Firefox i IE6 nie korzystają z CSS, a Chrome korzysta

Witam!

Mam w szkole pracę domową - mam stworzyć stronę internetową.

Zacząłem ją tworzyć (jako temat wybrałem Ubuntu) i zacząłem już konfigurować CSS’y. Problem jest taki, że w Chrome strona wyświetla się normalne (tak jak skonfigurowałem), a w Firefox i IE6 (zainstalowanym przez PlayonLinux) strona wygląda tak jakby ze stylów CSS nie korzystała w ogóle.

Moja strona (tworzę ja lokalnie, więc trzeba ją ściągnąć i uruchomić index.html): http://www.2shared.com/file/LVI5dpTW/Strona_WWW.html (trzeba na dole kliknąć Download obok napisu “Save file to your PC”

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

Korzystam z Ubuntu 10.04 i gedit’a (nauczyciel kazał tworzyć w systemowym notatniku, więc programu do HTML nie mogę użyć)

P.S.

Dlaczego w stylach, gdy do id “content” dodam position: absolute, to nie działa to tak samo jak relative (strona się nie wyśrodkowuje)? Wydawało mi się, że nie będzie różnicy.

To

zastąp tym

I powinno działać.

[/code]


Brakuje "W stylach dla #CONTENT wystarczy raz napisać

[code]MARGIN: AUTO;

Ani przy jednym ani drugim strona się nie centruje. Position absolute liczone jest od obiektu nadrzędnego(w tym wypadku body) a position relative od aktualnego miejsca.

To rzeczywiście pomogło!

Możesz mi jednak wytłumaczyć jak to się stało? Nie widzę różnicy między:

a

type/css != text/css

text/css określa format pliku, w tym wypadku arkusz stylów http://www.rfc-editor.org/rfc/rfc2318.txt, (tzw. typ mime) - type/css nie istnieje.

Rzeczywiście, przepraszam, ale zupełnie to przegapiłem. Następnym razem muszę bardziej uważać, bo fragment z importem CSS’ów przepisywałem ręcznie z książki o HTML’u.

Jeszcze raz dziękuje!