Firefox i nie dzialajace filmy na tym badziewiu

Juz ktorys miesiac z rzedu mecze sie z firefoxem i tym ze filmy nie dzialaja.
Na moim windows xp. Nic z filmow nie da sie obejrzec bo caly czas mam to: https://zapodaj.net/621aec1933ea1.png.html
Nie mam zadnego ublocka ani nic zainstalowanego. Filmy tną jakby srake miały. Na nerwy mi działa ta do niczego nie nadajaca sie przegladarka srakafox. To jest taki badziew ze szkoda gadac. Codzienie siedze od rana wieczora i probuje uruchomic tu filmy na tym FF i nic. Innym na gorszych komputerach niz moj na tyn ff filmy dzialaja i jest dobrze !
U mnie nie, nie do sie. Film kreci i kreci i kreci i co wykrec ? Nic po pol godzinie mam to co pokazalem na screenie. Moze mi ktos pomoc ???

XP nie jest wspieranym systemem, nowe wersje Firefoksa nie są wydawane pod ten OS. Do stycznia można ratować się wersją ESR https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.3.0esr/win32/pl/ Taką też wersję polecam Ci zainstalować, niezależnie jaką masz aktualnie (na pewno starszą). Na pewno sprawdź jak zachowuje się Firefox w trybie awaryjnym https://support.mozilla.org/pl/kb/Tryb awaryjny#w_jak-uruchomili-firefoksa-w-trybie-awaryjnym Jeśli nadal będzie problem sprawdź czy nie masz włączonego tracking protection.

Jak nie uda się rozwiązać problemu z przeglądarką i filmami to może warto rozważyć instalację Linux’a z lekkim środowiskiem graficznym. Tam zawsze będziesz miał aktualną przeglądarkę i przede wszystkim aktualne łatki bezpieczeństwa.

Widzisz mam ten sam problem. Na win 10 wszystko działa. Na XP mam taki problem jak Ty - od pewnego czasu przestały działać Toya go, Horizon go czy WP pilot. Wystąpił błąd i nie można odtworzyć. Próbowałem z Chrome i to samo. Przeinstalowałem i aktualniłem Adobe Shockwave Player, javę, silverlight i bez zmian. A jeszcze niedawno wszystko działało. Nie wiem gdzie tkwi problem. Szlag mnie trafia bo nie mogę dojść gdzie tkwi błąd. Może ktoś pomoże.

Przecież rozwiązanie problemu miałeś już podane. Praktycznie żadna przeglądarka (a na pewno żadna popularna) nie wspiera już Windowsa XP. Ten system jest od dawna porzucony i takich problemów będzie coraz więcej.

To, że nie zmieniłeś wersji przeglądarki, a problemy nagle wystąpiły najprawdopodobniej jest spowodowane aktualizacją jakiś skryptów po stronie serwera strony, których przeglądarka nie rozumie, lub błędnie interpretuje.

Dopiero co instalowalem nie dawno system i nie zamierzam znowu robic format c i siedziec caly dzien i od nowa wszystko instalowac na rzecz linuxa.
Bo to jest caly dzien spiepszony. Wszystko mi dziala dobrze na xp tylko ff nie ! mam wersje FF 49.0 i nie wiem czemu ten badziew nie dziala.Mecze sie i mecze i dobija mnie to. Na wersji 52.3 ESR którą sprawdzalem jest to samo.
Czyli nie dzialajace filmy. Juz nawet probowalem robic piaskownice, czyli to sobie ustawilem: Plugin constainer:
mój komputer - PPM - właściwości - zaawansowane ustawienia systemu - karta zaawansowane - zmienne środowiskowe

wybierz nowy na dole (zmienne systemowe, globalne), wprowadź MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS w polu Nazwa i 1 w polu wartości, kliknij ok

Teraz idź do katalogu:
windows - system32 \ lub SysWOW64 \ Macromed\Flash\ mms.cfg i dodaj w nowej linii:

SilentAutoUpdateEnable=0
AutoUpdateDisable=0
ProtectedMode=0

Uruchomilem komputer ponownie i uruchomiłem firefox 49.0 i nic to nie dało i dalej te filmy mielą i mielą. Mowie o filmach online, które sa odtwarzane z przegladarki. Nie dzialaja te filmy. Nie wiem jak to jest u innych ze maja 512 mb pamieci ram i firefoxa i dzialaja filmy. A ja mam 1,47 GB pamieci ram i firefoxa i filmy nie dzialaja. Moze mi ktos pomoc ?

