FireFox i straszne zużycie zasobów

Co sądzicie o FF ostatnio zauważyłem że jest coraz bardziej ciężki dla systemu i teraz jego zużycie wynosi u mnie ponad 140MB - szok!! , jak tak dalej będzie to poleci chyba ta przeglądarka do kosza :o

Pozdrawiam.

Jest to zależne od ilości dodatków i otwartych kart - czym więcej dodatków i kart tym więcej ramu będzie brał FF u nie jest to teraz coś koło 167 MB

I tak z wersji na wersję jest coraz lepiej. Porównaj to ze zużyciem pamięci z Firefoksa 1.5 :slight_smile:

@Eru: mam tylko Adblock plus zainstalowany ale wyłączyłem wtyczkę GG po czym ponownie włączyłem i moje zużycie spadło do ok 95MB - jakieś czary mary chyba :wink:

@Kpc21: No to prawda ale i tak zbyt bardzo obciąża komputer hehe

Nie przejmuj się tym, to norma. U mnie teraz po całym dniu zajmuje 227 MB na Viście x64.

No niestety. Wystarczy na firefoxie włączyć film hd z youtube i zużycie skacze do 350 mb. IE na tym samym filmie pobierze mniej niż 100.

Jak ja czasami zgaszę fajera to mi się komputer zawiesza i muszę reseta robić, ale nie wiem czemu tak, może dlatego, że za dużo ciągnie właśnie, antywirus mi pociaga 34mb, tyle samo gadulec. Może opera mnie ciągnie?

Poczekajmy do wersji 3.6 jeśli FF nie zwolni obrotów to szukam alternatywy - bo ta przeglądarka zaczyna być w tyle za innymi np. Operą itp. :?

Jeśli chodzi o wydajność, zawsze tak było.

mi przy normalnej pracy zużywa ok 120-150MB ale mam 2 GB ramu w pc to się nie przejmuję narazie,

Jednak na laptopie mam 512 ramu to używam IE 6 bo FF się trochę tnie :slight_smile:

Weź że nie utrudniaj życia webmasterom i ją zaktualizuj…

Ale chyba po ostatnich testach przerzucę się na Chrome, otwarte 3 karty w tym YouTube i zużycie na poziomie 30MB :slight_smile:

Czy jest możliwość zmniejszenia zużycia? Czasami skacze do 350mb i bardzo to przeszkadza w pracy na laptopie :?

slawsi5 , Klamotten , andrzej928 ,

było już

Różnica wynika z tego, że FF buforuje sobie pamięć a Opera od razu ją zwalnia po zamknięciu danej zakładki. Tak czy siak, u mnie obie chodzą jak rakieta.

Zakładki były otwarte :]

Tak, zmiana przeglądarki.

Poczytaj o tym rozszerzeniu często bywa przydatne w takich przypadkach:http://code.google.com/p/placescleaner/