ja tak robię od jakieś 5 lat. Wrzucam do przeglądarek na firefoxie. Np slimbrowser teraz jest na firefoxie 72.

W Dane logowania i hasła obok kazdego loginu i widniejącego pod nim hasła sa przyciski Kopiuj.
Klikasz kolejno na kopiuj w pozycji Login i wklejasz do pliku Notatnika a potem to samo w pozycji Hasło. Niestety nie można tego zrobić hurtowo ale czym to jest wobec wieczności

Są programy / skrypty co to zrobią hurtowo.

Jak ktoś się boi, że skompromitują Windows / GNU/Linux lub Firefoxa to może zaorać dysk po wyciągnięciu haseł w pliku tekstowym…

Prosta i zrozumiała prośba

Niekoniecznie; program do przechowywania - keypass, ten od nirsoft nie jest do przechowywania - nie kolekcjonuje.

Tak samo z ff-password-exporter, też nie służy do kolekcjonowania.

Gdyby zamiast czy było lub wtedy była by inna śpiewka. Poza tym w FF można to zrobić bez pomocy zewnętrznej.

To niech sobie kopiuje… jak ma 200 to zejdzie na to z godzina.

A to twój problem?

Grunt by dostępu do tego pliku nie miał ktoś inny ani wirus. Musiałbyś to odpowiednio zabezpieczyć. Sam zapisuję do pliku i trzymam na dysku dwupoziomowo szyfrowanym i backup. Trzymania chmurze takich danych to unikam. Firefox też się może wysypać lub uszkodzić ten .db (miałem raz tak z RSS w jakimś pluginie czy aplikacji i wszystko poszło się kochać)

1 polubienie

Kolego sensu to było najprostsze i wg mnie najlepsze rozwiązanie w poprzednich wersjach przeglądarki. Otwierałem listę logowanych stron z hasłami, robiłem trzy lub cztery screeny i miałem to co chciałem. W nowszych wersjach FF nie jest już tak prosto, więc stąd moje zapytanie.

krystian3w za pomocą twojej podpowiedzi (JavaScript) byłoby w sam raz, ale jakoś u mnie się nie sprawdza (po otwarciu zapisanego pliku w notatniku są “ciurkiem” zapisane kombinacje cyfr i liter, ale nie hasła).

Bogdan_G dzięki za Twoją radę. Zrobię kopię wskazanych plików tak na zaś. Kiedyś miałem taką sytuację przy aktualizacji przeglądarki i wszystkie dane poszły w dal. Dzięki.

Dzięki wszystkim za odzew, ale ciągle szukam tego prostego i szybkiego sposobu na kopię moich danych logowania (bez zewnętrznych sejfów).

Ja używam tego programu. Zapisuje cały profil na dysku komputera. Obsługuje wiele przeglądarek. Jak moja siądzie a z tym róznie bywa to instaluje na nowo i wczytuje profil.Zapisuje wszystko,Hasła, zakładki, ustawienia.

Niby ma wychodzić czytelna forma:

obraz

"username:" - “LOGIN”
"password:" - “HASŁO”

https://www.google.com/search?q=json+to+table

Jakby namierzyć źródło skryptu, to może da się zrobić tabelę z “tabulatorami” bez sięgania po coś więcej niż JS.

A synchronizacja danych w przeglądarce i wyrzucenie jej na chmurę?