Problem musi być gdzieś indziej, bo ja na pewnym komputerze spokojnie mogę na XP działać i Firefox również. Nie ma problemów z filmami. Tylko, że tam jest 3,25 GB RAM.

Wypakuj i sprawdź to:
http://browser.taokaizen.com/download/Advanced_Chrome_v54.15.5320.0.zip

albo to:
http://www.programosy.pl/download/pobierz,superbird-portable,2.html

Zainstalowałeś flash i Silverlight ?

https://admdownload.adobe.com/bin/live/flashplayer26_ha_install.exe

https://download.microsoft.com/download/F/D/0/FD0B0093-DE8A-4C4E-BDC4-F0C56D72018C/50907.00/Silverlight.exe

Sprawdź też czy te wtyczki są aktywne w firefoxie bo z tego co pamiętam domyślnie je blokuje.

flasha nie blokuje

niechce instalowac zadnej innej przegladarki tym bardziej chrome :confused:
Jedynie chce zeby mi FF dobrze działało.
Mam silverlight i mam flash player w najnowszych werjach. I filmy nie działają mi no :frowning:
Tracking protection mam teraz wylaczone. Moze mi ktos pomoc ?
Ktory wpis w abaut config: odpowiada za pokazywanie loginu i hasla przy kazdym logowaniu ? chodzi o to zeby nie trzeba bylo za kazdym razem wpisywac loginu i hasla ? jak to ustawic ? I jak te filmy naparwic ?
Obecnie w about:config wszystko zrobilem tak jak tu pisze:
=== about:config ===

webgl.disabled true

media.peerconnection.enabled = false

======= Ustawienie ilości adresów www w pasku adresu rozwijanych w dół =======
W pasek adresu wpisz: about:config
Do pola filtr wklej: browser.urlbar.maxRichResults
Kliknij prawym i wybierz Modyfikuj.

======= Firefox zbierające statystyki–Stabilność i wydajność raporty = about:config =======
datareporting.healthreport.service.enabled = false
datareporting.healthreport.uploadEnabled = false

======= Statystyki użytkowania [Telemetria] =======
toolkit.telemetry.unified = false
toolkit.telemetry.enabled = false
toolkit.telemetry.archive.enabled = false
+++===================================
Firefox ustawić nie pamięta historię - browser.sessionstore.max_tabs_undo = 0
about:config - places.history.enabled - False: Historia nie będą rejestrowana

======= Szpiegi Google =======
about:config

  • na false *
    browser.safebrowsing.downloads.enabled
    browser.safebrowsing.enabled
    browser.safebrowsing.malware.enabled
    services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.enabled
    services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.malware.enabled
    wszystko na false --------- ja to mam ustawione.
    ================================================================

=======Ustawienia wielu procesów =======
extensions.e10sBlockedByAddons >> zmieniamy z true na false
extensions.e10sBlocksEnabling >> wartość domyślną true zmieniamy na false

======= Przyspieszenie przeglądarki =======

about:config -->> network.http.pipelining -->> http://images83.fotosik.pl/27/754bff6fd0a4ecd2.png

ANIMACJE -->> Wpisz about:config w pasek adresu
Animacja kart : browser.tabs.animate > false
Wyłączenie animacji w całym Firefoksie – about:config w Szukaj: wpisz animate

====================================================================================

======= Ustawienia pipelining =======

=========================================

  • Wtyczka: YouTube Flash Player

======= Przeglądarka FF-pcxFirefox =======

spróbuj tego FF-pcxFirefox Portable jest super= https://sourceforge.net/projects/pcxfirefox/files/Release/Firefox/48.x/48.0.2/ Spolszczenie= https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/polski-language-pack/versions/
Zmiana języka- about:config -> general.useragent.locale : en-US -> pl-PL-> restart

zainstaluj sobie to rozszerzenie jak oglądasz filmy na YouTube trochę ci odciąży procesor. --> https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/h264ify/

==== Multi-Processie w Firefox ====
browser.tabs.remote.autostart - true

extensions.e10sBlockedByAddons - true

extensions.e10sBlocksEnabling - false

dom.ipc.processCount - 4

  • Chcecie naprawdę przyśpieszyć Firefoxa, to włączcie ochronę przed śledzeniem. Dzięki temu jest mniej reklam. Wpisujemy “about:config” i szukamy: “privacy.trackingprotection.enabled” dajemy na TRUE. Resetujemy przeglądarkę i gotowe :wink:

