FireFox i straszne zużycie zasobów

(system) #1

Co sądzicie o FF ostatnio zauważyłem że jest coraz bardziej ciężki dla systemu i teraz jego zużycie wynosi u mnie ponad 140MB - szok!! , jak tak dalej będzie to poleci chyba ta przeglądarka do kosza :o

Pozdrawiam.

(Erufenrito) #2

Jest to zależne od ilości dodatków i otwartych kart - czym więcej dodatków i kart tym więcej ramu będzie brał FF u nie jest to teraz coś koło 167 MB

(Kpc21) #3

I tak z wersji na wersję jest coraz lepiej. Porównaj to ze zużyciem pamięci z Firefoksa 1.5 :slight_smile:

(system) #4

@Eru: mam tylko Adblock plus zainstalowany ale wyłączyłem wtyczkę GG po czym ponownie włączyłem i moje zużycie spadło do ok 95MB - jakieś czary mary chyba :wink:

@Kpc21: No to prawda ale i tak zbyt bardzo obciąża komputer hehe

(prz3m3k84) #5

Nie przejmuj się tym, to norma. U mnie teraz po całym dniu zajmuje 227 MB na Viście x64.

(Sebos99) #6

No niestety. Wystarczy na firefoxie włączyć film hd z youtube i zużycie skacze do 350 mb. IE na tym samym filmie pobierze mniej niż 100.

(system) #7

Jak ja czasami zgaszę fajera to mi się komputer zawiesza i muszę reseta robić, ale nie wiem czemu tak, może dlatego, że za dużo ciągnie właśnie, antywirus mi pociaga 34mb, tyle samo gadulec. Może opera mnie ciągnie?

(system) #8

Poczekajmy do wersji 3.6 jeśli FF nie zwolni obrotów to szukam alternatywy - bo ta przeglądarka zaczyna być w tyle za innymi np. Operą itp. :?

(Kpc21) #9

Jeśli chodzi o wydajność, zawsze tak było.

(andrzej928) #10

mi przy normalnej pracy zużywa ok 120-150MB ale mam 2 GB ramu w pc to się nie przejmuję narazie,

Jednak na laptopie mam 512 ramu to używam IE 6 bo FF się trochę tnie :slight_smile:

(Erufenrito) #11

Weź że nie utrudniaj życia webmasterom i ją zaktualizuj...

(andrzej928) #12

Ale chyba po ostatnich testach przerzucę się na Chrome, otwarte 3 karty w tym YouTube i zużycie na poziomie 30MB :slight_smile:

(Informatuss) #13

Czy jest możliwość zmniejszenia zużycia? Czasami skacze do 350mb i bardzo to przeszkadza w pracy na laptopie :?

(Danielm86) #14

slawsi5 , Klamotten , andrzej928 ,

było już

(prz3m3k84) #15

Różnica wynika z tego, że FF buforuje sobie pamięć a Opera od razu ją zwalnia po zamknięciu danej zakładki. Tak czy siak, u mnie obie chodzą jak rakieta.

(Danielm86) #16

Zakładki były otwarte :]

(Kpc21) #17

Tak, zmiana przeglądarki.

(jan1) #18

Poczytaj o tym rozszerzeniu często bywa przydatne w takich przypadkach:http://code.google.com/p/placescleaner/