Firefox i zmiana rozmiaru okna pzy otwieraniu obrazków

Korzystam z Firefoxa, ale jedna rzecz bardzo mnie w nim denerwuje. Mam zainstalowaną wtyczką TabMix Plus. W jej ustawieniach wybrałem, żeby wszystkie wyskakujące okienka otwierały się w kartach. Niestety czasami, gdy kliknę na jakiś odnośnik do zdjęcia do okienko mi się zmniejsza do formatu zdjęcia.

Wygląda to tak:

Przed kliknięciem w odnośnik do powiększenia obrazka

Po kliknięciu

Da się jakoś zrobić, żeby okno przeglądarki nie wychodziło ze stanu zmaksymalizowania?

To jest format jednej karty. Może zmień na otwieranie w oknach.

;|

Jak format jednej karty? Jak już coś, to rozmiar obrazka w ramce, której rozmiar ustalony jest przez JavaScript. Dobra. Udam, że tego nie widziałem :wink:

Rozwiązaniem okazało się odznaczenie w opcjach przeglądarki (nie rozszerzenia TabMix Plus) w zakładce Treść, by skrypty JavaScript nie mogły przesuwać i zmieniać rozmiaru okna. Jakoś wcześniej mi ta opcja umknęła ;/

Właściwie, to jest jeszcze jedno rozwiązanie - właśnie od TabMixPlusa.

Jeśli dobrze zinterpretować myśl errata72 , to ma on rację.

Obrazek1

^ Jeśli masz tak ustawione (a na pewno masz) to nowe okno wyświetli się w karcie, a wtedy okno zmieni rozmiar, bo wymaga tego JavaScript. ^^

Obrazek2

^ A jeśli tak (to jest rozwiązanie), to wtedy otworzy się nowe okno, które automatycznie zmieni rozmiar, nie modyfikując rozmiarów pierwszego okna. O.

kamil_w , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No właśnie , interpretacja nie wszyscy wiedzą czym się to je.Rozwiązanie podane prosto, treściwie ale kamil_w

udał że tego nie widzi.Więcej wiary w tych co chcą pomóc .

enter 6, dziękuję.

@ errata72 ,

Wierzę w ludzi, bo sam staram się pomagać w wielu przypadkach, jednak Twoje “rozwiązanie” wcale nie jest rozwiązaniem. Tu nie chodzi o ty, by korzystać z jakiś półśrodków, tylko by działało tak, jak działać powinno lub tak, jak się chce, by działało. Ustawienie, by otwierało się nowe okno jest dla mnie bez sensu, bo za każdym razem trzeba jeździć do “iksa”, a ja jestem bardzo przyzwyczajony do gestów myszki.

Moje stwierdzenie, że udam, że nie widziałem twojego posta odnosi się do frazy “format jednej karty”, bo IMHO czegoś takiego nie ma. Karta jest, lub jej nie ma. Jedyny wymiar jaki można jej przypisać do wysokość i szerokość na pasku kart, a tu chodzi o wielkość okna, więc tamten post był kompletnie chybiony.

@ enter6 ,

Jeśli przeczytałeś to, co napisałem do użytkownika errata72 zrozumiesz, że nie o to mi chodziło.

Poza tym wyraźnie napisałem chyba, że znalazłem rozwiązanie mojego problemu i nawet je opisałem. Może faktycznie nie łopatologicznie, ale wiadomo, gdzie tego można szukać i gdzie to znalazłem.

Mimo wszystko dziękuje wam za próbę pomocy.

Natomiast nie rozumiem moderatora FROG’a. Mógłbym zrozumieć jego pretensje, gdybym zatytułował mój topic “Firefox…” lub “okno w firefoxie”, ale podałem w tytule nazwę programu, jego część i zachowanie. Nie podawałem nazwy wtyczki, bo nie byłem pewny, czy to właśnie wina tego komponentu. Jak się później okazało miałem rację, bo opcja ta była w samej przeglądarce, ale o TabMix Plus wspomniałem tak na wszelki wypadek.

Jednak dla czystego sumienia temat zmienić mogę