======= Firefox wersja 39.0 =======
Jest dostępna opcja zajebistego przewijania który włączamy w about:config i zmieniamy:
Wartości Boolean
layers.async-pan-zoom.enabled;true
gfx.vsync.compositor;true
gfx.vsync.hw-vsync.enabled;true
gfx.vsync.refreshdriver;true
Wartości gfx.vsync na razie nie polecam bo zbugowane

======= Sandbox dla pluginów i szybszy flash =======
(po kliknięciu PPM wideo flash się nie zatrzymuje):
Boolean:
dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode;true
Wszystko Integer l.całkowita:
dom.ipc.plugins.sandbox-level.flash;1
dom.ipc.plugins.sandbox-level.java;1
dom.ipc.plugins.sandbox-level.npdeployjava;1
dom.ipc.plugins.sandbox-level.nppdf;1 (dla pluginu Adobe Acrobat Reader)

======= YouTube w html5: =======
media.mediasource.webm.enabled;true
media.mediasource.whitelist;false (to włączy mediasource nie tylko dla białej listy gdzie ma działać)
Nie polecam tego tracking protection. Blokuje czasem za dużo, a wyjątków się na stałe nie da dodać(chyba?)

  • Jak nie chcesz zapamiętywać haseł to odznacza tą pozycję, “pamiętaj dane do logowania”

  • http://s10.ifotos.pl/img/Przechwyt_sawpprq.png

  • Poza tym, przy zaznaczonej tej pozycji sytuacja jest taka, że jeśli wprowadzasz loginy na stronie pierwszy raz i dasz zachowaj, to potem nie będziesz dostawał takiego komunikatu, do chwili wprowadzenia innych danych logowania na tej samej stronie.
    Jeśli jednak nie chcesz zapamiętywać haseł na stronach to odznacz tą pozycję “pamiętaj dane do logowania”.
    Potem wyczyść ciasteczka w przeglądarce i ostatnią historię, żeby zresetować ustawienia

  • http://s5.ifotos.pl/img/55PNG_sawppwe.png

  • oraz usuń zachowane dane do logowania widoczne w pierwszym screenie ( wyczyścisz w ten sposób wszystkie zachowane loginy zapamiętane w Firefoxie).
    ======================================================================================================================================================================

======= Firefox zbierające statystyki–Stabilność i wydajność raporty =======
datareporting.healthreport.service.enabled = false
datareporting.healthreport.uploadEnabled = false

======= Statystyki użytkowania [Telemetria] =======
toolkit.telemetry.unified = false
toolkit.telemetry.enabled = false
toolkit.telemetry.archive.enabled = false

browser.pocket.enabled - false

======= Filtry do ublock originj =======

  • U mnie tylko te filtry ABP działają na tej stronie alltube.tv - wszystko pięknie śmiga na Firefoxie, OK.
    ##div[id^=“cookies”]
    youtube.com##.video-annotations
    ##.ytp-ad-progress-list
    |http://alltube.tv$popup
    /adv/
    /baner/
    ||ajax.cloudflare.com/

    ||adx.adform.net^
    ||gstatic.com/recaptcha/*
    ||rackcdn.com*$popup
    ||youtube.com/api/stats/*
    ||ssl.gstatic.com^
    ||s.youtube.com^
    ================================================================================================================

  • Odinstaluj wtyczkę Flash Playera lub ją wyłącz całkowicie a sam zobaczysz, że obejrzysz filmy na stronach przez ciebie podanych bez tej wtyczki.
    CDA włączy ci filmy automatycznie w odtwarzaczu domyślnym FF z możliwością przełączenia się na ich odtwarzacz HTML5, więc masz aż dwa sposoby odtwarzania bez Flasha.
    Na vod.pl do materiałów płatnych potrzebna jest wtyczka Silverligt a bezpłatne są odtwarzane w odtwarzaczu domyślnym FF.
    Poza tym na alltube i cda.online możesz wybierać odtwarzacze, które nie potrzebują flasha na przykład openload.
    Na wszystkich podanych przez ciebie stronach jest możliwość odtwarzania bez flasha.
    Musisz mieć jednak wtyczkę Shockwave Flash wyłączoną całkowicie (nigdy nie aktywuj), lub odinstalowaną, żeby korzystać z tych możliwości, ponieważ ustawiona na zawsze aktywuj lub pytaj o aktywację, będzie ci wszędzie blokowała dostęp do odtwarzacza domyślnego FF.
    Nie wiem jak jest na zalukaj, bo nie mam tam konta, a bez niego wywala mi cały czas, że serwery przeciążone dla darmowych użytkowników.
    Być może akurat ten dinozaur wymaga jeszcze flasha…
    ==================================================================================================================================================================================================================================================================================

