Firefox i odswieżanie


(Longman1) #1

Mam taki odwieczny problem z Firefoxem chodzi mi o odświeżanie. Gdy chcę odświeżyć stronę (F5) Firefox jak gdyby odświeża stronę ale nie przeładowuje jej od nowa. Kolejne np. 5 z rzędu nieświeżenie powoduje przeładowanie strony od nowa. Zarówno Explorer, Chrome i Opera radzą sobie z tym doskonale, chyba Firefox trzyma stronę w casche?

 

Czy jest możliwość ustawienia tak Firefoxa aby każde odświeżenie (F5) wczytywało stronę za każdym razem od nowa (jest mi to pomocne przy tworzeniu www i podpatrywaniu efektów wprowadzonych zmian).

 


(Semtex) #2

W celu testowania zmian proponuję korzystać z trybu “porno” (tryb prywatny) w Lisie, zawsze będziesz miał stronkę “na żywo” z pominięciem cache i ciach, co do samego cache, próbowałeś użyć skrótu ctrl f5, on przeładuje stronę całkowicie z pominięciem cache przeglądarki.

 

Wracając do trybu prywatnego, jest świetny dodatek https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/private-tab/ pozwala otwierać nowe karty prywatne zamiast okien :slight_smile:


(bart86) #3

F5 zawsze odświeża a jakoś było wczytanie strony od początku albo 3 x F5 albo ctrl + F5 już nie pamiętam.


(scripter1) #4

Niektóre strony mogą być przy odświeżaniu wczytywane z cache a skrót ctrl + F5 wymusza pełne odświeżenie strony.

Możesz ustawić wielkość cache w preferencjach na 0.

Albo możesz całkowicie wyłączyć cache, wklepujesz w pasek adresu about:config a potem zmieniasz wartość opcji browser.cache.disk.enable na false (dwuklik na tej opcji powinien przełączyć z true na false).


(bart86) #5

No to problem rozwiązany dzięki za rozwianie wątpliwości ctrl+F5 pobiera stronę od nowa.


(Longman1) #6

Dzięki bardzo mi pomogliście, problem został rozwiązany. A tyle się z tym bujałem, jeszcze raz wielkie dzięki.