  • Jeśli używacie Firefoksa bez e10s to polecam w “about:preferences#advanced” wyłączenie “Używaj płynnego przewijania” i w “about:config” wył. “browser.tabs.animate”, bo bez e10s to i tak nie będzie działać zadowalająco

======= Firefox zbierający statystyki–Stabilność i wydajność raporty =======
about:config —>>>>
datareporting.healthreport.service.enabled = false
datareporting.healthreport.uploadEnabled = false

=======Statystyki użytkowania [ Telemetria w FF ] =======
toolkit.telemetry.unified = false
toolkit.telemetry.enabled = false
toolkit.telemetry.archive.enabled = false

browser.safebrowsing.downloads.enabled
browser.safebrowsing.enabled
browser.safebrowsing.malware.enabled
services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.enabled
services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.malware.enabled

  1. about:config
  2. Kliknij prawym klawiszem myszy na liście dostępnych parametrów konfiguracyjnych przeglądarki i z menu kontekstowego wybierz Dodaj ustawienie typu/Wartość logiczna (Boolean).
  3. W oknie dialogowym podaj następującą nazwę nowego parametru: extensions.checkCompatibility
  4. W kolejnym oknie ustaw wartość nowego parametru na false
  5. Uruchom ponownie przeglądarkę

====================================================================================================

======= Ustawienia SandBox =======
media.mediasource.webm.enabled TRUE
Sandbox dla flasha o którym nie każdy wie:
dom.ipc.plugins.sandbox-level.flash ;2
dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode ;true (Sandbox włączony i ta wartość ma być koniecznie na true)

Także Sandbox dla wszystkich pluginów:
dom.ipc.plugins.sandbox-level.default ;1

======= xpinstall.signatures.required – false =======
======= extensions.blocklist.enabled - false =======

======= Ustawienie plugin container =======
spróbuj obejrzeć jaki filmik na której stronce we Flash Player to wtedy dopiero się uruchamia plugin container,FF42jest cały czas niewidoczny i nie uruchomiony.Ten sposób wyłączenia jest od dawna znany i w nowszych wersjach nie działa.= ->>> http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b0ac1c085c0cb065
w tym pliku mms.cfg zmienie: SilentAutoUpdateEnable=1 na: SilentAutoUpdateEnable=0

mój komputer - PPM - właściwości - zaawansowane ustawienia systemu - karta zaawansowane - zmienne środowiskowe

wybierz nowy na dole (zmienne systemowe, globalne), wprowadź MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS w polu Nazwa i 1 w polu wartości, kliknij ok

Teraz idź do katalogu:
windows - system32 \ lub SysWOW64 \ Macromed\Flash\ mms.cfg i dodaj w nowej linii:

SilentAutoUpdateEnable=0
AutoUpdateDisable=0
ProtectedMode=0

======= browser.urlbar.unifiedcomplete -> ustawić false =======

======= Ustawienia Firefox =======
Może i ja coś dorzucę. Wiadomo, że najpierw w pasku wklejamy About:config i Enter.

  1. Wył./Wł. pamięci podręcznej ssl:
    Browser.cache.disk_cache_ssl true

  2. Zmiana koloru tła pola
    browser.display.background_color z białego #fffff np: na #31698A

  3. Zmiana domeny z na pl
    Browser.fixup.alternate.suffix wpisujemy pl

  4. Nowy wygląd wyszukiwania
    browser.search.openintab wpisujemy true

  5. Zmiana folderu domyślnego pobierania na wskazany przez siebie utworzony:
    browser.download

  • szukamy zakończenia lasDir klikamy i wpisujemy w wyskocz-onym wierszu folder docelowy który sami utworzyliśmy np:
    C:\Documents and Settings\nazwa urzytkownika\Moje dokumenty\Pobieranie
  1. Ilość pikseli wymagana dla każdego Tab
    browser.tabs.tabMinWidth ustawiamy na 100

  2. Do określenia ilości pamięci RAM używanej Firefox
    browser.cache.memory.capacity

  • Przykład: Jeżeli masz 512 MB pamięci RAM, wpisać 8192, a jeśli masz 256 MB pamięci RAM w systemie, wpisać 4096:
  1. Podczas instalacji rozszerzenia Firefox powinien odczekać kilka sekund, aby rozpocząć instalację od razu
    security.dialog_enable_delay wpisz 0

  2. Automatycznie dopełnia adresów. Wartością domyślną jest false.
    browser.urlbar.autoFill wpisz True

  3. Przyspieszenie
    network.http.pipelining wpisz true
    network.http.pipelining.firstrequest True
    network.http.pipelining.maxrequests wpisz 8

  4. Renderowanie prędkości stron internetowych:

nglayout.initialpaint.delay
Ilość: 0

content.notify.ontimer
Wartość: True

content.interrupt.parsing
Wartość: True

content.notify.interval
Ilość: 100

content.notify.threshold
Ilość: 100000

content.notify.backoffcount
Ilość: 200

content.max.tokenizing.time
Ilość: 3000000

content.maxtextrun
Ilość: 8191

Powyższe klucze trzeba ręcznie dodać tak:
Powodzenia.

Poprawa zauważalna od razu.

=====================================================================================================

======= Zmiana wyszukiwarki na starą w Mozilli Firefox =======

1.W nowej karcie wpisz:
about:config
2.Póżniej odszukaj wpis:
browser.search.showOneOffButtons - przełącz z true na false

general.useragent.locale

Dodaj ten filtr do uBlock’a, to nie będziesz miał reklamy przy oglądaniu na Onet ||onet.tv/_a/* oraz dodatkowo .doubleclick. oraz /xgemius. oraz =PageView
To Ci odciąży trochę procesor. Zachowaj przy wpisywaniu dokładnie wszystkie kreski, gwiazdki i kropki tak jak napisałem

toolkit.telemetry.archive.enabled ustawiamy na false
toolkit.telemetry.enabled ustawiamy na false
toolkit.telemetry.unified ustawiamy na false

======= Alceleracja Sprzętowa =======
gfx.font_rendering.directwrite.enabled ale ustawiona na true
Aby dodać zmienną: kliknij prawym przyciskiem myszy na Mój komputer> Właściwości> zakładka Zaawansowane> Zmienne środowiskowe. Wybierz Nowe w dolnym panelu (Zmienne systemowe, które są globalne) i wpisz MOZ_DISABLE_OOP_PLUGINS w polu Nazwa i 1 w polu wartości. Kliknij dwa razy przycisk OK, aby zapisać i wyjść.

ja akceleracje sprzętową mam wszędzie włączoną nawet i tą - Enable Firefox Hardware Accelerated Graphics - gfx.font_rendering.directwrite.enabled i wszystko chodzi rewelacyjnie.Dziwne bo FF43b7 tej funkcji w about:config nie ma najnowszy Pale Moon 25.8.1 ma

======= Ustawienie Firefox =======
about:config

  • Wszystko na false

loop.enabled
browser.pocket.enabled
beacon.enabled
dom.battery.enabled
datareporting.healthreport.service.enabled
datareporting.healthreport.uploadEnabled
browser.safebrowsing.malware.enabled
media.eme.enabled
media.gmp-eme-adobe.enabled
media.gmp-provider.enabled

  • opcjonalnie jeśli ktoś chce:
    extensions.blocklist.enabled

======= Flash Player =======
dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode - z false na true
(można to również zrobić z pozycji wtyczki odznaczając tryb chroniony)

To jest mój własny zbiór zawsze go używam i nie mam żadnych problemów.
Polecam wam również to zastosować.
Możesz śmiało pozmieniać i @kycjano tez i privacy.trackingprotection.enabled i zmieniasz wartośc na True ale do reklam to potrzebny jest uBlock Origin jeśli chodzi o Adobe Flash Player to lepiej jest jak jest najnowszy bo ten zabytek co ty masz to może być zagrożeniem.

dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode - z false na true

dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode - z false na true ja tak mam

======= Ustawienia about:config Firefox =======

  • Wszystko na false:

loop.enabled
browser.pocket.enabled
beacon.enabled
dom.battery.enabled
datareporting.healthreport.service.enabled
datareporting.healthreport.uploadEnabled
browser.safebrowsing.malware.enabled
media.eme.enabled
media.gmp-eme-adobe.enabled

  • opcjonalnie jeśli ktoś chce:
    extensions.blocklist.enabled

Flash Player
dom.ipc.plugins.flash.disable-protected-mode - z false na true
(można to również zrobić z pozycji wtyczki odznaczając tryb chroniony)

To jest mój własny zbiór zawsze go używam i nie mam żadnych problemów.
Polecam wam również to zastosować.

webgl.force-enabled do false
webgl.force-enabled do false
gfx.direct2d.force-enabled do false

  • W Firefox wyłącz akcelerację sprzętową , a we Flash playerze wyłącz przyspieszanie sprzętowe i po kłopocie.

browser.pocket.enabled - false

http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?490762-Firefox-Tweaks-Lisek-jest-szybszy-lżejszy-i-zwinniejszy

======= Ustawienia Firefox:=======

network.dns.disableIPv6 i ustawiamy jego wartość na True
http.pipelining i zmienienia jego wartości na True
network.http.proxy.pipelining, którego wartość również zmienimy na True.
network.http.pipelining.maxrequests, którego wartość zmieniamy na liczbę 8
stworzenie nowego ciągu (Integer) o nazwie nglayout.initialpaint.delay i wartości 0
layers.acceleration.force-enabled i zmieniając jego wartość na True
layers.acceleration.disabled ma wartość False

  • Dla mniej zaawansowanych albo jak się komuś nie chce grzebać about:config.Tu masz to samo >>>
    about:config
    browser.safebrowsing.enabled = false, browser.safebrowsing.malware.enabled = false
    browser.search.suggest.enabled = false
    dom.battery.enabled = false
    dom.enable_performance = false
    dom.network.enabled = false
    dom.storage.enabled = false
    media.peerconnection.enabled = false
    network.dns.disablePrefetch = true
    network.cookie.cookieBehavior = 1
    network.http.sendRefererHeader = 0, network.http.sendSecureXSiteReferrer = false
    =====================================================================================

======= FALSE: =======
browser.safebrowsing.enabled
browser.safebrowsing.downloads.enabled
browser.safebrowsing.malware.enabled
datareporting.healthreport.service.enabled
datareporting.healthreport.uploadEnabled
toolkit.telemetry.enabled
media.peerconnection.enabled
media.eme.enabled
media.gmp-eme-adobe.enabled
loop.enabled
browser.pocket.enabled
geo.enabled
browser.search.suggest.enabled
dom.allow_scripts_to_close_windows
dom.event.contextmenu.enabled

======= TRUE: =======

dom.disable_window_open_feature.location
dom.disable_window_open_feature.minimizable
dom.disable_window_flip
dom.disable_move_resize
dom.disable_window_open_feature.close
dom.disable_window_open_feature.resizable
dom.disable_window_open_feature.scrollbars
dom.disable_window_open_feature.status
dom.disable_cookie_set

=======================================================

TYLKO NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!

media.windows-media-foundation.allow-d3d11-dxva" i zmień wartość na “false”.

To widze, że wersja FireFox 36.04 jest najlepsza i mało pamięci ram zżera dzięki temu jest bardziej wydajna ta wersja :slight_smile:

==== Jak by ktoś chciał wyłączyć całkowicie wtyczki Primetime ====
about:config
media.gmp-provider.enabled -> ustaw na false
Restart Firefox-a

======= Wyłączenie Hello =======
about:config - loop.gettingStarted.seen przestawić z true na false – loop.enabled na false ikonka uBlock możesz umieścić gdzie chcesz.Nie ma 100% wtyczki czy programu co by usuwała wszystkie reklamy na YouTube bynajmniej ja nie słyszałem.Czasami korzystaj z wujka Google to twój przyjaciel i nie tylko twój.

@Bartosz82: A może tak? -->> Speckie - http://www.speckie.com/home
Download Speckie - http://www.speckie.com/dload

W rozszerzeniu tym domyślnie instalowany jest słownik w języku angielskim, jednak aby to zmienić wystarczy pobrać polski słownik - Polish (Polski), zainstalować go. Tu oczywiście należy pobrać słownik do niego - http://www.speckie.com/dicts

Albo… w “Zaintalowane słowniki” szukać Polski (Polska) w “Więcej słowniki” jakoś tak, już nie pamiętam. Pzdr.

browser.newtabpage.enabled - na false
browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent - na false
browser.sessionstore.max_tabs_undo - ustaw z 10 na 0 (zero)
layout.css.visited_links_enabled - na false
browser.sessionstore.privacy_level - ustaw z 0 (zero) na 2

Niektóre z tych zmian są całkowicie zbędne.

Na czystej przeglądarce (przed zmianami) też nic nie chodziło?

Nie masz nic poblokowane w routerze?

Rozważ przesiadkę na przynajmniej Windows 7, jeżeli Twój komputer to nie aż tak wielki zabytek. Czemu? Wiele serwisów już powoli przestaje używać Flasha, sam Flash już zdycha i za chwilę wszystko będzie śmigać na HTML5, a bez najnowszych wersji przeglądarek to może być niemożliwe. Niewykluczone, że serwisy już przestały interesować się Windowsem XP i tam też bywają problemy, bo zaniechano wsteczna kompatybilność. Swoją drogą Flash na XP nie jest już całkowicie olany?

Licencja na Windows 7 to obecnie jakieś 300 zł za HP.

To są licencje odzyskane z nieużywanych już komputerów, lub po prostu odkupione, bo nie były w ogóle użyte. W UE jest to legalne co wyjaśnione jest na powyższej stronie.

Nie mam routera tylko internet stacjonarny, kabel sieciowy podpiety do komputera. Na czystej przegladarce tez filmy tna i nie dzialaja. I nie wiem jak te zalogowania ustawic zeby nie trzeba bylo za kazdym razem podawac loginu i hasla jak chce wejsc np. Na forum dobreprogramy. Jak to ustawic w about:config ? Np. Moja znajoma ma stary bardzo komputer z taka paka napewno wiecie jaki. I windows xp i ff i 512 mb ramu i co ciekawe najnowsza wersje ff i wszystko plynnie jej dziala. Ja juz zanosilem moj komputer do serwisu i facet w serwisie mowil mi, zebym sobie zainstalowal najnowsza wersje ff i problem zniknie. I przychodze do domu i nie da sie zainstalowac obecnie najnowszej wersji ff na moim windows xp. Bo komunikat mi taki wyskakuje na ekranie. Moze mi ktos pomoc z tym ff moim ?

Podejdź do znajomej, zobacz jaką wersję Firefoxa ma zainstalowaną.
Odinstaluj swojego Firefoxa całkowicie z systemu.
Wyczyść wszystkie pozostałości po nim (zwłaszcza po Twoim zabałaganionym profilu).
Tutaj masz info jak odinstalować poprawnie całkowicie Firefoxa, aby następna instalacja nie korzystała z jakiś pozostawionych śmieci w systemie, co może być przyczyną nieprawidłowego działania .
https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-kompletnie-usunac-firefoxa/47565
Zainstaluj taką wersję jak u znajomej.
Zobacz, czy odtwarzane filmy są we Flashu, czy może w HTML5 (prawym przyciskiem myszy na odtwarzanym filmie).
Jeśli we Flashu, to sprawdź jaką ma zainstalowaną wersję i zainstaluj taką samą.
Nic nie grzeb w ustawieniach about:config.
Zainstalowana przeglądarka na czysto a więc z nowym nie grzebanym profilem sama da ci komunikat przy wpisywaniu hasła, czy ma je zapamiętać.
Jeśli dasz tak i podczas logowania się na danej stronie zaznaczysz “zaloguj mnie automatycznie” to Firefox będzie logował cię automatycznie.
Jednak na każdej stronie, aby to robił musisz zaznaczyć w Firefoxie zapamiętaj hasło i na danej stronie podczas logowania zaznaczyć “zaloguj mnie automatycznie”, “zapamiętaj mnie” i tym podobne.
Jeśli przy takiej samej wersji Firefoxa jak u znajomej, u Ciebie nie będzie dalej działał tak jak u niej, na czystej instalacji i nowym profilu, to oznaczać będzie, że masz jakieś braki w samym systemie.
Poza tym jest taki dodatek do Firefoxa, że wszystkie filmiki z netu, będą dzięki niemu odtwarzane w przeglądarce samego systemu a więc na przykład Windows Media Player.
To może być też jakieś rozwiązanie.
Jeśli instalowałeś wersję ESR , a wcześniej tylko normalnie odinstalowałeś Firefoxa nie sprawdzając, czy odinstalowałeś poprawnie również wszystkie pozostałości po nim w systemie, to ona pewnie korzystała z Twojego “zbugowanego” przez grzebanie w about:config profilu i było wszystko również źle.

1 polubienie